Зеленият фотообектив на Dewina

Публикувай отговор
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 942
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от hrissi2009 »

Леле мале и аз искам.................. :potekoha:
orhids
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Фев 1, '16, 17:10

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от orhids »

Двеина,много хубава идея!!
Ако някой се нуждае от помощ с немския,насреща съм :mrgreen: :angelche:
Deleted User 2919

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Deleted User 2919 »

renimoss написа:Девина, страхотна идея! Благодаря ти, че ще ни помогнеш да съпреживеем това събитие :tzvetentze:
Аз имам молба да снимаш щандовете, където има изложени мъхове, предмети, изработени от тях, живи стени, изградени от мъхове, ако има. Също ще съм благодарна за контакти на производителите. Интересът ми е професионален - научен, не комерсиален.
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Е, и аз искам мъх :nod: ..Вчера досрамя да вдигна до вратата на ЕКОНТ загубен от пратката мъх и клонката на някакво растеньице..сега съжалявам. :eeeh: .Трябва да стана храбра и решителна от тази година!!!!! Да!

http://www.7dach.ru/Kantristyle/vidy-mh ... 50153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ягель, мъх на елените
Изображение
Малко спам:се обадих в родината си:позната ми каза, че навън температурата е минус 37 градуса..
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

След работа чета в сайта на "Grüne Woche Berlin 2017":

1. nadin, открих голяма немска фирма за семена /прави и износ/, поръчах вече каталога им за професионалисти-градинари. Има и други фирми от Германия - с тях ще говоря на място...има и една голяма фирма от Холандия...
Зa пръв път на това изложение се представя и африканска държава - Мароко със семена и на редки екзотични цветя и растения ...Да се спра ли на приказка и при тях?

2. mija, фирмите за компос намерих. На място ще ги питам за торове за рододендрони...

3. renimoss, как е латинското име на мъх?
На изложението се представят и научни институти и лаборатории - да се спра и при тях?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Светката »

Dewina моля,обърни внимание и на табелките на зеленчуците
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от tili »

Привет, Девина! Чудни хубосии ни показваш :) Аз пък се загледах е розовия карфиол. Ами това може да се гледа и като китка. Дали продават семена за него да го разпространим тук във Форума? :ieeemyzh: Красота дебне от всякъде :mrgreen:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

tili, розов/лилав карфиол има тук почти навсякъде тук - и аз купих семена за градинката ми на село. Пишете тук в темата, ako искате от него.
В началото на март си идвам в отпуска и ще ви го донеса. Не е скъп - около 50 семена - 1,50 Euro
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от tili »

Dewina написа:tili, розов/лилав карфиол има тук почти навсякъде тук - и аз купих семена за градинката ми на село. Пишете тук в темата, ako искате от него.
В началото на март си идвам в отпуска и ще ви го донеса. Не е скъп - около 50 семена - 1,50 Euro
Искам, как не! Ще го разнеса и по приятели. Розов немски карфиол в Шоплука ще бъде супер! Ако не те затруднява, донеси едно пакетче, мила :)
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1990
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 248 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от marka »

Девина, и аз се записвам за карфиола. Ако може разбира се.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

tili, marka, :daaa: :tzvetentze: !

Това прочетох в немски форуми за розовия/лилав карфиол:

- характеризира се с високо съдържание антоцианин. Антоцианините са растителни багрила, които също се съдържат във външните клетки на червено зеле, боровинки, цвекло или череши.
В растенията тези багрилни вещества имат свойството да защитават клетките и да привличат насекоми. Дори в човешкото тяло те все още действат като мощен антиоксидант.
Консумира се: и суров.
В Италия, Франция, Германия този карфиол може да се намери в био магазините.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”