Клеродендрон

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Клеродендрон

Мнение от Миша »

TARALEG написа:
Миша написа:Догодина го изкарай на слънце,листата може и да изпаднат,но бързо тръгва да изкарва нови и не спира да цъфти.
Като попада пряко слънце следобед, до един час вече е клюмнал... Бягаме в баня под душ!... Толкова ли го изнежих?...
За това и не цъфти,изнежен е,трябва да решиш,или зелена нецъфтяща лияна,или ще има един период на стърчащи оголени клонки и после цъфтящо растение.Гледай дане го изнежваш много много зимата, да може да се повдрървесинят клонките,за да може да понесат после силното слънце.Можеш постепенно да му направиш една адаптация,но за да цъфти му трябва много слънце.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Клеродендрон

Мнение от dobis »

Clerodendrum bungei но втория , не вариегтания , твърдо издържа на открито при нас. Прави много яки коренища , плъзва настрани , изобщо няма затриване ако един път се залови като хората. Пък е и красив пущината ... :mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Клеродендрон

Мнение от Миша »

Добс,колко голям става Clerodendrum bungei ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Клеродендрон

Мнение от dobis »

не знам , бабата го кълца нейния , през пролетта ги беше орязала на около 50 см , не са се вдигнали много , но цъфтят. На височина е като нормална хортензия , имам в предвид рязана като хората и неизбуяла на височина, че тук има една , оставили са я 2 м , като лоза е дебела , но не изглежда никак зле , като стена е .
Аватар
kamisun
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Фев 23, '11, 10:40
Местоположение: гр.София

Re: Клеродендрон

Мнение от kamisun »

Дени, моля те, като режеш синия клеродендрон, искам и аз резниче, от много време си мечтая за такъв, даже някой от форума ми беше обещал пролетта, ама нищо не стана, та ако може..... ;) аз пък имам вкоренени резници от този бяло и червено, мога да дам ако някой иска....
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Клеродендрон

Мнение от isa »

Миша, клеродендрон бунгей става около 1.60. Оказа се че е много инвазивен и пуска издънки на 20-30 см. от основното стъбло. В планината не мръзне /имам предвид коренището/, изкарва без проблем напролет, но при мен цъфти чак сега. Ще потърся снимка, сложила съм един между розите, а той тръгна да се разпространява между тях.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Клеродендрон

Мнение от dobis »

Явно си е с късен цъфтеж , и тук сега е нацъфтял , може би преди месец започна . Това беше и причината да не съм го забелязала , чак миналата есен , някъде по това време ще да е било, като го кйорнах за сефте и се почна дебненето на бабата пък... нея пък цяла зима , че чак нарцисите бяха цъфнали като я докопах...
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Клеродендрон

Мнение от isa »

Ето снимки на моя клерчо, снимала съм предимно розата, та не е толкова забележителен тук.
Изображение
Изображение
А тук долу ниско се виждат издънките му.
Изображение
И последна информация за клеродендрона- По-миналата година когато си го купих от Замакат, не бях сигурна че ще оцелее и есента направих резници-в пясък и похлупени с бутилка презимуваха в неотоплена стая и се хванаха всичките. Пролетта ги засадих в градината и цъфтят най-стария- майката, още два са напъпили, но не знам дали ще успеят да цъфнат, всички имат издънки, встрани от стъблото. За да има туфа, вероятно трябва 2-3 години на едно място и със сигурност -пространство
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Клеродендрон

Мнение от tzarina »

И моят е купен от там. Само дето аз миналата есен го оставих да зимува в земята с нахлупена туба от мин. вода. Сега е горе-долу висок колкото този на снимката, Исе. Преди 2 седмици беше напъпил, но сега от студовете нямам представа цъфнал ли е или не. Освен това нямам никакво намерение да го прибирам зимата. Оставям го навън. Изкарал е обаче няколко издънки в близост до основното растение.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 479
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Клеродендрон

Мнение от valia.l »

Kamisun ,разбрах че имаш резник от белият клеродендрон много ми харесва може ли за мен един резник?
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”