Пасифлора, Страстоцвет (Passiflora)

Публикувай отговор
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Пасифлора

Мнение от svetla06 »

Да, ама тук http://www.accuweather.com/world-foreca ... 9&metric=1" onclick="window.open(this.href);return false; я какво дават близките дни... :snif: - минусови има даже...
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Пасифлора

Мнение от Bi_ »

Нещо не им вярвам.Преди 2 дни даваха за 15.03. 18* а днес дават 7.Каквото и да стане НЕ прибирам :stiskam:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Пасифлора

Мнение от svetla06 »

Е, каквото и да стане ако поискаш от моите, дето са вътре, ще ти дам! :D
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Пасифлора

Мнение от Bi_ »

Знам че си добра душа,но наистина смятам че краткотрайното застудяване не е опасно.Но след 3-4 седмици ще коментираме отново и ще имаме и доказателства :hihihi:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Пасифлора

Мнение от Moria »

dal написа:Третата е Crimson Tears , розова :dovolen:
:D Можело значи, ама трябваше ли да ти вада душата така.
И веднага ти позавидях за тази красавица Crimson Tears . :oops:
О , на нея й търси някаква шарена сянка. Един от родителите й е планинската пасифлора гритенсис, затова тя няма да хареса високи температури и печене на слънце.
http://www.passionflow.co.uk/passiflora ... -tears.htm
:stiskam: Crimson Tears да рони сълзи (цветове), а не ти.
dal написа:...изкарах ги навън под навес но на слънце , според мен тва ако е живо- аз не знам какво ще съм...и се виждат две растения , а от третото има някакви наченки из пръстта като стебло...толко са грозни че ще ми запъне фотото ако ги снимам , но ако се наложи :hmmm: :P
Добре де, ще ги снимаш като цъфнат.
Виж сега, тя и моята церулея в момента се прави на умряла лисица, просто още не са се събудили. Тъмно и студено беше.
По дискусията на русенци само ще повторя това , което казах в темата за амарилис- аз съм от предпазливите. Може да са студоустойчиви пасифлорите, ама аз моята сега няма да я изкарвам от 10-15 на нула градуса. Макар че кой знае пък, стреса може да й се отрази добре. :twisted:
Остава ми само да стискам палци за пасифлорите на Бисето.То не че няма после да ти дадем резници, ама що да е така?
Изображение
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Пасифлора

Мнение от Bi_ »

Ами моята пасифлорка не стояла на толкова топло,Мори.И следващите 3 дни няма да ме има да я примъквам-ще разчитам на вашите :stiskam: :stiskam: :stiskam: и Божията помощ ;)
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Пасифлора

Мнение от Moria »

Мисля че вече мога да съобщя за успешно вкореняване на резник от пърпъл хейз. Заложих го към края на февруари, още на втората седмица стана ясно, че няма намерение да гние , но последните дни вече растат и нови листа. Вкореняването - в почва под похлупак на южния прозорец.
Може да ви е чудно, но на мен това ми е първия опит за вкореняване директно в почва. :oops: Досега пасифлори съм вкоренявала само във вода, в почва винаги ми гниеха. :snif:


п.с. сложих и няколко зрънца житце, не зная дали и то не изигра роля. :hmmm:
Изображение
Аватар
MANDARINA
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 23, '10, 16:03
Местоположение: гр.Лясковец

Re: Пасифлора

Мнение от MANDARINA »

Ха честито....аз така си хванах моята ама тая зима и разказа играта(а тя си беше и мъничка и нежна... :cry: )...Да не ме забравите като си кастрите Убавиците... :liubov:
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от Lizi »

есента ми дадоха :
Изображение
някои разпознава ли я ?
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Пасифлора

Мнение от dora »

Много ми прилича на моята инсенс :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”