Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Либра ... доде прочета че се шегуваш ... :shock: сви ми се стомаха ... щото ако не се шегуваше мъжа ти вече да ме е подгонил с бухалката :glupav: /моя мъж вода ще му носи да ме уцели ако може - щото аман от женски прищевки/ :srofl:

за разсадите не е само проблема с топлото но и със светлото ... аз сега наблюдавам че декември и януари не са толкова светли както февруари март примерно бяха по-слънчеви и в караваната светлината беше достатъчна ... ама сега като гледам доматките може и да се издължат - та може да се наложи да монтирам и една лампа над тях с таймер ... ММ още не знае - ще трябва да го подготвя плавно и решително за новата идея .... :sthinking:

за хартиените кутийки както казва -maranta- можеш да ползваш и от рулата от тоалетната хартия които остават ... тъй като аз правя много такива кутийки предпочетох да си ги правя сама че иначе доста трябва да седя в тоалетната :snurd:
взимам опъковъчна хартия - тя е дебела и не е скъпа - може и с вестници но все пак не ми се ще да стоят тези мастила във почвата ... нарязвам си лентички около 12-14 см широки и дълги към 30 см ... и взимам едно малко шишенце примерно от сокче .... навивам на шишето хартийката и оставям да стърчи отдолу към 2-3 см - това после го подгъвам навътре и кутийката е готова - само я измъквам от шишето ...

лошото е че колкото и големи къщи да имаме те не са толкова добре осветени отвътре - парника си е най доброто нещо ... защото си влиза светлина отвсякъде - но и той трябва да се отопля /на съседката всички домати и заминаха миналата година в парника когато стана -16 С при нас - въпреки че бяха завити много добре... Аз затова измислих да ги топля с одеалото защото е евтино - 70 вата е само и това значи не повече от 2-3 лева на месец ток. Иначе да пускаш печки на ток си струва само ако гледаш много разсади... абе наистина да се чуди човек къде да ги слага.....

а ти като си Либра - либра ли си или не ??? - :sgiggle: щото и аз съм либра /везна де/

maranta много се радвам че ти е интересно ... малко се притеснявам вече че досаждам не на място тука с всичките тези щуротии... но пък като ми потрябва квалифицирана помощ към вас ще се обръщам
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

въй въй .... calico ... ти си роден гид!!!!
удивително !!! - ами ти ми намери работа за цяла седмица :sooo: сега доде чета и разглеждам - може и да се загубя в мъглата ... :lol: ... много ти благодаря мила! постепенно ще се "въведа" в обстановката ...
аз за котаците имам много да разправям - те са ми наистина учители ...
а ти calico защо си calico ??? - защото обичаш трицветните ли ?
аз както написах в началото моята домашна котка Изабел се занимава с регистрациите и те са си нейни - аз само си пиша ... / щото образно казано все ми ходи по лаптопа докато работя на него / - а тя е точно calico

Изображение

Та това е Изабел - всеизвестната ....

а това е Руми /в сянката на нейната известност/

Изображение

Привет на всички сърцати хора тук от мен!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от МГХ »

Здравей отново, Иса Бел .
Зачетох се в твоите експерименти с разсадите , защото и аз обичам да наблюдавам процеса от семенце до плод. Само че използвам хартиените чашки от кафе машините . Всички приятели ми събират чашките си от кафето :daaa: Понеже нямам каравана , а мястото ми е далеч , използвам един шкаф над радиатора на парното. Поставям кутиите със семената завити с найлонче или направо кутиите от магазина с прозрачен капак в шкафа .След два ,три до пет дни поникналите растения изкарвам на прозореца на хола , където е светло /запад/ и така продължавам ... докато отидат на балкона /южен/ още през март. Процесът е същия , а успехът сто процентов.
Общото е любовта към природата и всичко естествено.
Тук сме все изкушени да опитваме да правим нещата истински.
Успех ! Дано си имаш свое местенце ! :tzvetentze:
Моето е далеч , диво и обичано.
Ника ми е тъпичък-инициалите ми , защото си нямам котка регистратор :lol: :lol: :lol:
Моят Мартин /жълт много умен котарак/ стана жертва на лекарска грешка.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 755 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Emilly1212 »

Руми, очарована съм от твоите експерименти и идеи! :tzvetentze: Много ми е интересно и с удоволствие те чета. Продължавай и въобще не се притеснявай, че ще досадиш.
Изабел е красавица! :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

МГХ направо ме усмихна - вече не звуча така откачено - има и други като мен ...

