Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Elyza »

Докато пазарувах за алпинеума, установих, че в този разсадник са получили рози от нашенски фирми и може би това е моето "Ангелско лице". Сега си я чакам.http://florryana.com/index.php?page=sho ... t&Itemid=1
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.238
да , тази е , ирис дей са известни с павликенските си способи и търговска прескочикобила , но за това друг път :D
4 лв е добр а цена :daaa:
разпознах рапсодия ин блу , камий писаро ,индиголета , айсберг , аракадабра има , паскали , бакара и още няколко сорта..... :nod: даже мисля че имат и 1-2, ашладисани с остинки резници :D
ИзображениеZephirine Drouhin

Изображение това е отело може би

Изображение
а това сигурно е пилгрим

Изображение това е остин ама се не знае кой баш , не смея да предположа съмър сонг :mrgreen:
и т.н
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Мария Николова »

Elyza написа:Ето и албума http://elyza.snimka.bg/flowers/flowers.541713
Възхитителни фотографии! Шапка ти свалям! :sstar: :sstar: :sstar: :sstar: :sstar: :sstar:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Elyza »

Благодаря, Дал. Надявах се да погледнеш темата. Ти си моята учителка относно розите, макар, че не знаеш :)
Успокоих се вече, че намерих любимката си. За Зеферин и аз се усъмних дали е тя. Аз съм в Шумен и разсадника ми е на 10км., ако някой има въпроси и желания, може да проверя на място. Аз ги попитах дали под "пакет", разбират опакован гол корен, но предполагам е това. И питанка за индийския люляк имам, че искам розов, а цената е добра, но имат смес. Иначе напълних кошницата с будлеи, астилбе и спирея.
s_t_m, благодаря за комплимента. Фотографията при мен е много ентусиазъм- малко резултати. Имам хиляди снимки без фокус, особено на малката /цветята не са така бързи/, но пък съм упорита.
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

Elyza написа:Благодаря, Дал. Надявах се да погледнеш темата. Ти си моята учителка относно розите, макар, че не знаеш :)
Успокоих се вече, че намерих любимката си. За Зеферин и аз се усъмних дали е тя. Аз съм в Шумен и разсадника ми е на 10км., ако някой има въпроси и желания, може да проверя на място. Аз ги попитах дали под "пакет", разбират опакован гол корен, но предполагам е това. И питанка за индийския люляк имам, че искам розов, а цената е добра, но имат смес. Иначе напълних кошницата с будлеи, астилбе и спирея.
s_t_m, благодаря за комплимента. Фотографията при мен е много ентусиазъм- малко резултати. Имам хиляди снимки без фокус, особено на малката /цветята не са така бързи/, но пък съм упорита.
за индийския люляк-цъфтят от първата година още
не знам ако е от семена дали ще е така , но от резници е гарантирано...
виж в темата за инд люляк какъвбял цъфна примен от резник , -5 см беше висок ;
та съвета ми е-отдели ги насади ги и гледай какво ще цъфне , излишните и повтарящи се продай раздай , остави си някой различен от цвят и готово...
имайпредвид че понякога в миксовете има уникални сортове
например инд люляци джуджета , високи колкото туфа маргарити
just

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от just »

Elyza написа:Здравейте, имам нужда от малко помощ във връза с 2 розички, които издирвам. Първата я имах, но беше засипана при дренажа на къщата и много съжалявам, че не я извадих навреме. Беше моята любимка- лилав траен кичест цвят, височина към 1,20, цъфтеж непрекъснат, много ароматна. Купих я преди 6 години в контейнер от български производител с етикет с изображение на наситено синя роза. След като порових, стигнах до извода, че това е Angel face. Няма характеристиките на Blue moon, Indigoletta и други подобни. Започнах да поръчвам всички "сини" на павликенските фирми. Засега цъфна синята на Димов- хубавица е, но не е моята. Възлагам надежди на #5 на Флоров.
Аз също имам Флоров № 5 и мисля, че е точно Angel Face - с характерно накъдрения цвят и зашеметяващ аромат ... :tzvetoman:
Виж няколко снимки на моята от тук нататък

Ако е Зефирине - трябва да е изобщо без бодли :daaa:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Elyza »

Колко хубаво, Just! Както не знаех къде има моята роза, така разконспирирахме 2 фирми, които я предлагат. Защо само снимките са толкова различни...и на сайта на Флоров е по-пепеляво розова и на Ирис Дей няма общо.
Имаш чудесни рози.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Titi »

Тази роза дали си има име?
Изображение
Почвопокривна е, има насаден огромен масив от нея срещу Пирогов отсреща, в локалното. Като си тръгна за село ще си отчупя няколко клончета да заложа за вкореняване.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Titi »

Тези ми се струват от същия сорт, само, че тях ги снимах в Троянския манастир.
Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

това е файри и предполагам, че ще се вкорени :stiskam:
тя е полианта , няма проблем

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”