Компост

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Компост

Мнение от DarinaN »

katia26 написа:Веско6969
Благодаря!!!! Въпреки преклонната си възраст, си строим къща с мъжа ми /сами, без майстори/, но ходенето за риба е задача №1 в плановете ни след строежа. И ще го изпълним, щом имаме вече освен море под носа си и червеи.
още една запалена рибарка :daaa:
има тема за риболовКите :hihihi:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: Компост

Мнение от pachetooo »

И аз съм желаеш за КЧ :oops: :oops: :oops:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11924
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Компост

Мнение от johnstalker »

Как върви килото? :)
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Компост

Мнение от katia26 »

Пролетта, живот и здраве, по една усмивка на кило. Моля, няма да пиша скоро, защото се изприщвам, докато изпратя отговор /слаб интернет/. Но пролетта ще раздавам – скоро не ни се очертава риболов.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Компост

Мнение от Galq 03 »

:oops: :oops: :oops:
Мина ми през ума такава мисъл.... :tzvetentze:
Аз имам молба, когато е възможно, опиши по-подробно как ги отглеждаш в бидоните :nod:
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Компост

Мнение от katia26 »

Галя, само умните хора пишели кратко– аз явно не съм. За бидоните– поставих малко пред свършен факт мъжа ми с червеите и затова ги сложих в бидона. Сега вече съм горд собсвеник на първият си компостер. Преди два дни ги прехвърлих там– честно казано, очаквах повече компост, но червеите са си живи и здрави.Не мирише изобщо на боклук. Бидона - сложих около 5 см. пръст, накъсани велпапета и вестници, червеите, събраните домакински отпадъци,леко полях с вода. За да има въздух, сложих малко нарязани стебла от домати , ситни клонки,малко тор. Там прибрах почти всички опадали листа – другите в чували и ги слагам постепенно. Хвърлям там всичко без мазнини, кучешки изпражнения и други, описани в правилата, но почти всичко отива там.Капака на бидона не е плътен. Явно не правя нещо както трябва, защото когато ги отворих оня ден , както писах, очаквах по– добри резултати. Приемам съвети всякакви.
За компостера– готовите са над 100лв. Начертах си проект / не мога да го пратя– на АutoCAD е/, и мъжа ми душицата вече ми направи малкия, който сложихме в оранжерийката за зимата. Ще ми прави още един, по– голям, летен, за отвън. Когато стане, ще го боядисам първо и тогава ще го заредя. Ако успея да навия майстора му да направи снимки и си намерим нов интернет доставчик, ще ги кача.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Компост

Мнение от Galq 03 »

Благодаря за изчерпателния отговор :tzvetentze:
Колкото по-подробно, толкова по-добре :nod:
Ама аз имам още въпроси /без да бързам за отговор, когато можеш ;) /
1.Колко е голям бидона и от размера ли зависи колко КЧ ще сложиш в него?
2. Мога ли да си ги отглеждам там постоянно? /като ги разделям при нужда/
Сигурна съм че има много инфо в нет-а, но друго си е от опит :nod: :tzvetentze:
zar_gen

Re: Компост

Мнение от zar_gen »

Може ли някой да ми подари калифорнийски червеи за 1-2 легла,защото аз искам да започна този бизнес.
denitsavm

Re: Компост

Мнение от denitsavm »

А не искаш ли направо да ти се подари готов продукт в индустриални количества :hmmm: За добър старт на бизнеса ?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Компост

Мнение от rumivarna »

katia26, много те моля за малко подробности, че и аз съм голям мераклия да си направя компостер от твоя тип.
Кажи колко е голям бидона който ползваш?
Отгоре отворен ли е, отвора покрит ли е с мрежа?
Има ли дупки по бидона отстрани за проветрение?
Черавчетата не бягат ли от бидона (то кой ли бяга от манджа, ама.... :lol: )
С какво количество червеи зареди първия път и бързо ли се размножават?
Как прекараха зимата живинките-спаха ли или цяла зима работят горките :mrgreen:
И от къде мога да си купя и аз малко(около 1 голяма чаена чаша) червейчета?
Много ти благодаря от сега :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”