тези хартиени чашки от кафе дали се разпадат после в почвата - ако да то това ще е добра идея да не си играе човек да прави чашки - за хартията която ползвам съм сигурна защото съм виждала как коренчетата излизат през нея ... и попива ли бързо водата - иииииии сега ми пусна нова муха в главата ... ще ги видя аз тези чашки как се държат
за кутийките аз пък съм инструктирала магазинерките да ми събират тези големите кутии от насипните сладки - сега покълналите ми доматки са в такива кутии - те са около 10 см дълбоки и капака е пак 10 см висок...

ей много се радвам че написа за твоя процес на покълване - ми то си е почти същото като при мене шантаво но работещо ... и къде съм бляла аз до сега че да не ви намеря .... ама нищо де починах си от хората за 3-4 години :lol:

за ника - хахаха - тя добре че на моята котка името и е Изабел - звучи така някак изискано - представи си ако я бях кръстила Гица или Пена - сега това щеше да ми е ника :srofl:

а за котаците и аз съм губила 2 мъжки - блъснати от кола ... знам какво е загуба :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от calico »

И Руми е красавица :ieeee:
аз не знам що съм Калико, но трицветните работи всичките ги обичам, най са ми хубави.
в момента съм с около 9 котки, и май има и още една приходяща, но нашите са 9. Не са минавали обаче 20, или 21, мисля че тогава бяха най-много. Котешки хора сме ние, у нас, и децата включително.

абе тоя форум е бездънна яма, човек дори и да е отначалото още тук, пак потъва из дебрите му, пък за новаците вероятно си е направо необозрим. Търсачката обаче си работи, на ключова дума си търсиш каквото искаш.
има и едни теми с "бисери", ама едно по едно, че ще се пресилиш от четене. :daaa:

И Руми, да не станеш мизантроп миличка, недей. Хората са си много готин вид, просто някои са малко мърляви, ама те така или иначе ще се почистят с времето, колкото и да е това време. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Emilly1212 написа:Руми, очарована съм от твоите експерименти и идеи! :tzvetentze: Много ми е интересно и с удоволствие те чета. Продължавай и въобще не се притеснявай, че ще досадиш.
Изабел е красавица! :liubov2:
Emilly1212 щом е така продължавам на твоя отговорност ... ако досадя ти ще отговаряш !!! :swait: :stongue:

calico дай едно гуш ! и аз съм с 9 в момента /добре че мъжете ни търпят/ ... Изабел е в апартамента а на село са 5 наши , 2 на съседа на които им е по-добре у нас и аз и тях храня и едно последно което ми го хвърлиха в двора /щото аз си нямам котки/ ... вече колко котки ей така ми подхвърлят :ufff: направо съм бясна ... как може да си стовариш проблема и отговорностите на други хора - това не го разбирам...

Изображение

Изображение

и само 2 месеца по-късно каква топка стана :

Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Еличка »

Снимката в панерчето е за снимка на новогодишната седмица - топлина, уют и невинност!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Еличка като ми го подхвърлиха беше такова мъничко че се чудих как да му създам усещане че не е отделено от майка си - та в една малка кошничка с това кожухче ... веднага заспа и се успокои :dovolen:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 755 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Emilly1212 »

Ама съм и аз! Похвалих котето, а не казах за Руми! Разбира се, че и Руми е красавица! А и много готин човек! :tzeluvka:

На моя отговорност - давай! Още и още! Тази снимка с котенцето в панерчето е като от професионална фото сесия! Толкова е миличко, много красиво животинче! :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”