Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 41 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

Оххх, maleas, недей така с тия брези :shock: :shock:
И без това с мъка се удържам да не поръчам от Пландорекс. Така искам цели 3 броя брези, а мястото още не е готово и няма как да ги засадя.
Ей такива има на гол корен при французите- BETULA Papyrifolia
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
mama_li

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от mama_li »

Ех, момичета! Ако знаете как ми разчовъркахте раната с тези снимки! Брезите са едни от любимите ми дървета, но не можах да запазя нито една от трите опита за засаждане :(. Само една червенолистна пендула оживява вече няколко години и дръпна във височина. :stiskam:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от clock »

maleas написа: Яну 2, '19, 00:52 В края на 2018, в един среднощен разговор с Клокчето се размечтахме за къщички сред брезови горички.
:lol: Ха ха ха, то за това Клокчето през вечер търси по- голям двор :lol:
Но са красиви, много красиви! :angel2: И картинката в главата ми е много красива. Ако някога имам голям двор задължително ще си направя брезова горичка! Те поне растат бързо и няма да е нужно да ги чакам цяла вечност.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

stefan_doc , приятелю, много благодаря за снимките :!: :!: :!:
не знам защо чак сега се загледах в темата , макар , че е напълно логично да качиш снимките точно тук :ufff:
напролет , живот и здраве , ще нащракам моя измъчен чекалински орех , с образователна цел
ще си ги мерим , така да се каже
мисля , че моят е по-висок от твоя и даде издънки щото го порна багер , пък за теб съм сигурна , че не си позволил нищо да го тормози и предизвиква ;)
пп избилия корен го прехвърлих в саксия , беше дълъг , навих го направо , но това не му попречи да расте , сега е подарен на наш духовен брат, ще следим и там как се развиват нещата
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

за церцисите
дърветата са прекрасни
имам десетина семеначета на различна възраст
четири от тях са покрай най-оживената част на блока , пълен юг , пролетно време хората се спират и си правят снимки до тях , което много ме радва
другото , което ме радва е , че не го кършат , защото не става за ваза , като люляците примерно :mrgreen:
като всичко около блока и те си имат тежка биография , свързана с вандализъм / един се метна с колата си направо на стълбите за мазето , като при това отнесе половин дръвче , но остатъка оцеля / човека от колата също
та при мен живеят на всички изложения
имайте в предвид , че раните предизвикват издънки , като при люляците :!:
това което забелязвам напоследък е , че семената са масово заразени с нещо като гъгрицата по бобовите растения , но реално не ги пръскам
не съм забелязала да боледуват от друго / въшки , мани
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

някой сортове брези се намират на нашия пазар , други ги има при Шмит
доста хора си накупиха
ако имат желание - да споделят
Betula albosinensis 'Pink Champagne' я заглеждам отдавна , на времето ТоВо ме вразуми , така да се каже :lol: , та още не съм си я купила
това , което аз мога да кажа за дръвчетата от този доставчик е , че всичко което съм купувала идва на присадка
след третата-четвъртата година тя се е сляла със ствола и не седи грозно
имам дръвчета които все още се мъчат и вървят едвам-едвам
имам и отличници
а имам и уникати , като черницата , която преживя за 18 месеца четири местения и все още е жива :ieeee: :stiskam: :ieeemyzh:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7408
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Върбите бързо стават върбища, а брезите - брезища :D Личен опит!
Церциса на полусянка няма да цъфти толкова, колкото на пълно слънце, но се отчита. Аз от години измъчвам моя да не расте, че вече слънце не остана в градината. Режа много, а той цъфти и по стеблата, а следцъфтежното рязане го стимулира да цъфти слабо и втори път. В началото си беше засаден кат оголемичка фиданка, едни злосторници го счупиха, и ние насадихме около него още дървета. Да, но той е неубиваем, от издънките тръгна дърво.
Изображение

Този плачещия на зида ме плени!
Имам ликвидамбър Gum Ball , но тази есен от жълти, листата му направо окапаха в това топло време. Досега само веднъж сме го видели в пълната му прелест - до червено. :(
Новата ми придобивка е Fagus sylvatica 'Tricolor' , и след няколко месеца обмисляне къде да го засадим, си намери място. Пролетта ще снимам, хилав е още. А става голямо дърво, след десетина години ще има битка на титаните. Който оцелее. Моите дървета са средно през 2м (считано в цялата градина) :D
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от flora »

Аз вече само на картинки се радвам, че при мен дърветата са на по-малко от 2м :ufff: Сега увещавам брат си да посади ей това
Изображение
Prunus serrula - има го при Шмит и то точно варианта с повече стебла. Обикновени цветове, но с прекрасна червена кора (има и с по-жълт цвят на кората).
Изображение Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2567
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1228 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от gevkati »

От есента имам церцис и тръпна в очакване ;)
Дано като е плачеща форма , да не е много мощен, че не е на местото за мощни :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”