Компост

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Компост

Мнение от desitata »

Кате,ако ти хартисат една шепа работливци моля да са за мен :hihihi: .Имам креват готов/един спукан бидон от по-миналогодишното зеле/,пръст,тор и растителен боклук са бол -няма да гладуват.В замяна освен усмивка давам и каквото кажеш... :tzvetentze: .
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Компост

Мнение от rumivarna »

desitata написа:Кате,.В замяна освен усмивка давам и каквото кажеш... :tzvetentze: .
И аз давам :daaa: и ще наддавам, само Катето да каже, че ще дава и тя :lol: :hihihi:
Сериозно, искам да си купя!!!Една шепичка поне :stiskam: Аз ще ги гледам като домашни любимци и те ще се множат на воля :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31884
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1233 пъти
Получил благодарност: 3120 пъти

Re: Компост

Мнение от Мария Николова »

rumivarna написа:
desitata написа:Кате,.В замяна освен усмивка давам и каквото кажеш... :tzvetentze: .
И аз давам :daaa: и ще наддавам, само Катето да каже, че ще дава и тя :lol: :hihihi:
Сериозно, искам да си купя!!!Една шепичка поне :stiskam: Аз ще ги гледам като домашни любимци и те ще се множат на воля :daaa:
Руми, нареждам се на опашка за след 6 м. - ще има да раздаваш. Давам не една, 5 усмивки, защото ще е твое собствено производство! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Компост

Мнение от rumivarna »

Ще раздавам Мари, може да правим списъка на желаещите от сега :lol: :lol: :lol: Нищо, че аз още търся от къде да си купя, та да ги завъдя :hihihi: :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Компост

Мнение от denitsavm »

Когато си купих торът ЧКЧ , от него изкарах не 2 а 4 и повече шепи червей :nod: Може и да е нямало видимо в началото, но аз го държах поне месец преди да го ползвам. Предполагам във всеки има :nod: Аз нямам компостер все още, но ги слагах в купчината, която събирам за тази цел, та сигурно отдавна вече не са там :hmmm:

Още една полезна информация

mucunka написа:Може би знаете вече,но аз да ви кажа.От общината раздават компостери ,заедно с течност за компостиране,при това безплатно.Ангела се записа преди 2 месеца и вчера го е взела.И никак не е малък,600 л. е.Мисля,че за хора с двор градина е чудесна възможност.
копирам мнението на Ангела за желаещите

Отиваш в кметството/ общината.
Търсиш еко-инспектор/Това са служителите,които се занимават с боклука :D /
Казваш,че искаш да се запишеш за компостер.
Записват те с трите имена,адрес и телефон за връзка.Може да те питат колко боклук на ден изхвърляш-биологичен.12 литра ще ти свършат работа :D
Когато го доставят,ти се обаждат в рамките на 2 седмици да си го вземеш.
Попълваш приемо-предавателен протокол и декларация,че няма да го ползваш за други цели и че ще го пазиш.
С това процедурата приключва.Сгънат е,но е доста обемист,без кола не можеш да го вземеш.
При нас еко -инспектора не е всеки ден на линия.Записа ме служителката по административните въпроси.Очаквах да ми го дадат напролет,но дават и сега,бях иприятно изненадана.Януари и февруари ще има още доставки.
Към компостера върви и опаковка от 700 мл с Биологичен активатор за компостиране тип SukaAgri-C3008/C каквото и да значи това :lol: :lol: :lol: Когато свърши,ми казаха да слагам амониева силитра вместо него.
:) :) :)
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Компост

Мнение от rumivarna »

Дени, много благодаря, за копи пейста :ieeee: Сега ще изтормоза екото в нашето кметство :ieeemyzh: :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Компост

Мнение от Murof »

Ооо, това е страхотна новина, още тези дни ще проверя в кметството!
Нито една градина не е идеална.
GIOIA(Джоя)

Re: Компост

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз да ви кажа съм се записала още август миналата година.Още го чакам :evil: Скоро питах,сега актуализирали списъците....Та ако някога го получа ще съм доволна!Сега ползвам един импровизиран,скован на две на три.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Компост

Мнение от rumivarna »

GIOIA написа:Аз да ви кажа съм се записала още август миналата година.Още го чакам :evil: Скоро питах,сега актуализирали списъците....Та ако някога го получа ще съм доволна!Сега ползвам един импровизиран,скован на две на три.
Пиши моля те координати на мястото където си се записала. Сръчках община Варна, за компостери но не били чували и даже ме помолиха за повече информация за проекта.Искам да се обадя при вашите общински служби и да разпитам :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
GIOIA(Джоя)

Re: Компост

Мнение от GIOIA(Джоя) »

При нас е малко сложно,защото сме "клон от трета глуха" към община Овча Купел София.Координати незнам.Но даже в Люлин хората си взеха още есента,а живеят в блок,а тук само къщи и още си чакаме :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”