Антики

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Антики

Мнение от vili60 »

Даре ,благодаря ти за разбирането.Като стане ще снимамVСтискай палци да се получи нещо добро :stiskam:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

vili60 написа:Даре ,благодаря ти за разбирането.Като стане ще снимамVСтискай палци да се получи нещо добро :stiskam:
ти казвай какво имаш, аз ще си пиша какво ми идва като идея, а ти си прави каквото ти хареса . все пак ти виждаш разположение, къде и какво се връзва. има много неща, които няма да струват и стотинка, а ще ти направят уютно и интересно
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Антики

Мнение от Веско6969 »

vili60 написа:Даре ,благодаря ти за разбирането.Като стане ще снимамVСтискай палци да се получи нещо добро :stiskam:
Какво стане това ,важното е на теб да ти харесва и да ти е приятно :ieeemyzh:
Луд умора нема...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 60 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: Антики

Мнение от scleri »

Не бях влизал до сега в тази тема. Ако го бях направил по-рано може би щях да дам добра идея на някой търсач на древности.
Прави сте че много интересни неща се губят безвъзвратно при събарянето или ремонта на стари къщи. По градовете такива къщи вече почти няма, но по селата все още може да се намери сто годишна къща която пречи на новия собственик на парцела. Чужденците които купуват къщи в България търсят и купуват като луди всичко което им изглежда достатъчно старо, непознато, екзотично. А търсенето ражда предлагане.
Димитровградския пазар е известен на всички. Може би обаче не всички знаят че той се състои от три отделни пазара. Този който ни интересува в случая се нарича "автомобилния" и се провежда / ако това е точната дума / само в неделя. Неизвестно колко стотин коли изпълват алеите на парк "Марица " западно от градския стадион. В края на пазара обаче се е оформил един пенкелер сектор в който се продава всичко. От износени джапанки през крадени джиесеми до дънни платки от бордовия компютър на космическа совалка на НАСА. Та в края на тоя краен сектор има подсектор - старини и други атрактивни интересности. Там можете да си купите всякакви вещи така както са открити в някоя селска плевня. Същите неща но постегнати така че да не се налага човек да се прави на реставратор / те са най-скъпи / . Могат да се купят и прясно произведени реплики на такива стари вещи. Като медни съдове, газени лампи, безжични ютии модел деветнайсти век, стари шевни машини и всичко което можете да се сетите.
Така че ако някой търси колело от каруца за двора си, или стара газена лампа за битовата си стая няма да съжалява ако се разходи до това копие на пещерата на Аладин наречено Димитровградски неделен автомобилен пазар.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Антики

Мнение от al.yank »

Това е полезна информация :dovolen: Бих оценила предмети,точно във вид,както са намерени в някоя селска плевня.Дано ми се отвори път нататък.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

al.yank написа:Това е полезна информация :dovolen: Бих оценила предмети,точно във вид,както са намерени в някоя селска плевня.Дано ми се отвори път нататък.
:daaa: Шипка, Бачково - също . особено Бачково има добър избор , само че напълни джоба добре, Ал :hihihi: . и не говорим за реплики , а за изровени от плевните .
т.нар."реставрация" от търгаши няма да коментирам - кич отвсякъде
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Антики

Мнение от al.yank »

Мда,не щем "реставрации",нали гоним автентичното.Какъв е смисъла,ако,на един меден бакър,примерно,сложим тенекиена дръжка..
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Антики

Мнение от vili60 »

Темата много замря.Ето искам да споделя как напредвам аз с моята битова стая,бавно но все пак напредвам.Вече си имам стара ютия от ония с въглищата.Подарък ми е от зетя.Много и се радвам.И с битовата стая напредвам бавно.Вече си имам и теракот за нея.Остава да се постави и да се шпаклова тавана.Имам си и прекрасна автентична кюстендилска носия,благодарение на Муцунката.А ще имам и мъжка носия,пак благодарение на Муцунката.Така ,че скоро ще показвам снимки.Скоро мечтата ми ще се сбъдне :ieeemyzh:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Антики

Мнение от DarinaN »

днес си купих гърненце и стомничка :hihihi: - не много стари / според мене/ , но за украса на градинката стават . само трябва да измисля как точно да ги вместя , гърнето по - точно . стомничката става за поливане :hmmm:
снимките после
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
r_men
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 5, '12, 13:28

Re: Антики

Мнение от r_men »

Ако все още някой търси месингово хаванче предлагам две
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”