Добре заварили!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от ljuboznatelna »

Колко хубаво! И аз залепнах за снимката със зебрата! :D
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 56 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Оля »

Всичко много ми харесва, Елче! Съжалявам, че не успях да го видя на живо, но си тръгнахме по -рано, а и навсякъде се мъкнах с банда кратунковци :snif: . Не съм забравила , че ти обещах ехинацеи и други устойчиви китки, така че наесен с песен :D
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Lalel4e »

Абе на каква зебра лепнете, бре?? Три страници назад върнах - няма тука зебра! :swonder:
daneda написа: Апр 3, '19, 21:04
Еличка написа: Мар 29, '19, 11:50 Какво ли е? Мнооого ми хареса в една ливада.
Изображение
Еличка, мисля че това е като моето, което също съм го откопала от една поляна, тъй като реших, че е дива салвия, но пък и това растение е готино! За съжаление и аз не знам как се казва.

Изображение
Eлчо, моето е като на Данеда, ама не с толкова гъсти цветове. Моето със сигурност е котешка стъпка, на Дани - не знам, снимах, ама са кофти снимките, не се вижда добре. Наистина листенцата са по-продълговати и не толкова мъхести. Най-вероятно нямам такова.

Градинката е страхотна, ти за какъв пущинак говориш?? :lol:

______________________________
:ovtza:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1962 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Юни 17, '20, 10:27 Абе на каква зебра лепнете, бре?? Три страници назад върнах - няма тука зебра! :swonder:
На мискантус зебрина му викат зебрата, Лече :ssmiah: :ssmiah:

................................................................................
Еличка написа: Юни 16, '20, 23:10
Изображение

Ваййй, ма на теб и лешниците ти са червеникави :o :shock: ...

... това е рустифина не го бъркай с оня тротоарен нахалник. Да не го завъдиш, еййй!

Късно е вече, Елчо, западната граница на местенцето му в почти цялата с шмаци (рустифини), дето той им вика еленови рога. Братовчед му ги е завъдил отдавна и те настъпват със страшна сила, вече са малка горичка.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Еличка написа: Юни 16, '20, 21:47
Изображение
Абе, Лече, ти да не търси жива зебра, бе :lol: :lol: :lol:
Мискантус зебринус - най-високата трева на тази снимка, която края на август ще стане над два метра, въпреки условията, при които е принудена да живее. Долу вдясно се вижда част от пенисетума, който вече е много дебеличък. Опитах се пролетта да го размножа, но не стана. Там пред мискантуса се веят едни тревки.Тц, лавандули са. Ще цъфтят скоро. На заден план вече са двата фузокарпуса, а след тях на оградата две миналогодишни розлета - Айсберг и Безименна Цикламена. И ако се вгледате под бетонните колци, ще видите още едно есенно розле - Клер Матин, на която залагам големи надежди, щото е сложена на видно място. А пред лозницата ми е лехичката с моркови.

Люб, благодаря ти. Знам, че още нищо не е толкова обемно и хубаво, но ще дойде и този ден. За съжаление тук всичко расте със скоростта на охлюва, ама това е положението.

Олееее, яд ме беше, че не дойде! Наесен всичко ще е изгоряло и полуживо :ufff:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Графче любимо!
Още не са цъфнали тези твои рудбекии, но не мога да се въздържа :tzeluvka: :liubov: . Веднага след като синият трън беше окосен от ММ (за запознатите Алексей Кирилович), над тях израстна сама моята дива салвия за компания. Оня трън проби две педи У лЕво :hihihi:
Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1962 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Гео, граф »

Да се множат и да те радват много, шиле любимо :sbear: :skiss: :slove: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

clock написа: Апр 13, '20, 23:16 На кого му пука за натурийте?! Имаш толкова много, имаш всичко :tzeluvka:
Цитирам Клокчето, за да не пропусне да си види армаганите, които ми изпрати. Ейййй с какъв кеф ги садихме в неделя :ieeemyzh:
Първо ММ реши, че ирисите трябва да бъдат на най-видното място до външната ограда, където сме започнали само покриване с дива лоза. Каза да му ги оставя и той ще си ги сади.
Изображение

След това ми изкопа огромна дупка за божура, която напълнихме с хубава пръст, защото като видяхме чернозема на Клокич и нашето сиво подобие на почва.... Горкият втори ден се чуди да живее ли или не.
Изображение

Намерих, мисля, подобаващо място на тази хако-мако.
Изображение

Една млечка също беше настанена и накрая стипата-чудовище.
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2578
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1264 пъти
Получил благодарност: 1830 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от gevkati »

Браво на вас! И честито!
Засенчи божура с нещо , за да се хване по-лесно. ;)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Да, но вчера загледах стипата, че косичката и се е спластила от пътя, взех си гребена и хубавичко я нареших. ММ ми каза, че съвсвм съм изперкала, щото реша треволяци и да не го споделям с никого :hihihi:
Изображение

После да видите и малко от шаренийките ми, преди да ги е изгоряло лятото.
Изображение

Тези рудбекии на Гео не спират да ме радват - две снимки през месец.
Изображение
Изображение

Любимите циганенца под джанката.
Изображение

И понеже пълно щастие няма, вижте какво ми направиха бордюра от мини рози малките пакостници :cry: . А ми цъфтяха по цяло лято!
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”