Сеене на семена и семенаци

Публикувай отговор
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

botan написа:А, прецака се! Сао Фиделис не спи, тя е на коренчета. Сега ще пикираш семенаци с клечката и лупата. :hihihi:
Нещо им стана на теменужените семенаци от моята кръстоска и трябваше миниатюрни да ги пикирам на нова почва, дано се освестят. Имаха много добра коренова система. :hmmmmmm: :stiskam: Може би много рано ги отхлюпих. :hmmm:
:stiskam: :stiskam: :stiskam: Дано стискам ти палци като си помисля, каква тръпка е да видиш какво ще се получи.

А за Сао Фиделис хич не съм се прецакала докато стане време за прехвърляне /времето де/ те ще се виждат и с просто око :nod: ииии добре де не една грудка а едно коренче, обърни внимание на едно :angelche: :tzvetentze:
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от poly77 »

:sooo: :syes: Е няма как ще се редим на опашка, но първо стискам палци всичко да е наред със семеначетата.
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от laydidi13 »

Семките от Мауро взеха да поникват,но са още малки,снимки по-късно. :daaa:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

katia написа: :stiskam: :stiskam: :stiskam: Дано стискам ти палци като си помисля, каква тръпка е да видиш какво ще се получи.
Чук са! Даже май са набъбнали. :dovolen: Знам си аз, че с геснериевите семенаци може всякаква гавра, ама все се шашкам. :oops:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

Sinningia speciosa 'Regina 'Seidel' имам 2 бр. едва забележими растения :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

Sinningia speciosa 'Pedra Lisa и Sinningia speciosa 'Pink Mutant' x self вече поникнаха :ieeemyzh: Много съм щастлива :ieeee:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Браво Кате, сигурен бях, че ще успееш! Сега трябва да ги наблюдаваш и веднага щом спрат да нарастват, независимо от това колко са големи, да ги пикираш.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

Те едва се забелязват...Ох тази година ще се отнеса много по сериозно от миналата :nod: Обаче не съм оптимист..
И как да ги пикирам...по колко броя и в какво или тук е важно просто да се преместят в друга почва :hmmm:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Това е снимка на Phil Champion, която той е споделил във фейсбук и на нея са бегониеви семенаци, но така изглеждат и теменушките ми в момента, просто не са достатъчно големи за да се видят ясно на снимка. В обща тарелка, по-широка, отколкото дълбока, строени като войничета. Важното е да са в нова почва, те тъй или иначе ще трябва да се пикират още няколко пъти.
Изображение
Може и в разсадни форми, но общите панери са ми се доказали като по-добрия вариант, най-малкото могат да поберат повече субстрат и можеш да разположиш семеначетата както ти си искаш. Също така разсадните форми по-трудно се поддържат.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

:swhew: Ужас!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”