Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4904
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 364 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Di_Va »

Ще ми се да го направя, но да си призная не успявам дори да заснема терена както ми се иска. По отношение на цената - уговорката ни е да изготвят идеен проект, за изпълнението ще се види дали ще ни е по кесията :lol: . Но мисля, че за поливната инсталация за тревата е желателно да бъде професионално изпълнена. Всъщност за доста повече неща е нужен професионален подход, със сигурност си има тънкости (като във всяка професия), за чието съществуване аз дори и не подозирам. А пък за парите - до сега доста сме "потрошили", а резултатът не е впечатляващ.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Димана написа:Здравейте, дами! Една моя съседка ми каза, че има трева, която е захванала от семе. Вече трета година я има. Трябвало и само веднъж със семена и продължавала да се въди като лази и пуска коренчета. Не успях да я видя, защото ни затрупа сняг. Семената са и ги донесли от Гърция и затова и вика "гръцката трева". Не се косяла, понасяла доста тъпкане. Някой да има идея за що иде реч?
Виждала съм чимове от дихондра, гръцка фирма ги предлагаше, да не би да е това? Прилича на мини детелинка, но не издържа на нашия студ, може би само по морето ще оцелее.
https://www.google.bg/search?hl=bg&gs_r ... TS4QTyzoFg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Димана »

Не съм я виждала тревичката, само съм чувала за нея. Ние сме в Задбалканските котловини и(ако е същата) тревичката презимува. Сега видях инфото за диохондрата и знам за какво става дума. Като видя и гръцката трева на съседката, ще обобщя информацията и ще изляза с конкретно мнение. ;) Зазвучах твърде научно. :hihihi:
Аватар
Малина
Kъсо кафе
Мнения: 73
Регистриран на: Мар 4, '11, 15:01
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Обратна връзка:

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Малина »

http://media.snimka.bg/s1/0606/027456535.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
40 дни след засаждането
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Трева - Райграс?

Мнение от helan »

Уаааааау ми това много свежичко бе Маги .Какво семе ползва? Че аз съм се насочила към семе за игрища но твоето ми харесва.Сигурно редовно сте го поливали щом за 40 дена е дръпнало толкоз .Сподели нещичко :tzvetentze:
Аватар
Малина
Kъсо кафе
Мнения: 73
Регистриран на: Мар 4, '11, 15:01
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Обратна връзка:

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Малина »

Да постарахме се. Направихме поливна система и първите 20 дни поливахме по 3 пъти на ден по 30 минути. След това минахме на само на 2 пъти сутрин и вечер по половин час. Оказа се, че поливната система наисти е много важна и много облекчава труда, особенно както ние не живеем там. Голямо търсене падна за нея. Докато попаднахме на една фирма в Пловдив, която ни даде куража, че ще справим сами. Дадохме скицата те разпределиха пръскачките и мойте мъже се хванаха за работа. С часовника и датчик за дъжд за 420 кв. излезна 580 лв., което си мисля че е доста добра цена. Семето ми го препоръчаха от една Агро аптека за спортни терени. Избрахме го защото не искахме засега да правим пътечки и можем да се разхождаме навсякъде. НеИзображение.
А така изглеждаше есента след горещото лято. На 2-3 места се наложи да пресеем, защото излезна от онази малката детелинка.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Трева - Райграс?

Мнение от abelia »

И на мен ми предстои пролетно затревяване на площ около 150 кв. м. За сега съм се спряла на тази тревна смеска предлагана от Флориан ООД:
323 ТРЕВНА СМЕС СЛЪНЦЕ
Тревна смес с висока сухоустойчивост, подходяща за сухи и слънчеви терени.
Съдържание:
Червена власатка / Festuca rubra rubra / REVERENT - 30%
Червена власатка / Festuca rubra comm. / BELLEAIRE - 20%
Власатка / Festuca arundinacea / ASTERIX - 10%
Пасищен райграс / Lolium perenne / NUI - 30%
Ливдна метлица /Poa pratensis/ BALIN - 10%
Произход: Германия
Опаковка: 0,5 кг, 1 кг, 10 кг
Ползвал ли я е някой от вас, да сподели мнение. Приемам препоръки за тревни смески за слънчеви терени и издържащи на засушаване/ примерно поливане на две седмици/.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Ако няма дъжд две седмици си мисля, че никоя тревна смеска няма да изглежда добре.
Мога да споделя впечатления от Вилморин за спорт, при редовно поливане е перфектна! Не съм доволна от смеската на Вилморин за сянка, хилава и рядка е, поне при мен.
Не купувайте евтини смески, съществува риск тревите в тях да растат неравномерно. (имам опит с една чешка).
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 748
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Трева - Райграс?

Мнение от abelia »

Любознателна, за сега на втори план остават смеските за спорт и игрища , като причината е необходимостта от редовно поливане. При всички случаи ще има периоди на поливане през две седмици, защото вилата е далечко и нямаме възможност да ходим всяка седмица. Това лято може би ще се полива по често , но по нататък със сигурност по рядко. Увериха ме в една агроаптека , че тази за слънце за моите цели била подходяща. Не съм решила на 100% че ще бъде тя. Сега все още сондирам мнения, но пролетта идва и ще трябва да се избере нещо за сеитба.
denitsavm

Re: Трева - Райграс?

Мнение от denitsavm »

В каталога на Мейер има тревна смеска за слънце, на която пише, че е сухоустойчива :nod: Не, че съм я пробвала де, но стоката им е качествена немска и сигурно е хубава, а за затревяване, което ще се прави веднъж, качеството е важно. Имат и една, която се казва Сахара :shock: - сигурно е най-сухоустойчива :hmmm: Хубаво е, че им пише състава. Не мога да преценя цената колко е по-висока от тези по магазините
http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/s/224" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.meyer-shop.com/default/11008 ... seeds.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Принципно държа отворена поръчка оттам в раздела с поръчки, наблизо са ми сравнително. Ако имате въпроси - момчето е много любезно. Правят индивидуални доставки с еконт. Всичко, което го има в немския каталог, може да се достави :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”