От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4850
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 603 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Тази вечер първата проба за обеззаразяване и стимулиране на семената отиде в коша за боклук..Никога не съм чакал четири денонощия да ми кълнят семена..Бяха потопени за малко в неразреждана метиленова синка,после сложени да се рътят,като салфетката я намокрих с 3% кислородна вода...Спуках едно семенце и вътре кълна беше светло син,сигурно съм ги уморил с тая синка..Сорта семена е Пудовик и лятото специално на него съм правил два теста за кълняемост,бяха като пушки-на втория ден 10 от 10...Утре ще кажа какъв е резултата от накиснати за половин час в разредена синка и намокрена салфетка с обикновена вода...


Клеър не бях видял резултата от твоите семена..10 от 10 си е добре... ;) И да ти отговоря на един пропуснат от мен въпрос..Дали и при теб ще се пери Полярника? Ми ще се пери,ама имаш ножица,предполагам,и листенцата -прас на половина....
Последно промяна от ivko69 на Яну 8, '19, 21:03, променено общо 1 път.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

И защо да му режем листата? Да не е кокошка, която прелита през оградата в чужда градина :lol:, пардон, гъсок. :D
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4850
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 603 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Ша видиш защо...Защото за височината си прави огромни първи листа,нали ти казах,че се разперва като гъсок..Гъсок си виждАла,и разперен си виждАла...

https://ibb.co/qCmR62n

Обърни внимание на тоя лист и си представи тия където съм отрязал,какви бяха..
Последно промяна от ivko69 на Яну 8, '19, 21:33, променено общо 3 пъти.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Много искам да си имам домат-гъсок. ;) Обаче ще изчакам до 1 февруари и тогава ще сея. (това сигурно го пиша за десети път, ама така се навивам да чакам още до датата)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4850
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 603 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Дон Домат написа: Яну 8, '19, 18:51 Аз сложих да се накиснат няколко семки Ръгби с изтекъл срок в Хумустим, ей така да видя кво ще стане.Ще ме запалите и мен по това рътене. :sthinking:
Отделно отрязах два домата над котиледоните и ги топнах и тях в хумустима, пак да видя кво ще стане. :nod:
Донче,сега ще видиш колко е интересно..

Сложил съм нова проба семена да се киснат в Хумустим и съм си сипал едно уиски...И посегнах да си глътна от Хумустима...Добре,че ми е първото уиски,щото иначе щеше да иде пробата.... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4850
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 603 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Пробите с обикновената вода,бирата и живата вода покълниха за близо три денонощия..Всички бяха обеззаразени в разредена синка 1 към 5...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4850
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 603 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Колеги,чистите ли на Лабрадора култуците,или го оставяте с всичко което израсте?
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Може и по двата начина.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 665
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от lidiq_macka »

Ивко, първата година не ги чистих колтуците и им се кефех, че бяха като коледна елха.Обаче доматчетата бяха като сачми.После прочетох, че било добре да се оставят до 12 - 15 цвята на растение.По-биваха, но си взех петте пари от Лабрадора и повече не го садя.
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от maria67 »

А от къде си купувате семената за Лабрадор?
Може ли линк?
https://hobi-semena.com/domati.html - оттук когато и да съм проверявала, винаги са били изчерпани.
Посях семената за оранжерийните доматки и вече надигат главички изпод почвата (голяма тръпка ми е това), но бих искала да пробвам и Лабрадор-а.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”