Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Това е хранителна верига. :lol:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от JuliS »

greeneyed написа:
alina написа: Рибките изяждат и ларвите на комари, и попови лъжички, и хайвера на жабите..
А рибките ги изяждат котките. :lol: :lol: :lol:
точно така :mrgreen:
моят Лари надига с едната лапа листото на лилията, и с другата "забърсва" рибката. Ако не падне с нея...идва и ми я носи, при което аз я взимам обратно и я пускам във водата. :lol: Но това е когато съм там...кога ме няма...

Моята лилия тази година цъфтя много малко. И като листа не ми харесва много... в саксия е и не съм вадила "бебета" от нея пролетта.. може би и е прекалено тясно??
Всички останали водни растения не оцеляха. котките събарят камъните, камъните събарят саксиите... и после растенията загиват
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

И аз до момента не съм делила,даже незнам как се ,,вадят бебета",обаче правят огромни пъпки.Бялата нещо се криеше до момента и чак тази събота показа една минюатюрна пъпка.Дали пък това не е причината?
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Мнението на greeneyed оставям без коментар...
Аз също не делих лилията, но питайте Титания , тя има опит.Именно тя ми подари лилиите. Виждате голямата трева на снимката? Саксията е вързана, колчето, към което закрепени са вързалките, е забито яко в земята, затова тя е висока, но не пада. Колчето е скрито с камъчета и съответно и вързалките не се виждт. . Отрязвам всички семена на тревата, за да не се размножават и не падат в езерцето. Коите много ровят и , ако не акорусите и често добавяне на свежа вода, сигурно езерцето би било мътно. От зелени воздорасли добавям препарат, който не вреди на рибките и живи същества, безвреден е. Миналата година го ползвах успешно. Понататък бих искала да сложа циркулираща помпа, но засега не мога, няма жички за електричество. А на слънчева батерия добре, но възможно ще я откраднат, ако оставя без надзор... Продаваха една в Продавалника , но я изпуснах да купя, малко затова съжалявам, тя беше не е скъпа , 20 лв, но помпа би захранила, хем беше заедно с помпата .Освен да била е неработеща и затова я продавали са. Но не купих и няма смисъл да коментирам.
Купих нова розова лилия, но тя е толкова малка, че държа от Коите по-далеч, ще я наръфат за миг, толкова е нежна.
Бих купила воден зюмбюл, но не намерих. Даже роголистник, който ядат Коите , не мога да намеря много.Купих едно храстче и коите го изяли..Коите ядат, като малки прасенца. Оставям им листа на салата до хранилката(тя е бялто кръгче), ръфат го, но не я изяждат до край, прибирам и слагам нови листа. Пишат, че Коите обичат дините и грах, но аз не ги слагам на тях:още не ядат от ръка, а да хвърлям в езерце не смея, може да изгният и развалят водата . Ларвите от комарите и мухите ядат Хелерите.Тези мили рибки са скромни и изяждат остатъците от Коите, ловят мухите и не пипат лилиите. Жалко, че не могат да презимуват в езерцето, топлолюбиви са. Но трудно се вадят от водата за аквариума на есен , бягат и се крият.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1660 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

Създала си една мини еко система :)
Моите кои започнаха да измират, особено след дъжд, защото долу се е натрупала много тиня, след дъжд се променя налягането, тинята отделя газ и се задушават най-големите кои :(
ММ чисти на хората езерата, а за нашето няма време :( Спасяваме отчасти положението, като често пускаме прясна вода.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

ljuboznatelna написа:Създала си една мини еко система :)
Моите кои започнаха да измират, особено след дъжд, защото долу се е натрупала много тиня, след дъжд се променя налягането, тинята отделя газ и се задушават най-големите кои :(
ММ чисти на хората езерата, а за нашето няма време :( Спасяваме отчасти положението, като често пускаме прясна вода.
Напълно ти разбирам, скъпа... Тинята в езерцето имам и аз, .Вчера ,например, с кепчето чистих, пускам го долу и навивам тинята на него , ала италианско спагети на вилицата :dovolen: Доста извадих..сложих, като тор под черешата. :dovolen: В водата пускам специален препарат против алгите, той не вреди на рибките. Водата се избистря. Но винаги пускам свежа вода, нали тя и се изпарява, затова все еднои без това трябва да се добавя водица.. След дъжд също помътнява, но се избистря след времето. Смятам да намеря някъде роголистник, казват, че е имало в река Камчия на по-плитките места доста и под Аспарухов мост от страната на езерото, защото иначе струва 2 лв мъничко храстче, доста скъпо излиза, като храна за рибите...Трябва да проверя информацията. Роголистника ядат коите , изяли и елодеята ми и роголистника.Нали те стоят 3 дни без гранулите и ядат растителност и ларвите на комари, скачат от водата даже да ловят мухите.. :daaa: , препитават се, както смогват сами...Когато вадих тинята, видях в нея мъничките бебета-хелерчета.., те се крият в тинята..Как дишат там, не знам... :hmmm: :stiskam: До течащата вода сложих воден крес, той е за яденето на риби, но крес обича течаща вода..а на стояща вода са лилиите и там най-много има тинята(алги)..Воден Крес намерих до курорта Барите, там има мокротиите.. :dovolen: Оттам намерих и приличащо на Хвощ растение , което, а всъщност Водно Борче. Сложих и него, хем да краси , хем да изпълнява функцията за поглъщането на мръсотиите..Езерцето и рибките не са задължение, а хобито, но за него не ме притесняват домашните, траят, само се усмихват леко....само да окопавам и дръвчетата ни и да се грижа за доматите и краставиците в зеленчуков кът.... :dovolen:
Но моите съседи вече харесват хобито ми и смятат да направят и в своята градина езерце..Казват, че ще търсят моите съвети, нали преминах през перепетиите на изграждането му... :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Търся сини кои...
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

След две седмици отцъствие, мноого... ме зарадваха лилиите.Снимах с телефон и не мога да предам точно цвета,но жълтата е прекрасна...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
зефирантес в езерцето ....Ноел :tzeluvka:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10120
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1376 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от greeneyed »

Много просторно езеро, mimivd, и красиви лилии :daaa:

Днес при мен има само жабка;е скрита е де :angel2:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10120
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1376 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от greeneyed »

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”