Разпознаване

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Да, Бартли Шварц е това, клон 'Highland'
just

Re: Разпознаване

Мнение от just »

Ботане, ти сложи печата :sbow:
Благодаря ти :tzvetentze:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Дали ще се намери името на този фъстъчко? Много е нетипичен, бяха няколко и силно се съмнявам, че си няма име.
Хем знам, че ще ме зачовърка хем ходя да си купувам разни неизвестни работи... :ufff:
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Изображение
Odontocidium Wildcat, ама нещо не мога да се ориентирам из клоновете. 'Yellow Butterfly'? :hmmm:
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Разпознаване

Мнение от juliboss »

:daaa:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Или "№13"? Снимките в нета са много объркани.
Ъх, то даже не е одонтоцидиум вече, ами онкостеле.
Аватар
misheva
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 19, '14, 07:36

Re: Разпознаване

Мнение от misheva »

Можете ли да ми помогнете с разпознаването на този красавец?
ИзображениеИзображениеИзображение
Казаха ми,че има частица от Equestris. Търся вече втори ден и не мога да намеря името му. Моля помагайте :cry:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Да, част от него е екуестрис, като гледам формата на пъпките и формата на устната. Не съм мяркал подобен.
Аватар
misheva
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 19, '14, 07:36

Re: Разпознаване

Мнение от misheva »

Отказвам се да му търся името. Цяла нощ пак търсих. :ufff: Ще е безименно :lol: Толкова е красив,че няма значение колко джуркани представителя има в името си :lol:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване

Мнение от botan »

Ти ако си мислиш че откриването на име на фаленопсис е толкова лесно много си се излъгъла. ;) Това не е нещо, което става за една нощ или то ако стане значи си имала някакъв страхотен късмет. За да намериш името на някой фаленопсис се изисква много голяма упоритост и отнема часове преравяне на интернета, като накрая може да се окаже, че въпросният култивар има само код. Все пак удоволствието от положителният резултат, ако го бъде е много голямо тъй като и усилията са били много големи за това те съветвам да не се отказваш.
В името му няма джуркани представителя, те са в самото растение. Единственият вариант да фигурира име на видов фаленопсис в име на хибриден е когато кръстоската няма специфично име, а се представя с родителите (ако видов е използван за родител) или просто е напълно разгъната за да се изчисли % на различните видове участващи във формирането на това растение.

ПП: В кръстоската на този със сигурност участва и някой представител от секцията на доритисите. Даже мен ако питаш (сега видях снимката на свестен монитор) характеристиките, които някой е оприличил на екуестрисови са по-скоро доритисови. Цветчето кадифено или восъчно е?
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”