Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
BAT_GOIKO
Kафенце
Мнения: 39
Регистриран на: Мар 1, '14, 10:14
Местоположение: Пловдив

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от BAT_GOIKO »

Здравейте,

поради факта че не можах да събера необходимия брой кофички за мляко за пикирането, според вас мога ли да използвам прозрачни чаши за бира (500 ml). Дали е проблем че са прозрачни и ще влиза светлина?
http://www.eshop.galbo-bg.com/product/1 ... otsia.html

Поздрави
BAT_GOIKO
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Lizi »

Това няма никакво значение в случая. :daaa: Садила съм и съм купувала разсад в прозрачни кофички .Няма проблем.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

И аз съм пикирала доматките в чашки само че 200мл.,за сега им е добре ако се наложи после мога да ги прехвърля и в по-големи.Това че са прозрачни за мен е предимство-виждаш колко влажен е торфа по-надолу и преценявам за поливките,а и корените се вижда как се развиват :daaa:
Изображение
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 548
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 128 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от qn4eto »

Бат Гойко, не ти ли излиза прекалено скъпо? Щом нямаш достатъчно кофички от кисело мляко - ето една алтернатива. " onclick="window.open(this.href);return false;
Страхотно си прекарвам, когато имам време с Юлия Миняева - и малко смях пада, и по някоя идея вземам. Пробвах този метод с част от разсада, става въпрос за сеитбата - е, поиздължи се като нейния, но и този, сят по обичайния начин също - не им стигаше светлината по прозорците - беше мрачно, отделно външните прозорци бяха постоянно изпотени и това също я ограничаваше. Това, което отчетох като плюс е много хубавата коренова система - коренчетата слизат до долния край на "улитката" :dovolen: и не се късат много при пикиране. Мисля, че си струва да се пробва - не е трудно. Не съм пикирала така - струва ми се, че става по-бавно, а имам мнаго кофички. Ти реши дали ще пробваш.
Ето как ги засях и аз. " onclick="window.open(this.href);return false;
Не зная защо, но не мога да качвам снимки от няколко месеца насам.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

хортензия написа:И аз съм пикирала доматките в чашки само че 200мл.,за сега им е добре ако се наложи после мога да ги прехвърля и в по-големи.Това че са прозрачни за мен е предимство-виждаш колко влажен е торфа по-надолу и преценявам за поливките,а и корените се вижда как се развиват :daaa:
Изображение
Бравоооо,много хубав разсад :daaa:
И не го мести,ако има място го подсипи ако не ,не е фатално,но го разреди и пей сърце :lol:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

И мартенско :lol: ,да не разсърдим бабите, щот става страшно :lol:
Честита Баба Марта!
Вижда му се вече, началото на сезона :hihihi:
Изображение
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Благодаря ния :liubov2: и твоите изглеждат супер,дано годината да е добра и се радваме на богата реколта :stiskam: ,че то голямо дундуркане вече месец ,а още колко има...Моите утре ще ги командировам на село ,трябва да освободя място за китките с които се захващам от понеделник,а съм сложила да рътя пипер,камби,патладжан ,чушки и прозореца(слънчев)е само един,ще видим кое по-напред :angel2:

П.п.Колко капки масло от нийм слагате на 1л.вода?Напълнила съм си къщата с белокрилки , явно съм ги вкарала със сакъзчетата и тази неделя ще ги трепя да не ми напитят разсадите домати :evil:
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

Много са ви хубави разсадите :nod: ето го и моя.
Изображение
Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Изображение

Хъни Моон (03.01) Бенатар (14.01)

Тонуса е изяден това лято. Днес направих домашно - ямямямям :dovolen:
May the Force be with You!
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 548
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 128 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от qn4eto »

Сезонът сериозно ни е награбил - жива душа не се е вясвала тук от 2 дни. Искам да попитам Хортензия от къде в Силистра се снабди с масло от нийм? А варненки, кажете моля къде във Варна да търсим био фунгициди и биоинсектициди?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”