ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Публикувай отговор
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

calico написа:Зори, ако си вземеш розата за жив плет Хайд Хол,
аз не изпуснах ли всички поръчки за рози?, сега от къде мога да я закупя?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13794
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 261 пъти
Получил благодарност: 533 пъти

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от zeleno »

Пролетните поръчки ще можеш да хванеш....
Аз също бих се спряла на рози , друг сорт обаче /моят фаворит е Мермайд /
/неразбрах има ли мрежа , щото ако има мрежа и най - обикновенна дива лоза ще ти свърши работа /
Хубав жив плет от храсти се прави шахматно , а рязането е мноого трудоемко
Храстите си растат , стават почти като дървета и нямат ни рязане , ни вадене / освен с багер.... / , оголват се отдолу и прочие :hmmm:
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

няма мрежа, за това се чудя дали ще стоят розите без мрежа. Ако са храстовидни да, ама ако са катерливи трябва да осигуря подпора
Мен ми се иска още тази есен да оформя с нещо зелено тази граница, инак и аз съм за рози, но в момента май няма от къде да се снабдя с подходящата (да не иска подпора) в такова количество
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от calico »

Zory написа:няма мрежа, за това се чудя дали ще стоят розите без мрежа. Ако са храстовидни да, ама ако са катерливи трябва да осигуря подпора
Мен ми се иска още тази есен да оформя с нещо зелено тази граница, инак и аз съм за рози, но в момента май няма от къде да се снабдя с подходящата (да не иска подпора) в такова количество

затова предложих Хайд Хол, той не иска опора и е точно роза за граници. моята в момента е 2х2х2 м, но има извисени клони. идеалното й поддържане е на 1,70м
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от dal »

Изображениепираканти

през 20 см ти препоръчват щото им е за продаване , по нагъсто да купуваш
иначе този храст става огромен , за пет години ако пък му улучиш мястото направо се плаша с танк няма да можеш да преминеш , а боде ужасно
две три пираканти са огромно фокусно петно ,
редица са нещо чудовищно 0 иначе красиви топчета в топли тонове и пълна зимоустойчивост , пластична за формиране
е тука разни Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
аз вчера преместих моите две навреме
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от calico »

ето Хайд Хол- розовата, при втория обилен цъфтеж през юли
Изображение

ето и през август- третия обилен цъфтеж, през първия листа не се виждаха направо
Изображение

под нея и кокошка не може да мине
ако ги засадиш през 1,5 м гаранция че ще се слеят и ще стане непробиваемо за три години
и почти вечно цъфтящо, само след август почва да расте и вече почти не цъфти, но никога не е боледувала
това е роза отличник за граници, няма нужда от мрежа, боде като кактус, лежи по земята и няма и нужда са се премахват цветовете, те сами си падат и изкарва новите пъпки направо изпод стария цвят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

calico написа: ще стане непробиваемо за три години и почти вечно цъфтящо, това е роза отличник за граници,
оо, Калико, колко ми трябва на мен да се навия за рози. Но наистина трябва да изчакам до пролетта :eeeh: Ти твоите от къде ги купи?
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

dal написа: пираканти през 20 см ти препоръчват щото им е за продаване , по нагъсто да купуваш
иначе този храст става огромен , за пет години ако пък му улучиш мястото направо се плаша с танк няма да можеш да преминеш , а боде ужасно
две три пираканти са огромно фокусно петно , редица са нещо чудовищно 0 иначе красиви топчета в топли тонове и пълна зимоустойчивост , пластична за формиране

аз вчера преместих моите две навреме
харесват ми, започнах да се страхувам да ги подредя толкова, май ще се замисля за розите, които ми предлагате
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

ее, защо не виждам бутонче за изтриване
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от calico »

това е една роза Зори, един корен- от Холандеца
няма начин да я няма напролет, тя макар ида е на Остин не е така популярна. вероятно щото не е засукан цвета и не може на всяко място да се сложи, иска си място
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”