Житения режим по П.Дънов

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Bi_ написа:Не вярвам на щанд с хранителни продукти да има продукт обработен с пестициди.Все пак това е храна,не семена за сеене

т.е как не вярваш, всичкото жито което се продава у нас, е третирано, нали пътуваш и гледаш житените поля, да не ти приличат на естествено гледани? Житото като семе, почвата- всичко е третирано с химия, това се има предвид.
У нас няма зони за биоземеделие и там да сеят жито. Има такова жито на пазара, но то е внос.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Bi_ »

ОК,кой каквото прецени че е най-добре-това да стори за себе си.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Bi_ написа:ОК,кой каквото прецени че е най-добре-това да стори за себе си.

ей, да не се разсърди? :tzvetentze: :tzvetentze: :liubov: :liubov:
просто така стоят нещата, разбира се че не е проблем, всички ядем непрекъснато третирано жито и брашно
ама казали са там за тоя режим да е био, та био, и аз затова

иначе лично мисля че няма кой знае какво значение- това са само 10 дни по 100 гр жито все пак
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Marti »

Калико аз от теб научавам,че имало някакъв житен режим. Житото е включено в храненето ми - два пъти в седмицата. Но моят проблем е по-различен и диетата ми е индивидуална. Захар не употребявам, рафинирана захар, употребявам от време на време мед, сладкото ми е забранено. Предимно алкални храни. Лимони и лимонена вода в изобилие, пшеница-завира водата, пускам чаша пшеница в горещата вода и това е. Тенджерата се дърпа от котлона. Колкото омекне толкова, разпределя се на няколко порции за деня, между порциите се изпива водата
Много ми е сложен хранителният режим, но аз откак се помня съм все с такъв.Много храни са ми забранени
:angelche: :angelche: :angelche:
И ми е много странно някои като кажат на диета съм...
Всъщност какво е диета или хранителен режим пригоден лично за теб :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Марти, ама на теб както сама казваш това или онова е "забранено"
това е друга работа.
ние тук правим някакво пречистване, дано не е само физическо, и верно за нас е диета, щото това е доста минимално хранене, все пак

А ти защо не минеш на лимец, него няма нужда да го заливаш с вряла вода, студената също го размеква достатъчно че да се яде без проблем.
Така ще ядеш жива, сурова храна, щото така като го вариш то вече не е същото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от rumivarna »

calico написа: Житото, или лимеца, трябва да са от био-район, да не са третирани с пестициди. В Бг няма такова жито ,лимец има, но само по специализираните сайтове и магазини

Руми, прочети сайтовете дето съм ги дала- на дъновистите и хора дето са го правили много пъти. Не заливай с гореща вода и никакви термоси, не убивай живите клетки на житото
Калико, точно така ще права, както е посочено в клипчето в началото на темата, ти си го дала! Лимеца ми е от БГАгро. Познавам фирмата, тя сее в нашият район и собственика и е маниак на тема Био лимец! Аз купувам от тяхно лимец брашно и правя страхотна питка по рецепта от техния сайт.
Чета тука за някаква Ангелска супа за захранване. Ще потърся из нета за нея, но друго е когато имаш информация от първа ръка. Калико, ти си правила и по-рано Дъновия режим. Как правиш захранващата част? Много те моля да споделиш :tzvetentze: :tzeluvka:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Не съм го правила Руми, само съм гледала :lol: как щерката го прави

Захранването е колкото е режима- 10 дни

ето какво е казал Дънов
"След поста, колкото се може по-дълго време, употребявайте храна еднообразна и храна, която иска малко сила за храносмилането, за да не се възбужда у вас апетитът, за да може да се развиват дробовете, та да приемете повече храна от въздуха и от водата, да изваждате повече сокове от храната, отколкото сега. Важното е с поста да се постигне сила, здраве, а не да се хвалите и надпреварвате кой повече дни може да пости. Човек, който е постил 10 дни, може да направи много работи; който е постил 20 дни, ще се освободи от много заблуждения."
Петър Дънов, "Книга за здравето", 130 стр.

в петъка на обяд се хапва малко от тази супа, на следващия ден също тя е основната храна и по-натам по малко се прибавят нови храни
някъде имаше схема- на кой ден ориз, на кой плод, ама нещо не я намирам.
ще я намерим, има време
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от rumivarna »

Това означава ли, че в следващите 10 дни ям пак лимеца и постепенно, прибавям и споменатите от теб неща?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от serena »

Доколкото съм чела, не е задължително след десетия ден да се яде лимец/жито. Дават на десетия ден на обяд да се хапне малко от тази супа и следващите два дена тя да е основно ядене. Предполагам за деня може да се включат една-две ябълки. Много е важно при захранването да не се преяжда. След първите два дни захранване със супата може да се включат още и някои плодове, по-следващ ден - сурови зеленчуци, важното е храната да е еднообразна и да е лека за храносмилане. Ядки - към 7 ден, бобови - 8-9 ден.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

някъде бях чела, че е добре следващите 3-4 дни да се продължава да се яде житото и да се добавят разните други работи :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”