COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31850
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2992 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Мише, притеснявам се да дам такава идея, като всички други в блока са под 60 години. Отпада. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17068
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Опитай, със сигурност има и други, които биха се съгласили да си облекчат пазаруването, така намаляват още повече евентуалните контакти, мисля, че не е време да се срамуваме и притесняваме, време е за взаимопомощ .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 239 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Мария,помоли някой съсед,така или иначе ходят да пазаруват за семействата си,ти ядеш като врабче,доколкото съм чела,едва ли представлява трудност.Ето моето пазаруване от днес - Кауфланд,огромна количка,има и аптека там- изпълнявам поръчки.Така и така ходя за себе си да пазарувам ,товаря багажника до дупка и разнасям,защо излишно да се врат много хора там,особено възрастни.Значи продуктите са в огромни икейски чанти и пак не стигнаха,заринах ги и отгоре.Да не мислите,че няма тоалетна хартия,долния етаж на количката е пълен,ама не се вижда :lol: Това за една баба,а миналата седмица пак един стек и занесох,ама да е спокойна жената,че има като всички.
Изображение

Магазинът е пълен,за информация,няма липсваща стока,хора малко,даже се пазарува по-спокойно от преди,хората 90% са с маски и ръкавици,персоналът също :daaa: Спазва се дистанция ,с малки изключения.
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от cherry_23 »

Да си споделя и моята мъка. Нали съм съботно-неделен градинар сега с тия затваряни по градовете няма да мога да си ходя на село :cry: Вместо да отпускам нерви в двора на достатъчно разстояние от другите хора ще се задушавам в тоя апартамент, а градинката ми ще тъне в треволяк и въшки. Толкова усилия вложих :snif: :cry:
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 239 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Много,много ми е мъчно за Италия.Вчера ,като видях данните,мислех,че не е възможна повече мъка.Но днес е ужасяващо.
Най ме боли за Бергамо.Много ,много любимо място.Когато решихме да летим до там,знаете,че Уизз летят до там,наехме апартамент и мислехме да наемем кола и да обикаляме езерата,а Бергамо да е базата ни само.Необяснимо и за нас се влюбихме в града.За времето ,за което останахме,отидохме само за няколко часа до Милано и бързо ,бързо се върнахме.През останалото време не излязохме от очарователното градче,с огромно удоволствие опознахме всяка древна тухла и уличка,вкусихме всяко местно ястие.Великолепни хора - любезни,спокойни,хармонични,дори забързани по ежедневни задачки, ако ги спреш те водят почти за ръка да ти покажат ,като ги попиташ за някоя скрита тратория с няколко масички,великолепната им кухня,мелодичния език..а сега там се е настанила ужасяваща скръб.Искаше ми се да постна някоя снимка на това градче,но се усещам,че не мога да отворя албума точно сега.Съпругът на сестра ми е от Северна Италия ,засега е от малкоте късметлии да няма нито един близък жертва.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31850
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2992 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Телефонът ми е, за да ми звънят. Звъня не повече от 2-3 пъти в годината. Никога не съм сигурна кой е подходящия момен да безпокоя някого.
Затова редовно гледам дали днес-вчера са писали форумните ми другарчета, или пък в момента са отворили форума. И се радвам, че всички сме тук. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Пазете се, дръжте се и бъдете пролетни и безгрижни, мили мои форумни другарчета! :ssun: :sflower: :sbear:
И наздраве! :sdrink:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от flora »

И за да се върнем към психотерапията ще ви покажа две снимки от едно вълшебно място в Северна Италия
Изображение
а пътеката през тези рододендрони високи над 2м те кара да се чувстваш като в приказка
Изображение
Да вярваме, че Италия пак ще се превърне в прекрасно място както и всички страни, през които ще премине заразата.България е също толкова хубава и дано вирусът не се развихри като в Италия.
Изображение Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от МГХ »

Аз съм бясна. Няма да мога да ходя в градината си не знам до кога с тези ограничения за напускане на областните градове. Бясна!
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1840
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от aurelija »

И аз така, МГХ.
Питай,ше видим дали може...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Оля »

При нас положението е малко по - добро, защото си живеем при градината. И като се има предвид, че сме извън града и нямаме съседи, сме максимално изолирани. Всички сме си вкъщи, а това включва моя милост, ММ, син на двадесет (студент) и дъщеря на седемнадесет. Един излиза да пазарува на няколко дни. Мъжът ми е психотерапевт и съответно си отмени всички часове, както и курсовете и семинарите, които води. Оставил е съобщение във фейсбук, че всеки, който има нужда може да го търси, без да се притеснява, тези дни ще отива доброволец в града. Казва се Иво Величков, ако някой се нуждае може да го намери във фейса или да ми пише на лични. Иначе - двор голям, на всички съм казала да си намират работа, иначе няма да ги храня. Резултатът: синът ми прави къщички за птици, мъжът подхвана пътеките и довършва започнати каменни стенички, щерката основно оправя по вкъщи, за да може аз да си оправям лехите, че са много. И така, работата спори, всички сме на различни места, да не се изнервяме, всеки е доволен от това, което е създал( синът даже се щегува, че му се занимава повече с дърводелство, отколкото със стоматология), а малката може и да се научи да готви. В града имаме баба на 94 , наглеждаме я и и носим храна. Тя изобщо не е притеснена, защото си е ограничила контактите, но непрекъснато си намира работа по къщата и двора. Та това е горе- долу, ще се чака, а дотогава ще усвояват по нещо.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”