Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Първите 2 ги имам , а за Гирляндите знам ,че е доста голяма .Идеални за хоризонтиране .Последната ,според мен ,ще е трудна за укротяване ,защото тя е и много обемна .Оранжевите на Остин ,ако е Голден селебрейшън -тя е падащ храст .Ако е Греъм Томас е изправена . И двете не са високи ,150 ще им е предостатъчно
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

Североизток не е ли кофти изложение за роза?

Кокиче, няма ли друго място, където да разположиш розичките?
Аз имам няколко ей така до къщата. Изложението даже е изток, но така или иначе си падат в сянката на къщата и определено не са това, което се очакваше да бъдат.
libra написа: Сеп 25, '20, 20:30 Florov веднъж си смениха номерацията на каталога , а и имат нови рози ,така че не е 100 % сигурация какво ще получиш .
Това е номера на розата в настоящия каталог.
Тези, които аз съм поръчвала преди пет години, са си все същите номера.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Deisy »

Мерси Либра оранжевата е Bathsheba .Жълтите дето не ги знам са на друго място. Ами за сега ги оставям намира тогава :lol: Ще мъча да ги хоризонтирам като попораснат и да не си създавам излишни главоболия с още рози там да се чудя как да ги укротява ;) Телефона е редактирал малко имената на розите,но явно се е разбрало кои са :lol:
Utro те ни всички рози обичат пълен пек .Моя Еден е на северната стена на къщата и цъфтя супер .
Флорентината ми е на пълна слънце и гледам ,че си е добре не знам на североизток дали ще е добре.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... bathsheba/
Виж вида на храста .Ако искаш да я хоризонтираш ,подвеждаш клоните , докато са нови и гъвкави.
кокиче
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Мар 6, '19, 16:19
Местоположение: на морето
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от кокиче »

Благодаря Libra :tzvetentze:
Utro имам друго място,дори няколко други на слънце ,но това е към улицата и ми се ще там ди ги посадя.Това ще е първото нещо, което виждат моите бъдещи гостии ......
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от kim »

libra написа: Сеп 27, '20, 10:13 Който и вариант да избереш , все ще е добре .Само им дай поне по 120 см и също отстояние от стената .
Либре, ако ги хоризонтира тези 1,20м.няма ли да са малко?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Mалко са за хоризонтиране .Така съм съм отговорила на Кокиче ,която има стена 5 м и иска на сложи 4 рози .Tя не говори за хоризонтиране
Дейзи си е оставила 3 метра за големите рози .Включително и толкова трябва да има за Bathsheba ,150 ще са й малко .
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от divna78 »

Привет!
И аз имам нужда от малко помощ, тъй като почнах малко отзад напред! Поръчах розите, сега трябва да ги подредя :twisted:

Искам да зарозя две мрежести огради. Място имам бол, така че мога да им отдам нужното разстояние. За едната осечка искам розово-оранжева комбинация. Розите са ми Rosarium, Lady of Shalot, Pink Perpetue, Abraham Darby, Jasmina,. Остана ми и New Dawn, която бях предвидила до портата, но впоследствие реших да сложа там Зеферинката.
Та питането ми е като храсти тези рози дали си подхождат(за ню доун почти не съм убедена, че няма да седи добре до тях), за да стане хубава плътна ограда, но и храстите да са хармонични!

Другата ми комбинация е бяло-червена (може и да е скучна, но впоследствие мога да добавя още нещо) Don Juan, Palais Royal, Sympathy, Iceberg ( катерач), Amadeus. До колкото съм гледала по снимките Дон Жуан и Амадеус са с по-прави и твърди клони, така че мога около тях да сложа и Ню Доун!

Някакви препоръки?
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Дон Жуан и Айсберг са 2 противоположности .Първата е изправена с дълги пръти ,които се веят като байраци във вид на чаша . Ако отрежеш клон за подновяване /например/ излизат нови 6,поне . Айсберг е много обемна и най-добре е да е преметната върху нещо .Единият ми такъв е преметнат върху оградата и от другата страна пада свободно 2-3 метра да му се радват съседите . Той също е труден за укротяване ,но по друг начин -пуска дълги тънки клони и пада на фонтан .Но не може да го удържи и има нужда от подпиране
За информация ползвайте rosebook.ru-храстите се виждат много добре от схемите им
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от divna78 »

Libra, ползвам го розбука, гледам и снимките, които са качили рускините. Но има и разни други тънкости, затова питам тук. Например и трите червени катерачи (Дон Жуан, Симпатия и Амадеус ) са дадени с еднаква форма на храста(изправен) , обаче от темите тук съм си записала, че Симпатията е с меки клони.
Доста се ровя и препрочитам и старите теми, но за съжаление повечето снимки вече не се виждат и трудно добивам представа. За Амадеус съм запомнила на Тутти розата, Симпатията я има доста, но на Дон Жуан не намерих читава снимка. За това съм го сложила първи, да е най-открая. Но мога и да го махна от редицата. New Dawn и Don Juan биха ли седяли добре един до друг?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”