Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Да вметна за Бороконтакта-става всякакъв (без примеси)контактен грунд.Аз съм доволна от Леко(бял,зелен и розов),като го разреждам според повърхността.
Дамаска и изкуствена кожа съм купувала онлайн от tapicer.bg
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Миша написа:Трябва ми за нещо такова, на допир е точно като кадифе, но без никакъв отблясък, прави се с тебеширена боя, но в Бг има само в магазините за художници на безумни цени , а на мен ми трябва доста количество
Изображение
Мише, за колко квадратни метра ти трябва боя? Грубо
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

Еличка написа:
Нов внос,едва преди месец отвориха фирмен магазин до нас.На първа ръка съм доволна.Само,че досега съм нанасяла втора на леко засъхнало.Тази си иска 16ч интервал.
Трудна мисия,защото мажа едни столове с незнам колко си пречки на облегалката :D
Но ще стане,аз трудно се отказвам.
[/quote]

Светнала любимата ми тема
Ноелче, много е писано, но аз да си кажа. Ползвам винаги розов Бороконтакт за основа и между боите. Хваща по-плътно, по-малко "ръце" се минават и после е по-здраво.
А платове и дамаски има разнообразие в Какаду - Илиянци. :o[/quote]
Без грунд ги почнах,избива венгето отдолу :ufff:
Три ръце сложих с много изчакване между тях и щкурене с най-фината шкурка след съхнене.Леко ще шкурна ръбчетата,защото и без тъй имам един женски тайфун на 20г в къщи :D
Да стои уж като замисъл това,което ще се случи след време.за Какаду разбрах,цените ме устройват,ще си ги сменям на сезон :nod:
Боята се оказва здрава,предвид че е на водна основа ,а след час не се сваля от ръцете.
Измъчиха ме пречките на облегалката,осем са през един сантиметър,нищо не влиза там.Криво-ляво с четка ги нанесох.
Каквото и да стане,ще е нещо ново и различно с нищожни средства.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

mija написа: Изображение
Мише, за колко квадратни метра ти трябва боя? Грубо[/quote]

около 20 кв по 2 ръце предполагам , 40 квадрата, множко е
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от tili »

Мише, това е малко алхимия с тези смески. Трябва да се направят проби. Аз бих сложила равна лъжица :) Но сега има толкова много бои на водна основа, с които няма да си играеш с проба и грешка. Здрави са и има и мат и сатен. Успех и после покажи и опиши как е станало :stiskam:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Ех, Ноелче! И аз колко съм се мъчила без грунд, все прозира, все ме дразни.... По 5-6 ръце съм минавала. То и това си има предимства, щото сега с четката съм като с валяче
:ieeemyzh:
Ама откакто го открих грунда се родих, пък и цената му една, идва ми пет да си купя. Е, ще го знаеш за другия път. Успех!
А tili е права - вече има бои всякакви, дали си заслужава рецепти да бъркаме :hmmm:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Мише, ако искаш ми пусни на лични телефона ти. Ще направя една проба и после ще ти звънна.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

Този грунд не променя здравината на боята,нали?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Noel написа:Този грунд не променя здравината на боята,нали?
Оооооооо, според мен я повишава, тъй като прави по-добра спойка между отделните слоеве. Намазва се, изчаква се малко да поизсъхне (15-20 минути) и докато е още леко лепкав, следващ слой.
Това е от упътването.
Предназначение: Употребява се като свързващ слой между стара и нова мазилка (гипсови, варо-циментови и др.), стар и нов бетон, панели, обикновени и саморазливащи се замазки, лепене на нов фаянс и теракота върху стари, както и на теракота и мрамор върху мозайка. Грунд Бороконтакт повишава здравината на слепване между стария и новия слой.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

Ели,ти го използваш и за мебели,така ли?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”