Слънчевата градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Догодина мисля да пробвам и тези многогодишни калцеоларии дават я да издържа до -20 градуса,расте на височина над 2000 метра в Чили
Изображение
Изображение
много ми харесва тази сива розетка в съчетание с убития рубинен цвят

Наде,всъщност аз мойта калцеолария май я убих заедно с няколко други по друга причина ,щях да остъствам 2 дни и ги полях мъничко повече ,а при съвсем малките поници това понякога е фатално .Алпийските и аз уж избягвам да ги торя,обикновено пробвам с 1/3 от нормите и няма проблем,но на ациноса явно и това му дойде повече,и то с келпак 20-20-20
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Доколкото четох ,калцеолариите са от един край ,но имат много различни изисквания,Calceolaria Arachnoidea например я дават като една от най-приспособимите калцеоларии,която служи за създаването на хибридните сортове,покълвала много лесно,единственото условие било,че се нуждае от много вода ,четох за други чилийски калцеоларии,които пък издържали по 10 месеца без дъжд,но под скали ,докато Calceolaria Arachnoidea расте в покрайнините на блата и мочурища ,издържала кратки сухи периоди,до 1 месец, иначе зимата издържала до -20 градуса и до 8 месеца сняг ,притеснява ме дали ще може да издържи ниски температури без снежна покривка,обаче май трябва да тръгнем от нея и тогава да пробваме зверчетата :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
bell

Re: Слънчевата градина

Мнение от bell »

Миша написа:може би ще поема към Патагония ,към онази тайнствена и необятна земя ,която толкова ме плени някога в детството ми ,когато пътешествах с Паганел ,земята на гордия Талкав и неговия могъщ жребец Туака ,земята на кондорите и безкрайните пампаси .И ,пътешествайки тази година,се оказа,че това е и земята,в който открих в диво състояние толкова много ог цветята,които отглеждаме в градините си -там живеят алстромериите,на какви алстромерии,очите ми останаха в тях,латинките -невероятни!
Значи ставаме двама, което си е начало на експедиция! :angel2:

Мише, изчетох темата ти на един дъх и само мога да ти напиша, че ще я следя с огромен интерес. Рози, рози е колко да са рози....
Ясно е, че изобщо не съм от експериментаторите или търсещите изключително редки и различни видове растения, но въпреки всичко ми е изключително интересно да чета. Ровейки из нета съм намирала много интересни сайтове. Ето, един който вероятно знаеш, но е интересен с цялата си информация в него. Дивите растителни видове в Чили, интересни експедиции, описания на растения, семена и какво ли не.... толкова причудливи растения събрани на едно място.
http://www.chileflora.com/Florachilena/ ... /RHome.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Нареждам се в тази тема, като четящ :gush:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Това e eдин от любиммите ми сайтове, поръчвала съм и семена оттам ,слабо никнат и са малко бройки,но няма от къде другаде да ги намеря.Ще съм благодарна и за други подобни линкове :tzvetentze:

Бел,аз не търся само редки растения,основно търся растения за така наречените прерийни градини-салвии, вероники,доста видове непети си набавих ,пенстемони /много ги обичам!/ ,треви , разни други растения за пълнеж около розите,защото розите са просто фон ,на който изпъкват останали цветя :hihihi: :mrgreen: ,по-малко са ми растенията за сенчести градини, но не може всичко отведнъж , за съжаление
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10133
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1109 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от МГХ »

bell написа:
Миша написа:може би ще поема към Патагония ,към онази тайнствена и необятна земя ,която толкова ме плени някога в детството ми ,когато пътешествах с Паганел ,земята на гордия Талкав и неговия могъщ жребец Туака ,земята на кондорите и безкрайните пампаси .И ,пътешествайки тази година,се оказа,че това е и земята,в който открих в диво състояние толкова много ог цветята,които отглеждаме в градините си -там живеят алстромериите,на какви алстромерии,очите ми останаха в тях,латинките -невероятни!
Значи ставаме двама, което си е начало на експедиция! :angel2:

Мише, изчетох темата ти на един дъх и само мога да ти напиша, че ще я следя с огромен интерес. Рози, рози е колко да са рози....
Ясно е, че изобщо не съм от експериментаторите или търсещите изключително редки и различни видове растения, но въпреки всичко ми е изключително интересно да чета. Ровейки из нета съм намирала много интересни сайтове. Ето, един който вероятно знаеш, но е интересен с цялата си информация в него. Дивите растителни видове в Чили, интересни експедиции, описания на растения, семена и какво ли не.... толкова причудливи растения събрани на едно място.
http://www.chileflora.com/Florachilena/ ... /RHome.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Нареждам се в тази тема, като четящ :gush:
Ако ви трябва някой да се влачи подир вас ,защото го боли коляното , но пък не иска да изпусне нищо , вземете и мен.Аз вече съм се метнала тук и чета ли ,чета и ровя ли ровя по сайтове и къде ли не в нета :lol: :lol: :lol: :lol: От миналата година преодолях страха си да сея от семена и нетърпението си , заради което уморих не едно и две растения.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Миленка,добре дошла с нас :tzvetentze: ,и мен ме боли това-онова,обаче като видя нещо цветно и забравям болежките ,лятото ходихме на тракийските светилища край Стрелча, да видиш мецана как се катери по камънаците :mrgreen: ,съзрях един жълт семпервивум на върха и забравих и болежки,и килца :lol: Все се каним с Надето да направим някоя експедиция по планините и все не успяваме,догодина вече трябва да се стегнем ,Наде? А дотогава ще скитаме пред компа,там най-много да ни заболи...трибуквието :mrgreen:

Да се върна на прерийните градини ,събрала съм доста растения такъв тип ,
лесни за поддържане, не искат много вода , удобни и за тези,които са съботно-неделни градинари,в същото време има цвят почти непрекъснато, и пеперуди :dovolen: ,тези градини са красиви и зимата ,със заскрежените треви и изсъхналите вледенени цветоноси

красиви са,нали :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от mariyanag »

Мише,
тази тема е прекрасна, благодаря ти , че ни споделяш мечти и красоти.
Сякаш пътувам с теб насам - натам и радвам душата си.
Приказни растения, пълнят, багрят и радват - благодаря ти.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от nadin »

Ох тази година ми беше много тежка и с липса на всякакво свободно време.
Пожелавам си за следващата да мога да отделя малко време за походи по планините.
Мише не съм се отказала ще отидем до Чепъна обещавам.
А до тогава и аз се забавлявам с едни определители дето съм си събрала от различни планини в България и само си разглеждам картинки преди лягане. :D
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

nadin написа:Ох тази година ми беше много тежка и с липса на всякакво свободно време.
Пожелавам си за следващата да мога да отделя малко време за походи по планините.
Мише не съм се отказала ще отидем до Чепъна обещавам.
А до тогава и аз се забавлявам с едни определители дето съм си събрала от различни планини в България и само си разглеждам картинки преди лягане. :D
Ааа,разглеждаш без нас :svekurva: :svekurva: :svekurva: бързо в твоята тема да разказваш! :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Слънчевата градина

Мнение от Noel »

Дълго чакана тема :nod:
Браво,Мише :liubov:
И името,и началото прекрасни!
От цяло сърце желая успех и удовлетворение!

Да събера малко мисъл и да отворим заедно тема за сухоустоичивите,а? :dovolen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”