Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gyulcem »

calico написа:Гюлче виж тук

http://pao.bg/%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B0% ... B0-gardena


http://botanika.bg/products.php?pid=999408


отзиви мога да дам само за най-евтините, аз я купих от Баумакс и режа всякакви по-тънки кронки и рози к нея.
и понеже не разбирам, съм доволна

ама да кажат и експертите
:tzvetentze: :tzvetentze:
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Debi »

Миналата година си взех ето тези, мисля, че и тук има подобни :nod:
Режат доста дебели клонки - тези първите, особено за розите са ми страшно удобни и вече си ги режа сама розите, без да викам мъжо.
Изображение Изображение
http://www.amazon.co.uk/gp/mpd/permalin ... nt_fb_link" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от stanislava »

аз лично ползвам на gardena и fiskars. Честно казано по-доволна съм от fiskars. Има ги в Метро, Баумакс, Бриколаж и т.н. Тези на Гардена по-лесно се затъпяват, но естествено може да ги заточваш /или да подмениш режещата част/. Ако си избереш от вариантите на Гардена и си от София, най-добри са цените в магазина на Хускварна в Младост-2/зад МакДоналдс/. Ако ще режеш по-интензивно, не си купувай от най-евтините, че много бързо се развалят.. П.С. Ако ще режеш по-дебели клони, провери ножицата, която си избрала, дали съответсва на диаметъра на клонките, които ще режеш. /трябва да пише на опаковката на ножицата/
Другото, за което се сещам, че е важно, по-големите отрези ги запечатай /намажи/, примерно Терванол.
:tzvetentze:
Последно промяна от stanislava на Фев 19, '12, 15:31, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от klapan »

Di_Va написа:...сега ме мъчат два въпроса - дали да затрупам събраните листа с почва за през зимата и дали мога да слагам троскот в компостера? Подозирам че верният отговор на втория въпрос е не , но дали е така има ли кой да ми каже със сигурност? И понеже се появиха това лято на няколко места покрай оградата територии с троскот, който трябва да разчистя от двора, а механичното почистване ми е много трудно, предвиждам да покрия "отроскотените" места с полиетиленовото платно, което беше спометато в някоя от темите, като добър начин да се предпазим от плевелите и да го оставя за цялото следващо лято. Не знам дали има начин за преборване с този плевел, който да изключва третирането с препарат и механичното плевене. Те тези въпроси не са точно за тази тема, но се отплеснах покрай компостерите. :dovolen:
В трап като мен, или като на горната снимка - компостът се получава след време.Да,може да затрупаш събраните листа с почва,и е добре също да размесваш пластовете от време на време.А за троскота ще те разочаровам.Предполагам,питаш за коренищата от него - не ги поставяй в компоста,ще съжаляваш...Колкото до покриването с найлон на площи,които е превзел троскотът - не помага найлонът.Защото при него размножаването става с подземнорастящите му коренища и покриването с найлон на зелените му части над почвата няма изобщо да го спре - ще пробие на друго съседно непокрито място.Затова просто се примири с най-доброто - ръчно почистване на почвата чрез внимателно събиране и на най-малките коренчета троскот при копаене с лопата,ако е неголяма площ.Да,трудоемко е - но само това помага истински да се отървеш от троскота.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 377 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Добре, примирявам се, дано се справя! Странно ми е само това, че до предното лято нямаше от тоз плевел, появиха се разни други тръни, след като се опитахме да премахнем люцерната, /която си беше в двора, когато го купихме/ но троскотът се появи миналото лято. Ами ще видя каква битка ще е, надявам се да имам поне частичен успех, може би ако почна по-отрано ще е по-добре :lol: .
gyulcem написа:Може ли да ми помогнете , искам да си купя овощарска ножица и ножица за клони с дългите дръжки, мисля че много от вас си имат , може ли да ми препоръчате, евентуално ножиците ще ги ползвам и за рязане на овошките .Гледам че сте доволни от продуктите на Гардена , а цени къде може да се видят.
Наистина се хубави инструментите на Гардена, моята ножица е от по-евтините техни, беше в някакъв комплект с ръкавици и още нещо, и много си я харесвам - лека и удобна е, а за клоните си купихме, пак беше промоционален комплект на Фискар - ножицата, един трион, в чиято дръжка се прибира острието и още нещо, не помня какво беше, дали не беше овощарска ножица третият елемент, но рамената на голямата ножица не са много дълги, мисля че са около 50-60 см. т.е. не става за много високи клони, но пък реже много дебели такива. Съветвам те да се поогледаш за такива комплекти - излизат на доста добра цена, а инструментите определено си заслужават.
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от klapan »

Di_Va написа:Добре, примирявам се, дано се справя! Странно ми е само това, че до предното лято нямаше от тоз плевел, появиха се разни други тръни, след като се опитахме да премахнем люцерната, /която си беше в двора, когато го купихме/ но троскотът се появи миналото лято. Ами ще видя каква битка ще е, надявам се да имам поне частичен успех, може би ако почна по-отрано ще е по-добре ...
Троскотът бързо превзема с коренищата си всяко добре обработено местенце и няма нищо странно - просто много бързо растат тези коренища.И понеже не се виждат отгоре как растат като другите плевели...смяташ,че си се отървала,но... :mrgreen: И ако съседите ти са оставили непочистени коренчета в тяхното място даже на 1-2 м от оградата ти,то за едно лято те ще превземат това разстояние и ще надникнат и при теб да видят как е...Затова бъди безмилостна с него и събирай всичко изкопано.После събраното накуп някъде на слънце и ... палиш и изгаряш при изсъхване.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 377 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Аз троскота го събирам в чували и го изнасям от двора, че ако го оставя някъде да съхне и го забравя, все едно съм си го разсадила :lol: .
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от katia26 »

При нас гагаузите казват- 5 петъка август месец с мотичката отгоре се режат. Пробвах го, но непълно, и имаше ефект, пък и ми устройва мързела. / За троскота/
За рязане горни клони на овошки - имам една ножица , на която на едното рамо се нанизва нещо като кол с дължина, която ти е необходима, а на другото се връзва въженце.След работа се демонтира и прибира като обикновена ножица. Купена е преди 100години от СССР и е направо безценна. Не зная дали се произвеждат сега.
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от didak »

Ето една такава ножица с полиспас, който значително улеснява рязането и трион, който реално е неизползваем ;) :
http://sofia.tradernet.bg/%D0%9D%D0%BE% ... -38504.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nelidech »

Aз години наред водя борба с троскота, но мога само да кажа че нито слънце го гори, нито студ го мрази .Дядо казваше ,че магарето като го изяде и после го и..ка пак пониквал Най -добрия метод за унищожаването е с раундъп. За две години може да се изчисти добре затросковена нива :mrgreen: . От скубане, обръщане и сечене на надземната част само се разпространява повече. А освен това като се премахва ръчно е добре да се изгори или изхвърли извън мястото, което чистим- за компост не става. Извинявайте за дългия пост, но това е една тема,от която много ме е болял кръста :dovolen:
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”