Есенна флора :)

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Есенна флора :)

Мнение от denitsavm »

Кой питаше за лилиуми? Имаше малко, нищо особено - бял, червен, жълт, знаете ги тия имена.... От 1,80 до 3 лв. МиМ имаха май най-много. И аз си взех луковички малко. Нищо особено. А сергиите са намалели наполовина от миналата година до сега, много ме е яд така. Имаше обаче от сегашната ми голяма страст - банана студоустойчив за 25 лв., добре, че си напомних за бъдещите издънки на Джони ;)
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Есенна флора :)

Мнение от Denis »

А пък най-голямата навалица вдясно след входа на моментно приготвените кексчета :hihihi:
Сериозно, но една идея след тях - луковици на всякакви лалета - всички по 30 ст. бройката, доста видове ми се стори, че има, но какви точно и дали са читави не знам, защото не можах да приближа по-близо - много хора се бяха струпали там.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
denitsavm

Re: Есенна флора :)

Мнение от denitsavm »

Аз миналата година си взех точно от тия - не са имали проблеми, но дали си отговаряха, на сортовете не мога да кажа, щото не помня какви съм взела
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Есенна флора :)

Мнение от Denis »

denitsavm написа:Аз миналата година си взех точно от тия - не са имали проблеми, но дали си отговаряха, на сортовете не мога да кажа, щото не помня какви съм взела
Повече тук няма да чета до понеделник. :mrgreen: Знаех си, че идеята да ходя първия ден издиша отвсякъде и значи, че от мисли да не съм пропуснала нещо ще се поболея, а за да не се поболея ща отида пак, а като отида пак :mrgreen:
Днес си купих само 2 пакета нарциси - с розово и лимонжълто и ниски лилиуми - за 2 големи саксии. Търсех и розово мускари, но никъде нямаше/съжалявам, че не си взех миналата година/
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Есенна флора :)

Мнение от vodo-leika »

vodo-leika написа:Абе ще видите вие! :hihihi: :lol:
Откровено казано, най-много до 3 да ги докарам, защото и едни нарциси си харесах на ММ, но повече от 3, твърдо нье! :angelche: :D :angelche: :D
Искам да заявя, че имам множество свидетели на горното твърдение! :angelche: Да с епокажат и да не се спотайват! :twisted:
Аз съм доволна - взех си 12 броя лалета =2 пакета. "Насипни" за по 0,80 ст. а после видях същите по 0,60, ама карай :D . Взех си и едни нарциси Paper White или там както се казваха, които миналата година ми цъфнаха първи. Море от луковици иначе, имаше и "истински" цветя, но тях не ги гледах.
Най-големият плюс на Флората според мен е възможността да си купиш луковички на бройка. А лилиуми имаше доста на един шанд малко вляво от входа.
Радвам се, че се запонах и с Гео Граф :tzvetentze: , видях се с Мама Ли :tzvetentze: и цялото софийско войнство. :ieeee:
А да, забравих - да не съм капо със семената, взех си и семена на еделвайс!
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Есенна флора :)

Мнение от evita »

Аз също си удържах на думата-1(една ) роза,катерлива,лилава.Даже Водолейчето ме следеше баш като агент на тайните служби,да види дали аджеба няма да си купя нещо друго :hihihi: Така леко с приклякания зад щандовете и си мисли, че няма да я видя :lol:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Есенна флора :)

Мнение от vodo-leika »

Аз ти гласувах доверие накрая и те оставих сама...на пролет ще видим.... :hihihi: :twisted:
Аз пък тая роза от зор да те следя, даже не я видях, я се похвали каква е? :D
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Есенна флора :)

Мнение от evita »

От Флоров ,N 33.Чакай ще ти намеря снимка-
Изображение
Ммм ето я
И да добавя,запознах се с Гео граф,което много ме зарадва!Радва ме и че ви видях,че се посмяхме,поприказвахме :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Есенна флора :)

Мнение от vodo-leika »

:potekoha: :potekoha: Много е красива!!! :potekoha:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1964 пъти

Re: Есенна флора :)

Мнение от Гео, граф »

Ей, да знаете луда работа е това да се ходи на цветарско изложение вкупом :potekoha: :potekoha: ... Че като ме обхвана една трескава еуфория, че като ми притрепери изотвътре, прежълтях и се затресох и кат зомби аха да се метна да нАграба някоя бугенвилия и Блеки ми вика : "Стой ! Спри ! Аз имам жълто-оранжева, а Лил ш'ти я захване, щот е майсторица на захващането на бугитата !" и ме удържаха :daaa: ... А Нелчо с френетичен вик се хвърли връз бамбуците и щастлива понесе цял наръч. И с Ламята си хортувахме сладко-сладко, и Евита верно си взе разкошна лилава роза, и с Мама Ли разменихме приказка, и от Светик получих полезни съвети относно сенполиите, и с Дени също се запознах, и Водолейчето наистина удържа на думата си, ей нА, честен кръст, майкаибаща ви казвам :angel2: ... Пропускам няколко човека, но нека не ми се сърдят, щот лекинко се ошашавих от толкоз форумци и не ги запомних всичките ...

С две думи - беше много хубаво ( три са :hmmm: )!!! Благодаря ви, момичета, за мен беше малък празник, а за вас сигурно още по-малък ... :ieeee:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”