Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1224
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 285 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

greeneyed написа: Авг 14, '20, 17:49 Цъфти на букети, цветът е точно като на Червената шапчица, държи дълго, на прецъфтяване лилавее.
Благодаря :nod:
Мари
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Авг 25, '20, 15:02

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Мари »

, kkk , коя е прекрасната висока храстовидна жълта роза на последната ти снимка?
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mimivd »

lilaby написа: Авг 14, '20, 16:55 Искам да попитам колко червено е червеното на Rotkappchen? Има ли малинов нюанс?

Изображение

Много червено, кърваво, без малинов нюанс.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1224
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 285 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

mimivd написа: Авг 25, '20, 17:40
lilaby написа: Авг 14, '20, 16:55 Искам да попитам колко червено е червеното на Rotkappchen? Има ли малинов нюанс?

Изображение

Много червено, кърваво, без малинов нюанс.

:wooow2:
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zvezdi4cca »

Здравейте 😊 Това ни е входната врата /не съм сигурна колко добре се вижда/ над която искам да пусна една червена роза 🌹 Какво ще ми предложите? Повечето ми рози са в жълто - бялата гама, затова тук искам нещо по-тъмно. Та, червен или тъмно-розов катерач, естествено да цъфти цяло лято, пък ако може и да е ароматна 😆
Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

zvezdi4cca написа: Сеп 9, '20, 22:54 Здравейте 😊 Това ни е входната врата /не съм сигурна колко добре се вижда/ над която искам да пусна една червена роза 🌹 Какво ще ми предложите? Повечето ми рози са в жълто - бялата гама, затова тук искам нещо по-тъмно. Та, червен или тъмно-розов катерач, естествено да цъфти цяло лято, пък ако може и да е ароматна 😆
Изображение
Флорентина. :nod:

А пък аз да попитам каква роза бихте препоръчали като другарче на арката на тази:



Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

Leila123, зависи като как ти изглежда като цяло тази розичка от снимката.
Зависи какви цветове рози имаш наоколо и какви цветове ти предпочиташ!!!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2569
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1239 пъти
Получил благодарност: 1773 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gevkati »

zvezdi4cca написа: Сеп 9, '20, 22:54 Здравейте 😊 Това ни е входната врата /не съм сигурна колко добре се вижда/ над която искам да пусна една червена роза 🌹 Какво ще ми предложите? Повечето ми рози са в жълто - бялата гама, затова тук искам нещо по-тъмно. Та, червен или тъмно-розов катерач, естествено да цъфти цяло лято, пък ако може и да е ароматна 😆
Изображение
Бих ти препоръчала да смениш концепцията от роза на нещо, което не боцка. Аз съм садила така пред една пътека покрай къщата... да минеш в тунелче от роза :liubov2:
и познай: всички минават през тревата, а не по пътеката :lol:

Кампсис, лоницера(ухаят разкошно), клематис...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Класическото изпълнение е червена роза над входната врата. При мен е Sympathie на Kordes- яка, здрава роза, подвеждаш младите клони по конструкцията, цъфти обилно напролет, после на няколко пъти по-слабо. Това си е характерния цъфтеж на едроцветните катерачи. :dovolen:

Изображение Изображение Изображение

Имам лоницера, клематис , текома по оградата, те са допълнение съм розата. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

utro77 написа: Сеп 17, '20, 11:46 Leila123, зависи като как ти изглежда като цяло тази розичка от снимката.
Зависи какви цветове рози имаш наоколо и какви цветове ти предпочиташ!!!
С тази роза сагата е дълга...Накратко мога да кажа, че Rina Herholdt купена от магазин, когато не се интересувах коя роза точно каква е. Беше ми достатъчно, че е катерач. Като цъфна на третата година се оказа, че е друг цвят от очакваното, а тази година стана огроооомна и е немислимо да я местя вече. А питам тук, тъй като ми е трудно да реша с какво върви тази шарена роза. Около нея са Чипъндейл и Jalitah. По-далеч има жълта катереща, другите цветя наоколо са в оранжево-жълтата гама. Реално от другата страна на арката има една розичка, която се оказа, че не е катерлива, нищо че за такава я купих - Golden Perfume. Нея ще я местя, че и без това хич не върви, само боледува.
Пак май стана дълго.... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”