зюмбюл в чаша

Публикувай отговор
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

така,да кажа.Първо,да не обидя Дени и да напиша,че ще пробвам тези дни и нейния метод,не съм се отказала,зюмбюли има.Но първо опитах друго-на 12.10.сложих зюмбюлче в чашка-в хладилника.Взело е да пуска бая коренчета.Мисля да го държа там до средата на декември-януари и на по-топло-до 15 градуса.После ще пиша,има ли ефект!
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от vodo-leika »

Ох, на мен пък още много топло ми изглежда за луковичните. :hmmm:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

vodo-leika написа:Ох, на мен пък още много топло ми изглежда за луковичните. :hmmm:
И на мен ми изглежда много топло,и все отлагам,отлагам.Насадих доста,но повечето лаленца си стоят.Ако пък изведнъж много застудее-и това ме тревожи!?
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

от 2 месеца държа зюмбюлчета в хладилника-2 в чашка,а другият в саксийка.Нужно ли е още да стоят там на хладно и тъмно-добре са се вкоренили.Тези в чашите имат огромни корени.Да ги вадя ли на светло и малко по-топло или да чакам докато се покажат листа!?
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

Имам 2 зюмбюла в чашки-в хладилника и са пуснали огромни кореняци,но отгоре само леко се е подало листото,ами сега накъде,още ли да ги държа на тъмно и студено.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 902
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 292 пъти

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Skio »

Мириам написа:Имам 2 зюмбюла в чашки-в хладилника и са пуснали огромни кореняци,но отгоре само леко се е подало листото,ами сега накъде,още ли да ги държа на тъмно и студено.
Ти ве4е им осигури една истинска мека зима от 3 месеца в този хладилник,вади ги ве4е и ги сложи така ,
4е да се синхронизират с ритъма ден-нощ,може и на по-хладно да е една седмица.
Аз сложих един да експериментирам софт форсинг >>малко на тъмно и хладно ,но веднъж в седмицата
го вадех на слънце и листата(върхът аналог на листа :lol: ) веднага позеленяваха.Сега май ще трябва
да се концентрирам и измисля как да продължа.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

Skio написа:
Мириам написа:Имам 2 зюмбюла в чашки-в хладилника и са пуснали огромни кореняци,но отгоре само леко се е подало листото,ами сега накъде,още ли да ги държа на тъмно и студено.
Ти ве4е им осигури една истинска мека зима от 3 месеца в този хладилник,вади ги ве4е и ги сложи така ,
4е да се синхронизират с ритъма ден-нощ,може и на по-хладно да е една седмица.
Аз сложих един да експериментирам софт форсинг >>малко на тъмно и хладно ,но веднъж в седмицата
го вадех на слънце и листата(върхът аналог на листа :lol: ) веднага позеленяваха.Сега май ще трябва
да се концентрирам и измисля как да продължа.
Скио,благодаря за отговора!Само се чудя къде да ги дяна-на остъклената тераса е 5-6 градуса повече от хладилника,а пък на отворената-по-малко.Ще взема да ги сложа на затворената тераса и ще ги покрия,докато оформят цветоноса.Иначе засадих 3 броя в една кошничка-и са на затворената тераса и много по-бързо се развиват-даже гледам вече единия оформя цвят!
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

Да дам отчет-зюмбюлите в чашка са много лесни.Моите ги сложих с чашите с водичка до под луковичката и в хладилното шкафче,докато се появи цветоноса,после на остъклената тераса и още малко затъмнявах-в резултат имам цветоносни дръжки по 40 см-ха-ха,подпираме се.Сега цъфтят.
Догодина мисля да пробвам с минзухари и нарциси. :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мария Николова »

в резултат имам цветоносни дръжки по 40 см-ха-ха,подпираме се.Сега цъфтят.
Снимка! :ieeemyzh: Снимка! :ieeemyzh: Снимкаааа!!!! :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

s_t_m написа:
в резултат имам цветоносни дръжки по 40 см-ха-ха,подпираме се.Сега цъфтят.
Снимка! :ieeemyzh: Снимка! :ieeemyzh: Снимкаааа!!!! :ieeemyzh:
Мими,ще има,утре ще снимам всичко новозацъфтяло.И тези гиганти .
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”