От А до Я за любимите домати 2022

Модератор: Миша

Заключено
НАМ
Кана кафе
Мнения: 557
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от НАМ »

Честита нова тема! Да извървим отново заедно една нова вълнуваща доматена година.

Алисче, вдъхнови ме за една априлска проба с оранжерията с този терморегулатор. Сега остава покрай празниците да се организираме и да монтираме и вратите, за да е готова за пролетта.

Дон Домат, ако на мястото ти до оградата не е торено, е ясно защо така добре са вървели доматите. По принцип и те, както и всичко друго, ако им доставим наготово храна, не правят почти никакви усилия да си отглеждат микробчета, които да ги хранят и предпазват от болести. Но когато няма готова храна, са много по-склонни да си сътрудничат и съответно получават храна и защита от тях. На това място просто има цъфтящ подземен живот 😊
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

Краси Лазаров написа: Дек 29, '21, 09:53
Shami написа: Дек 29, '21, 00:40 Да,аз точно за това се замислих какво правя всъщност.Поръчвам руски,сръбски и какви ли не сортове.
Вярно искам да ги опитам,но много се отклоних от нашенския домат .
Но нищо де,това ще е временно,да си го изживея.Като ми мине мерака ще се огранича само с конкретни директни сортове.
С интерес следя какво ще садите,разглеждам,чета.Гледам и старите снимки. :daaa:
За Хънито видях Мишето какво е писала . :daaa:
Това което ти е писал Ивко е най-доброто от директните сортове,които сме обсъждали тук. Естествено има и още няколко. Почти всички сме минали през семената на Христов,аз например не съм оставил нито един сорт от тях. Ако ти е мерак за проби поръчай,но ще стигнеш до нашите изводи. Ако нямаш оранжерия не се цели в хибридни,те разгръщат потенциалът си в оранжерия.
Ще ти избера няколко сорта от моите семена и ще си доволна и ще спреш да се чудиш.
Краси,сърдечно благодаря.Незнам какво да кажа даже.Много бих се радвала да черпя вода от извора,даже не смеех и да помислям за подобна подборка.С голямо удоволствие и трепет бих изпробвала тези домати. :daaa:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от alys »

Семенцата за чери Сакура - изпратени. Утре ги очаквайте.

Шами, почти имаш сортовете, за които пишат Ивко и Краси (пътуват).
Snejanka
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 17, '21, 12:00
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Snejanka »

Честита нова тема.Да сме живи , здрави и много успешни в доматената магия.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Shami »

Еха,Алисче,да си жива и здрава,сърдечно благодаря :tzeluvka:
Нямам търпение вече,да се минават тия зимни месеци и да садиме разсадите. :zazaazaz:
Доматките които вече поръчах при Христов няма да ги отказвам.Не знам колко е годишен човекът.Може това да му е допълнително препитание към пенсията.Пък и млад да е ,трудно се живее в днешно време ,еле пък в тези региони на страната.Нека новогодишно се зарадва на още един клиент в мое лице.
А доматките ще се пробват ,малко тази година,малко другата.Поръчала съм вече 59 сорта,затова няма да се отказвам,нядявам се ,че ме разбрахте.Нека се радва човекът.Живи и здрави да сме само,всичко ще се намести,пробва,сади ,ще споделяме. :daaa:
Новогодишно ще пожелая на всички ни,само добро да ни стига,да пълним не само градините ,но и душите си със хубави мисли и попътен да ни е вятъра в новата следваща година.
И най -важното ,здраве за всички ни. :daaa: :liubov:
Snejanka
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 17, '21, 12:00
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Snejanka »

Получих семената .Благодаря Алис и весело посрещане на новата година.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от alys »

Snejanka написа: Дек 30, '21, 10:26 Получих семената .Благодаря Алис и Краси и весело посрещане на новата година.
:daaa:

Снеже, ти си по експедитивна от Еконт. Те още не са отразили, че си получила семената.
Добавих Краси, защото аз само изпратих семената, а останалата част е негова заслуга. :)
Съвсем информативно - ще бъда известена от Екнот при получаване на пратките. Успешно сеене на всички! :stiskam:
Аватар
krasill
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Яну 13, '20, 15:23
Местоположение: Казанлък

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от krasill »

Получих семената .Благодаря :ieeemyzh:
Snejanka
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 17, '21, 12:00
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от Snejanka »

Алис, получих съобщение от Еконт ,което за мене е че съм ги получила.Те вече са при мен.Краси, благодаря и на тебе и весело посрещане.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2022

Мнение от alys »

Snejanka написа: Дек 30, '21, 11:23 Алис, получих съобщение от Еконт ,което за мене е че съм ги получила.Те вече са при мен.Краси, благодаря и на тебе и весело посрещане.
Досетих се, че е така. :) Сега всичко е синхронизирано вече.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”