Щъркели :)

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Щъркели :)

Мнение от dora »

Хич не съм по фотото :oops:
И апарата беше в мен и пилето си кротуваше...
Друг път :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Щъркели :)

Мнение от vodo-leika »

А за нас, които нямаме щъркели наблизо, чичко Гугъл предлага Он лайн биг брадър към едно щъркелово гнездо :D :

Eксперти от фирмата ITIX разработват система за он-лайн наблюдение на щъркелово гнездо http://bspb.org/show2.php?id=1610&menu_id=33" onclick="window.open(this.href);return false;. Системата е вече монтирана и въпреки, че специализираният софтуер се разработва все още, има вече временна демо-версия и всички можем да наблюдаваме гнездото на щъркелите на следния линк: http://itix.eu/technological-snippets/9 ... tform.html" onclick="window.open(this.href);return false; .

„За да работи качествено една подобна система тя трябва да има нормална интернет свързаност и качествен хардуер”, сподели инициаторът на проекта Никола Петров.
Надяваме се, че екипът на ITIX ще доведе проекта до успешна техническа реализация и експертите на БДЗП ще могат в бъдеще да се възползват от така разработената технология.

* Източник - БДЗП

http://itix.eu/technological-snippets/9 ... tform.html
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от SYD »

Не са щъркели, но не мога да се сдържа да не ви ги покажа. Това са двете ми любими снимки, които някога съм правила.

Бяла стърчиопашка - след като я опръстенихме с алуминиев пръстен (това е методика за изучаване на миграцията при птиците), тя се кротна на ръката на мъжа ми, сякаш са стари приятели.
Изображение

А това е дъщеря ми - от рано закърмени с любов към всякакви живи твари.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Щъркели :)

Мнение от Мария Николова »

Честно, изтръпнах от снимката с детето ти. Сладките катерички са приносители при одраскване, или захапване, на зарази за човека. Без самите да заболяват. Не си спомням точно болестта. Коя е тя, е по-малкият проблем. По-големият, струва ми се, е мярката, която да определи до къде да стигне човека в безопасното си общуване с дивата фауна.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от SYD »

За съжаление никой не е застрахован от нещастия. От почти 20 години съм в досег с диви животни, това ми е работата (както и на мъжа ми). И двамата не сме имали инциденти. Може би попадаме в категорията, че Господ пази пияните и лудите :lol:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Щъркели :)

Мнение от johnstalker »

SYD написа:..Може би попадаме в категорията, че Господ пази пияните и лудите :lol:
Значи ако има Господ мен ме варди двойно?! :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Щъркели :)

Мнение от Мария Николова »

SYD написа:За съжаление никой не е застрахован от нещастия. От почти 20 години съм в досег с диви животни, това ми е работата (както и на мъжа ми). И двамата не сме имали инциденти. Може би попадаме в категорията, че Господ пази пияните и лудите :lol:
Все така да е! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Щъркели :)

Мнение от vodo-leika »

SYD, завиждам ви най-благородно за заниманието, наистина! А снимките са просто приказка! :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Щъркели :)

Мнение от ida_ili64 »

Пътувайки преди няколко дни от Пловдив за София ,видях нещо невероятно на аутобана-щъркел,който крачи бавно и мъдро от едната бяла лента,към другата,в опит да пресече платното.Не знам,какъв е бил края,това,което ме шокира,че бе едновременно заобиколен от два автомобила,в опит да не го сгазят,но той дори не показа и следа на страх,нито опит да литне.Моля се,да е оцелял!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Щъркели :)

Мнение от ravik »

Малко птички ;)
Изображение

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”