От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Днес смесих утайките от кафе с триходермата на ориз (оставих си три чашки за градината) и разните други проби в чашки плюс водата от големите бутилки, които бях напълнила още пролетта, за да топлят оранжерията (дали е престояла, а?! :lol: :D :lol: ) и полях хубаво в оранжерията. Понеже оризът е беличък след промиването във водата, добре се вижда, че съм успяла равномерно да разпределя триходермения материал. Дано половинката още утре прекопае и триходермата да попадне на по-добро място. :stiskam:
Снимах и Черно малко от Чакал, за което писах (?), че прилича на Черния на Флориан. Да, ама само двете растения (по едно под всеки навес) и един Ворлон, макар и малко хилавичък, сега са със зелени листа. За мене е чуденка, както се чудих на Розово с карофени листа преди време, че се беше възстановил поне частично след мана.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

Внимание, моля!
На 23 ноември 2020г. нашият форум празнува своя 11-ти Рожден ден! Във връзка с настоящата обстановка, тази година той ще се отпразнува по-необичайно или вече обичайно, он-лайн по разбираеми причини. Отправям ви покана на 23.11. от 19.00ч....може и по-късно да не се натовари много сървъра, :angel2: да се включите поне с по едно палче. Не е задължително, само ако по някакъв начин ви е приятно да сте част от този форум. Дрескода е пижами :D, но ще има снимки само на най-хубавите, останалите може по домати и листа. :liubov2:
Всеки може да се включи с каквото и както желае. Организаторите са страхотни и с опит в организацията.
Подробности за он-лайн партито тук viewtopic.php?f=12&t=9442
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

alys написа: Окт 18, '20, 14:47 Не ми следите мисълта. :lol:
Да оранжерията мъникът Лабрадор е задължителен. :angelche:
Да се чете: За оранжерията... Изобщо не знам къде съм бляла...

Ким, благодаря за поканата за форумното виртуално парти! :)

Писах по-горе, че "Черно малко" е със зелени листа. За мене е голяма изненада това, защото точно този сорт и още един (Полосатый шоколад) ми скъсаха нервите през целия сезон - хем раждаха добре, хем имаха най-силно изразена алтернария (направо им изсъхваха долните листа, а не както при Розов блян да пожълтяват постепенно). Мисля, че съм ги поливала и най-много с триходерма, в смисъл, че ако другите ги пръсках, тези буквално ги обливах. Но пък само Черно малко е зелено. Да каже човек, че е случано, ама под двата навеса и точно този сорт... за мене си е странно. Отгоре на всичко, много ми хареса на вкус. И както си мислех да не го включа в списъка за догодина, така май ще е първи по ред на номерата.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

Поздрав за Ивко! ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 646 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Благодаря....
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от MitkoGeorgiev »

Титрив написа: Ное 7, '20, 20:04

За това и питам. Дали триходермата е помогнала. При пипера не е фанала декиш. При мен пък пипера си е като ланшния, ма доматите- гола вода.
Рецептата дето я споменах ще я дам, както и ти с подробности коментираш всичко около триходермата. Това е от полза щото навсякъде е различно.Някъде нещо работи добре, другаде хич го няма ,а е важно дали става, или само си работим за слава.
Да не преливаме от пусто в празно , и да чакаме напредък...
Титриф, тая година за първи път имах хубав пипер, но го сложих в едната оранжерия. Според мен в нашия студ той не може да вирее независимо дали е хибрид или не. През юли август вътре ставаше на обяд над 50 *С но той издържа. Даде много имах чушки по 200 гр. Сортовете бяха унгарски - капитани F1 и кадет F1.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от MotacillaAlba »

Другарчета, някой има ли снимки на сорта "Влахова"? Търсих из темите но не намерих. Ако няма снимки, моля за описание на растението и най-вече висок ли е, нисък или среден? Да преценя с кои сортове би могъл да е в съседство.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 646 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Другарче,имаме снимки... ;) Една минутка ще ми трябва...
Изображение

Имам още,сега ще ги потърся,че нещо не ги намирам.... :hmmm:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от MotacillaAlba »

ivko69 написа: Ное 12, '20, 14:40 Другарче,имаме снимки... ;) Една минутка ще ми трябва...
Изображение

Имам още,сега ще ги потърся,че нещо не ги намирам.... :hmmm:
Благодаря, другарче!
Висок изглежда... :dovolen:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Влахова е индетерминантен домат.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”