Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от nikolica »

При амарилисите няма по- красив, всички са прекрасни, но всеки от нас има предпочитания. ;)
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Blue sky »

да, моите в момента клонят към Екзотиката :nod: приказна е :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от bouquet »

Кармен е....невероятна красавица :daaa:
Търся добри хора
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Много са хубави! :daaa:
Хайде и от мен малко амарилисчета:
Intokasie
Изображение
Червен, незнам какъв точно
Изображение
И изненадата от есенната флора, малката невзрачна безименна луковичка за 3 лв. се оказа ароматния Blossom Peacock, доволна съм защото го нямах :nod:
Изображение
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Цъфна най-първият ми амарилис Chico , вече трета година цъфти без грешка. Той и Лима са първите които взех за проба от Евробулб и стана тя каквато стана, сега са 50 броя :lol:
Изображение
Santos
Изображение
mucunka написа:Блеки,благодаря ти и пак да питам.Ангела си взе от последната поръчка от Евробулб амарилиси,но бялата нимфа загнила много яко и то отвътре.Чистихме,рязахме,останаха 4 парчета от луковицата.Не знам дали ще стане нещо,но да опитам да спася нещо.Та въпросът ми е тези парчета пак ли се заравят една трета от тях в пръстта или трябва целите да заровя.Не ги поливам,държа ги вече 2-ри ден върху радиатора на парното.
Муцунка, не съм рязала така до сега, мисля че правилно действаш, най-вече топлина им трябва, дано оцелее нещо от тях :stiskam: Имам луковици с червени петна, но не ми създават проблем, растат, цъфтят си, просто пазя да не ги мокря, задължително поливам само в подложката. Единственият който ми създава ядове е Екзотиката, значи дойде си загнил вътре, опитах да поизчистя, поиздълбах луковицата, после цяло лято на пустинен режим беше, спрях гниенето, но и от луковицата нищо не остана. Добрата новина е, че оживя и направи няколко бебета, така че имаше смисъл. Ето снимка какво представлява сега:
Изображение
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Feeriq »

От толкова снимки на любимите ми амарилиси станах разногледа.Разкошни са :potekoha:
Аз обаче имам само три :D но си обичам все едно са 333 , ама тая година нещо не ги гледах както трябва лятото понеже не бях много вкъщи и луковичките които в момента спят са дооста дребни буквално като луковици на много едър зюмбюл .А като ги купувах бяха огромни . Вече два месеца спят да ги събуждам ли с леки поливки и да торя , че да спрат да се смаляват :hmmm:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Сложи ги някъде на топло и ще се събудят :nod: А от торене на този етап полза няма да има, за да цъфнат сега трябва да са заложили цветоноса още есента. Ако ти пораснат само на шума значи лятото не си ги охранила достатъчно. Амарилисите са големи гладници, искат доста торене. Но ако се събудят и не изкарат цветоноси, няма какво да ги чакаш, почвай да ги ториш редовно и да видиш другата зима как ще се отчетат :daaa: А ако искаш цъфтящи бягай в поръчкато за Евробулб, моите повечето са от там. Аз съм доволна, вече 20 събудени с цветоноси от 50 :mrgreen:
Evergreen
Изображение
И втори цветонос на Charisma
Изображение
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Feeriq »

Амиии не съм ги торила много много защото както вече казах ме нямаше вкъщи :oops: Сложих ги на перваза в стая температура около 20 градуса.Мисля, че ще им е ок ? Еее ти много малко бройки имаш :hihihi: .Разкошни са :tzeluvka:
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от теменуга »

Ето и моите първи за този сезон:
Изображение Night Star

Изображение Tres chic

Изображение Tres chic

Всички други спинкат. А тези двата на своя глава цъфнаха.
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Neptune »

Хайде и аз да се представя:
Splash
Изображение
Съжалявам че не успях да си скрия пантофите.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”