Привет от Турция

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Привет от Турция

Мнение от secret_rose »

Щом е дошла зимата там, няма да закъснее и при нас, а всичко е напъпило и покарало... Шантава работа, сигурно ще караме зима от март до май.
Бети, благодаря... Аз си драскам там в блога, понякога и в Хулите, ама нищо сериозно. Повече пиша из фейса, че цялото ми семейство са там. Не го обичам фейсбук, да си призная, а все там вися, заради тях..
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Привет от Турция

Мнение от bettym »

Току що отново преоткрих страницата и на ресторанта, и на "Извезани души"....периодично ми "влизаш под кожата" и не мога да изляза от омайната атмосфера, която създаваш с думите си. Даже, преди малко си мислих, че може би трябва да препрочета книгата ти, защото сега виждам и снимки от местата, за които разказваш...обаче, имам и много непрочетени твои разкази и онези приказки...та ще се отдам на тях сега...всъщност, това е моето истинско хоби - нещо, на което не мога да устоя - хубава книга в спокойна атмосфера, а ти си от авторите, които определено нареждам сред любимите си. :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Привет от Турция

Мнение от Мария Николова »

Ники и фемилито му са канени в Истанбул през седмицата. И, естествено, неизбежно си мисля за залива, мандрата, градината, хер Гювенал и фрау Меги. :mrgreen: Много се радвам, че мандрата вече е в производствен ритъм, поздравления с прегръдки!!! :gush: :daaa: :ieeee: Прехвърлям през главата си вариант да се метна с твоя багаж на един автобус... :hmmm: Ама не, нека пукне пролет, да живне градината ти и тогава. :nod: :daaa: До тогава ще те чета.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Привет от Турция

Мнение от secret_rose »

Бети, благодаря за хубавите думи... :liubov: Дано не те разочаровам, защото това доверие е безценно...

Миме, добре си дошла по всяко време :tzvetentze:
А Ники къде ще бъдат? Истанбул е на 2-3 часа път от нас и често ходим, но в момента не пътуваме, не можем да мръднем с това производство, още тестват...
Всъщност аз щях да водя децата в Алания, понеже от вчера са в зимна ваканция и 2 седмици ще откачат тук, но ако тръгнем, ще е след няколко дни.
Ресторанта го затворихме, той зимата не работи, а както е тръгнало и лятото може да е затворен, няма кой да се занимава с него, не остава време. Обмисляме да го дадем на някого да се занимава, но не знам. И градинар нямаме, изобщо туристическата част съвсем я занемарихме, защото мандрата поглъща всичко - и време и средства. Докато започне да работи както трябва и без Г. да е необходим там непрекъснато, няма да има промяна. Но до топлото време има време :)
За мен е изключено да стигна до Нова Загора с кола :( вкарваме автомобила за 6 месеца в Турция и не можем да излизаме с него, после не го пускат пак. Смениха всички правила по границите, заради нарушения... цял Истанбул се бил юрнал да кара евтини ес-класа и джипове от Бг :)) И ги разбирам, там е 15 хиляди, тук - 150 хиляди. Много затегнаха границите. Не можем да излезем с колата...
На Ники ако им се минава насам само ще се радваме :) Доста се отклонява пътя но пък не е чак толкова далече... Поздрави го :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Привет от Турция

Мнение от Мария Николова »

Уффф! Много гадно е станало на границата! :svekurva: Тук вече падна първия сняг - цял 1 см.!!! :lol: :lol: :lol: - и вече почваме да чакаме песента на капчуците. :mrgreen: Съжалявам, че все още сте на етап тестване... :eeeh: Помислих, че вече сте го загърбили и върви рутинно производство. И това ще стане, мили мои, само търпение! :sbear: :sbear: :sbear: Целувки за двете ви принцеси! :slove: :skiss: :skiss:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Привет от Турция

Мнение от secret_rose »

А, не, не такова тестване, то мина. Просто наблюдават машините и обработват само по 5 тона мляко на ден, а заявките са за 10 и повече. Но това е нова технология, за 1 път се ползва в Турция и из мандрата щъкат разни инжинери :))) с лупи. В момента се изгражда и лаборатория, когато тя стане напълно готова вече всичко ще потръгне. Да се похваля с чудесните ни работници - нищо общо с онези проблемните миналата година, дето ми побеля косата заради тях :D Такъв чудесен екип са тези сега. То затова мъжа ми мина обучение, за да може да замества всеки от тях при нужда.
Онова, което научихме през тези 2-3 години е, че да се работи с хора и да си работодател изобщо не е песен работа.
Миме, и на тебе поздрави от всички :) Особено Суат - всеки път като се видим ме пита за теб.

Сняг го дават и при нас, но само дъжд засега. Щяло да пада до минус 4, което значи, че все пак ще видим снежец тая зима, че вече не знам какво да обяснявам на децата. Първо беше изгубения дядо Коледа (понеже Емили спипа баща си как слага подаръците под елхата) - Ванесса мъдро сподели, че бил в Сирия, понеже там децата имали повече нужда, а сега и снега - мелничката на Вятърка се била повредила :D Просто ако не пръхвърчи поне някоя снежинка, няма да можем да завършим сърдечния си сезонен цикъл и очите ни ще останат обърнати назад в миналото...
Последно промяна от secret_rose на Яну 26, '14, 13:33, променено общо 2 пъти.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Привет от Турция

Мнение от secret_rose »

Да ви покажа на какво сумтя и пуфтя от сутринта:

http://diasnoto.wordpress.com/2014/01/2 ... _prikazki/" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Привет от Турция

Мнение от libra »

Ха,а в рисуваните и прочее детски филмчета какво има:бой,оръжие ,ругатни -ама ,то това си е правилен модел,всъщност!
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Привет от Турция

Мнение от secret_rose »

Либре, не ми се говори. Японски анимации разни на мястото на Алиса и Кай и Герда. Викам си Бог да пази децата ми от еврокомисии и подминавам.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Привет от Турция

Мнение от Мария Николова »

Май, изкукването не иде задължително от ЕГН-то. :sgiggle: На новините трябва да да се сложи надпис за родителския контрол: "Не се препоръчва за лица под 12 г.", не да забраняват класическите приказки... :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”