Нашите градини 2017

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5301
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Daniela Pargu »

Чак ме е срам след градините на Лили да показвам мои снимки,но мерак голям :nod: Изображение Изображение Изображение
е,от 5-6 опита -3 успешни - добре е :ieeemyzh:
Понаучавам се със качването :ieeee:
пп. тези са от пролетта
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1993
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 324 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от marka »

Лили, прекрасна градина :daaa:
Мога да си представя колко труд е това. Няма и една тревичка.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2017

Мнение от abelia »

Прекрасни градини. :ieeee: Лили408, голяма красота е при теб. :ieeemyzh: Аз съм разглеждала и старата ти градина . Не мога да кажа коя от двете е по-хубава. Двете са различни, но са направени с много любов и труд и са прекрасни по своему.
Малко пролет и от моята градина.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображениео
Един ценител на красотата, който живее в туфата на калината до Римозата и позираше с голямо любопитство.
Deleted User 5091

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

abelia, много ми харесва градината ти :angelche: Пускай по често снимки :tzvetentze:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8597
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 985 пъти
Получил благодарност: 774 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Shami »

Abelia много свежа градина и много приятна :daaa: Аз пак като новак с въпросите,но няма как :oops: Гледам в много от градините от тези ниски червени и жълти храстчета на първата и втората снимка ги имаш,би ли казала какви са :hmmm: Също и онези от другата страна на бордюра дето са по арко червено.Ами лилавите до тях и зад тях това вероника ли е :hmmm:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от mileni »

Абелия,много. харесвам градинката ти.Толкова настроение струи от снимките ти.
Моля кажи,кои са растенията от втората снимка,разпознавам,само цветовете на хойхерата?
Наистина рядко показваш,от красотите ти.

Лили,прекрасна е станала новата ти градина!
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: Нашите градини 2017

Мнение от lili408 »

Abelia,много свежо и пъстро,радост за очите.И аз да се наредя на опашката с въпроси.На първа и втора снимка ми се стува,че е verbascum sugar plum,колко е висок? Моят е нисък и много компактен,но ако израсне на височина,ще трябва да го местя.Много е красив жълтия геум,колко не висок при теб?
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2017

Мнение от abelia »

mija, не показвам много, защото е все същото, градината ми е малка и напоследък не се променя нищо в нея.
Shami, ниското жълто храстче е Spirea golden princess, а ниското червено е Weigela florida 'Minor Black'.И двете са компактни, ярки и много красиви. Червените цветове, са на Heuchera sanguinea.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2017

Мнение от abelia »

mileni, облаците цвят са на Salvia pratensis Ballet-Series 'Rose Rhapsody' /розовото/ и на Nepeta walker's low.
Изображение
Lili 408,лилавият вербаскум може би е Verbascum sugar plum. От ниският е. При мен е втора година и е около 50 см. висок. Гъст и отрупан с цвят. Миналото лято след като премахнах прецъфтелите съцветия повтори цъфтежа .
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2017

Мнение от abelia »

Лили, жълтият геум става при мен много висок-над 60см. и полягва настрани и до земята даже. Имах и червен, огнен геум като жълтия-забравих му сорта. И той е много красив и също при мен е над 60см., но тази зима се изгуби. Измръзна ли , що ли?
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”