Далия

Публикувай отговор
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Далия

Мнение от Julie »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
just

Re: Далия

Мнение от just »

greeneyed написа:Да отбележа за протокола, че съм забравила да извадя известно количество грудки на далии и гладиоли в градината и това лято се развиха безпроблемно. :hmmm:
Абе, и аз май ще се пробвам с някоя далия тази зима, но сигурно ще ги завия с нещо, а за гладиолите вече съм сигурна. :nod:

Ето и от мен
Вероятно Mystery Day :hmmm: (купувана е в микс)
Изображение

И една далийка, която съм кръстила Хамелеон, защото всеки цвят на едно растение е с различна комбинация от пурпурно и светло розово:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Снимката на тази - изцяло розовката е от преди 2-3 дни, гадните скакалци я бяха нагризали здраво и вчера не ставаше за фото.
На Julie лилаво-розовата е друг вариант на цвета :D Знае ли някой кой е този сорт ? Мисля, че има още една с подобно хаотично поведение, но в червено-бялата гама.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Далия

Мнение от Виола »

Изображение
denitsavm

Re: Далия

Мнение от denitsavm »

Мен чак ме е срам да покажа моите, не че са лоши де, но ги взех различни цветове, уж високи около 80 см., пък те :eeeh: :
Изображение

Зад тях има канна, с червени листа, тя трябваше да е по-висока...., а и са 3 такива, на 2 места - едната е взета за лилаво-бяла, другите не им помня вече картинките, а уж и сортове си имат... :evil: Голям провал са ми тазгодишните покупки на далии, а миналогодишните ги чакам още, че закъснях със саденето :hmmmmmm: . Но много се радвам на вашите и си ги представям в моя двор :mrgreen:
just

Re: Далия

Мнение от just »

Най-вероятно Citron du Cap :hmmm:
Изображение
dal

Re: Далия

Мнение от dal »

интересуват ме ето тези видове далии /хибриди?/
има ли ги някой ? Няма да му искам , споко :mrgreen:
колко високи стават ? нещо? колко време цъфтят , като другите ли?
така ли им съхне шумата като на другите и толкоз ли ги ядат охлювите ?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Далия

Мнение от nadetoabromova »

Изображение

Дал,снимката на жълтата далия която си качила ми се види че е с червеникави листа.Аз не съм специалистка по далиите но моята е такава.Не я ядат охлюви щото е в саксия обаче акарясва и се боря непрестанно с тази напаст,може би точно за това щото е в съд.Коренището което прилича на картофи хванати един за друг го вадя всяка есен иначе изчезва :lol: Иначе китката си е супер колкото повече пензираш толкова повече цъвти ,като прецъвти режа стеблото докъдето има "пичове "така викаше баба ми и пак цъвти :daaa: до края на есента
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Далия

Мнение от denitsavm »

dal написа:интересуват ме ето тези видове далии /хибриди?/
има ли ги някой ? Няма да му искам , споко :mrgreen:
колко високи стават ? нещо? колко време цъфтят , като другите ли?
така ли им съхне шумата като на другите и толкоз ли ги ядат охлювите ?
Ако кажеш сега и откъде да се сдобием с такива :potekoha: Моите са като на Надето, само че други цветове, около 50-70 см. високи туфички, много цъфтеливи. Хапват ги охлюви, но ние такива тук имаме малко, шумата на никои от далиите ми не съхне :hmmm: ,
just

Re: Далия

Мнение от just »

Далката май се е прицелила в тъмнолистните далийки :hmmm:
Я, сподели, каква е тази контрастна композиция, която си замислила. Да не би някой епископ да ти е влязъл под кожата, че те повечето са Bishop of .... :angelche:
Виж тук и тук

Дени, сдобиване напролет - от Eurobulb :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Далия

Мнение от calico »

Аз имах от тези ниските далийки с прост цвят - жълти и бели. Правят малко храстче, около 30 см високо. Не са от тези от семена, а са с грудки.
Имам и една само кичеста ниска червена- пак е около 30 см храстче и диаметър около 50 см. Стават за бордюри
Забелязах обаче че тези първите на втората година цвета им вече е доста по-дребен, иначе пак цъфтят но цветчетата са много малки- колкото на паричките.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”