Аз, "къщичка"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4966
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: в североизтока
Дал благодарност: 183 пъти
Получил благодарност: 81 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

А, да, и снимката на баба щях да забравя. Всъщност това е един страхотен човек, казвам го не защото ми е баба, ами наистина е уникална.
В моят живот така са се стекли събитията, че аз като малка не съм я виждала (другата ми баба ми е забранявала), може би по-често в последните години, като баба я почувствах вече като доста голяма. Защото един близък/роднина за мен е такъв не само ако сме от една кръв, а просто наистина да усетиш, че този човек го е грижа за теб, обича те истински и винаги можете да разчитате един на друг. Тя ми е повече баба от тази, която ме е отгледала, но трябваше да стана на тези години, за да го разбера. Историята е цял роман, но пожелавам на всеки такава баба, която в много, много труден за мен момент, в който цялото ми семейство остана без жилище, тя ми дари тази къща, която сега е наш дом. Помага с каквото може в трудни моменти, беше много търпелива за всичко и за всяка ситуация ще намери решение! Какво да ви кажа - съвременна и оправна, компютъризирана, знае подробности и имената на всичките си 40 клематиса (те са и слабост) и поне на още толкова, които още няма, знае няколко езика и да не изреждам още, че ще изглежда много хвалебствено. Да ми е жива и здрава, вчера беше рожденичка, навърши 78.

Ето я бабушка (аз така я наричам), пръска розите в "старата градина"

Изображение

Изображение
Deleted User 1445

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Deleted User 1445 »

Къщичке, много работа сте свършили :daaa: градината е голяма и иска време да се обгрижва.Ще стане точно така както сте я планирали.
Да ти е жива и здрава бабушка, има страхотно излъчване :tzvetentze:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Noel »

Ехаааа,Светулче,страхотни дела :daaa:
Знам,че малко неща могат да ти се опрат,но си е друго да разглеждам снимки :D
Стълбите сте изливали от бетон?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
radiva
Виенско кафе
Мнения: 397
Регистриран на: Ное 21, '13, 09:04
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от radiva »

Светле, много добре сте се справили със стъпалата с ТМ, въобще не изглеждат любителска изработка ;).
Да ти е жива и здрава бабата, разплака ме с тези думи и снимки. :tzeluvka:
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от muny7 »

Честит рожден ден на бабата да е жива и здрава и да се обичате, уважавате и държите една за друга още дълги години !
Много ми харесаха снимките, а стълбите са :potekoha: в моята глава се въртяха стълби стандартен размер и площадки между тях, а така с тези по-големи стълби отпада нуждата от площадка :ieeee: :ieeemyzh:

пп Дай малко повече инфо за парника. И как сама си го правила, а заварките :shock: или той е без заварки ?
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Deleted User 5091

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Deleted User 5091 »

Много е хубаво, особено снимката с многото дървета!
Много работа сте отметнали, но както ММ казва когато имаш къща работата не свършва :lol:
Поздрави на баба ти, личи си, че е бойна и радушна. Много да се обичате и радвате на прекрасните си градини.
Колко хубаво звучи-баба и внучка градинарки :ieeee: Пожелавам си го!
Deleted User 2919

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Deleted User 2919 »

Изображение
Тези стъпки в неизвестност ме възхитиха..Прилича на японската природа.в Япония обичат такива стъпки по водата.
Много поздрави пожелания за здраве на твоята бабушка. И на теб, и на цялото ти семейство здраве, много здраве..... :stiskam:
Така съжалявам, че не видях твоята обява за да осиновя твоето куче (бихме станали роднини... :dovolen: :dovolen: :dovolen: ).
:tzvetentze:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от elmaz »

Светле, не си права!
Свършили сте огромен, къртовски труд, но пък има още толкова много мечти да осъществиш :liubov:

А баба ти, да ти е жива и здрава, тя просто грее :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от ljuboznatelna »

Каква сладка мила бабушка си имаш! :tzeluvka: Да е жива и най-вече здрава още дълго и да е твой съмишленик и помагач!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4966
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: в североизтока
Дал благодарност: 183 пъти
Получил благодарност: 81 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Аубриета от мой разсад, който правих миналата година, супер съм доволна от туфата:

Изображение

Иглика, пак от мои разсадчета:

Изображение

Нарциси 'Bridal Crown' , които скоро ми подариха за мой празник, уникални са, с аромат на зюмбюл. По 3 цветчета на стебло:

Изображение

Изображение

Това за първи път ми цъфти, садих го лятото, беше миниатюрно коренче.

Изображение

Лаленцата още не са ми цъфнали, само едничко засега. Но кайсията прецъфтя преди седмица още, сега е на ход черешата. Лудо време тази година.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”