От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Титриф

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Титриф »

alys написа: Дек 29, '19, 17:57
cameraman написа: Дек 29, '19, 16:41 Аде...Главният джадай да отваря нова тема.. Време е...мисля.... доколкото ми се удава...
Децата се планират, а се раждат, когато им дойде времето. :hihihi: :angelche: ;)
Направо ме утрепа с това- ще си го окача над одъра...
Не мога да разбера защо са ви стимуланти?! Вече е юни и сте закъсали от секъде с разсадите ли? Ми ако е така садете по-рано. Кво ви брига дали ще кръстоса доматито или пиперо десет дни по-късно?
Като почнете да скубете и да режете разсад още февруари ще ви гледам сеира. И трола да ви е на помощ- четете тъпизми и бълвайте лозунги...
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от alys »

За сведение, Титриф, миналата година сях около 6 декември :sgiggle: :swink: :scool:
А сезон 2020 ще бъде открит, живи и здрави около 15 януари. :angelche: За асоциацията :D :lol: ;) знаех си, че ще ви хареса. :mrgreen:
За оранжерията става дума. За градината има време. Може би само Лабрадорите ще са ранни. Още се чудя. Сетих се, по-точно видях пакетчетата със семена от Цветарка, та от нея имам два ранни сорта, от които може по едничко да пробвам.
Последно промяна от alys на Дек 29, '19, 18:31, променено общо 1 път.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

penkeler,благодаря ти за споделения опит...Сега ще ползвам пиретрум от магазина,но съм планувал да си събера и изсуша,защото по ливадите често срещам това растение.. Харесва ми че препарата е контактен и бързо се разлага...Много съм чел и съм подготвен...Безопасен,с него даже се третират складове за хранителни продукти..

Приложение: С пиретрум могат да се обработват:
- Зеленчукови и овощни градини, цветарници и оранжерии, свинарници, телчарници и други животновъдни ферми.
- Зърнохранилища и складове.
- Зелени площи в паркове и градини.
- Перата и козината на домашните любимци, за отстраняване на кърлежи и бълхи.
- Възможно е животните да бъдат изкъпани в разтвор от пиретрум или да се протрият ушите им с кърпа накисната в разтвора.
- С пиретрум се обеззеразяват клетките и постелките на животните.
- С настойка от пиретрум могат да се обработват складове с хранителни продукти, заведения за обществено хранене, почивни бази, хотели и други места, нападнати от мравки, хлебарки и други насекоми.


- Има бързо контактно действие.
- Не предизвиква резистентност у насекомите.
- При горене със свещи действа като репелент срещу комари.
- Кратък период на разпад и практически няма карантинен период, разлага се зе един-два дни.
- Не оказва вредно влияние върху околната среда, безопасен за плодните дръвчета и животните.
- Възможност за използване в домове с малки деца и домашни любимци.
- Не изисква особено почистване след употребата му.
- Няма карантинен срок.

PIRETRUM е натурален продукт за растениевъдството, животновъдството и бита, изготвен чрез смиляне на изсушени цветове от далматински пиретрум. Той е безотказно средство за борба срещу пълзящи и летящи насекоми. Гарантирано унищожава бълхи, комари, мухи, мравки, кърлежи, дървеници, хлебарки, белокрилки, трипсове, листни въшки, бръмбари, мокрици и всякакви други паразити по животните и вредители по селскостопанските култури.
Пиретрумът предизвиква мигновенна парализа и бърза смърт на насекомите. Той обаче е напълно безопасен за хората, млекопитаещите и птиците.


Какво повече да искам от една тревичка...
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от alys »

Дай линк към течния продукт, ако си харесал онлайн магазин.
А някой отглеждал ли си е маргаритки от семена? Помня, че се пробвах с някакви преди години, но нищо не поникна. Може семената да не са били ок, може да съм допуснала грешка. Примерно тук пише, че продават семена http://www.semenabg.com/bg/product/piretrum-miks-3508
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

https://www.urbanbotaniks.com/product/4 ... -30ml.html

В същия сайт,в раздел "Други препарати"

https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... 100-g.html
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17068
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Алис, като инсектицид се ползва основно далматинската маргаритка, Pyrethrum сinerariaefolium, или според по-новата класификация
Сhrysanthemum cinerariifolium, останалите от рода пиретрум също имат инсектицидни свойства, но много по-слаби


Готовите препарати излизат много скъпи, погледнете дозата, ако забелязвате шишенцето от 30 мл на цена 25 лв дори не може да покрие по-силната доза за 10 литра (по-големите дози обикновено се ползват при наличие на трипси и молци) , т.е. една десетлитрова пръскачка ще ви излезе 25-30-40 лв в зависимост от къде купите препарата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Маргаритките са различни ако това има значение. Семената са на Chrysanthemum coccineum,
а препарата е от Chrysanthemum cinerariaefolium.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от alys »

Благодаря, Миша, направи ми впечатление цената и наименованието, дори ходих на твоята страничка, за да видя дали предлагаш разсад.

Ким, имаш ли впечатления от този препарат?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

alys написа: Дек 29, '19, 19:07 Ким, имаш ли впечатления от този препарат?
Не, не съм го ползвала. Но маргаритката ми е добре позната като вид и като мирис, да не кажа и като вкус. :D
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Аз правя около 2 литра за едно пръскане,и цената ме устройва,за сега...Ето и на прах,ма трябва да се обадя да видя колко струва...
http://www.agrobio.bg/bg/products/113.html

А че другата година ще си бера и суша,е ясно....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”