Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6100
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2331 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Ноне, ако сега резнеш разсадчетата на 1,5 см над котиледоните, тъкмо ще има време да удвоиш разсада. Отрязаните натопяваш заедно в един буркан с вода. След около 12 дни те ще са пуснали хубави корени. Пак можеш да подариш, но ще ти е било интересно и ще подариш повече. :)
Момент... На колко дни е разсадът ти, снимка, евентуално.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1087
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 511 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ln_none »

Как така над котиледоните, че те са на върха :hmmm: Абе не ме мислете толкоз, една тава разсад е, не са количества да не мога да ги прежаля. Домати и люти чушки сях, чушките в саксийки щях да гледам, ама хич и не поникнаха. Ще го държа, не е кой знае каква грижа, пък ако стане нещо - добре. И ще чакам да се затопли достатъчно за парничето, тогава ще сложа нов.

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6100
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2331 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Тези не стават за рязане. Не знам защо си помислих, че разсадът ти е пикиран и прераства. Тези е хубаво да са загушени до котиледоните в почва.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1087
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 511 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ln_none »

Помислила си, щото е логично :mrgreen: къде ще се сетиш, че е толкова жалка историята...
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6100
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2331 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Трудно се предавам. На такива съм рязала стъблото с корена да стане по-нисичко (котиледоните си остават на върха) и бучвам внимателно обратно в почвата, но заравям до котиледоните. Дупка правя с клечица. Няма какво да губиш. Те се вкореняват. В този вид не знам какви ще ги свършат.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

ln_none написа: Фев 22, '24, 09:30 Как така над котиледоните, че те са на върха :hmmm: Абе не ме мислете толкоз, една тава разсад е, не са количества да не мога да ги прежаля. Домати и люти чушки сях, чушките в саксийки щях да гледам, ама хич и не поникнаха. Ще го държа, не е кой знае каква грижа, пък ако стане нещо - добре. И ще чакам да се затопли достатъчно за парничето, тогава ще сложа нов.

Изображение
Чакай сега. Премести ги на най-светлото място в къщи и не поливай. Те ще позеленият и ще заприличат на растения. Като укрепнат, ще ги преместиш в чашки от кафе и ще ги заровиш до котиледоните. Без да преполиваш. Ще си пуснат коренчета по стеблото и ще стане от тях разсад. Ако ти се занимава, ще стане.
Чушките и при мен тази година никнат както си искат.
:tzvetoman:
Аз снощи проявих "чудеса от храброст". Първо ми извадиха зъб, после се зарадвах на купените от ММ парничета от Лидъл с осветление, по 12 гнезда в кутийка, а кутиите са 5 бр/ с лампички, с общ източник на ток. Мярнах ги в Лидъл и го пратих да ми вземе.
От мерак засях две от кутийките или общо 24 сорта домати. Довечера ще напълня и останалите 3 кутии с по 12 гнезда или общо 36. Като изникнат, ще включа осветлението на 12 часа и ще разбера какво ще се случи.
Както се бях оклюмала , така и се въодушевих от придобивката. Има ги още в Лидъл, по 20 лв са.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 467 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Misi »

Да и аз помислих, че са пикирани.
Ноне, като видиш, че се появят кукичките на семената веднага местиш на по-студено и светло иначе се получава това като при теб. Много вероятно и сечене да се получи.
Нищо де, човек се учи от грешките си.
Но е много важно след поникване да се местят на хладно и светло. Ти да не мислиш, че и при нас не се е получавало така.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2411 пъти
Получил благодарност: 128 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от трепетлика »

Има ги още в Лидъл, по 20 лв са.
[/quote]

Миленка , тоест 100 лВ. ?
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6100
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2331 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

Предполагам, че за този комплект става дума и петте общо са 20 лв.
Изображение
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

alys написа: Фев 22, '24, 12:32 Предполагам, че за този комплект става дума и петте общо са 20 лв.
Изображение
Изображение
Да , този. 20 лв всичко.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”