Хойхера, тиарела и хойхерела (Heuchera, Tiarella)

Заключено
лалесъм

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от лалесъм »

Благодаря ви много за отзивчивостта :tzvetentze:
Първата си хойхера си я записвам като Heuchera Palace Purple :daaa: Но защо в нета дават, че обича слънце до полусянка :hmmm: Определено на етикета на семената пишеше сянка. Листата й на снимката са зеленикави, защото е пролет и сянката още е рехава. Когато напълно се засенчи листата й стават тъмно кафяви, червеникави - почти не се виждат в тъмата от сянката ......
Втората си я записвам като Heucherella 'Alabama Sunrise' - тя пък наистина се оказа хеухерела. Дени, съжалявам, може би снимката ми те е подвела, но виж я тук как се е опекла, а и все си жълтее дори през пролетта:

Изображение

Ще да я местя на сянка :arrow:
Третата си остава безименна. В началото на темата някой беше показал същата хеухера, но само снимка.
И четвъртата е Heuchera Caramel - Дени :tzvetentze:. Е как пък не намерих в нета снимка с цялата й красота - особено на пролет :evil:
И така, колко работа се отваря :ieeee: : местене, снимане - сезонно, през различните части на деня, при различни настройки на апарата, засаждане на новите Витрофлорски красавки - за тях съм решила всички на полусянка до изчерпване на теренните възможности :tzvetoman: И всички ще са си с етикетчетата :dovolen:
denitsavm

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от denitsavm »

Лале, аз казах, че ми прилича на Регина - твоята Изображение и снимка на Регината от нета Изображение но реално има доста подобни :hmmm: А и снимката е със светкавица, пак ще я снимаш и гледаме :nod: Мисля си, че Регина не е внасяна в БГ :hmmm:
denitsavm

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от denitsavm »

botan написа:
denitsavm написа:Стига де :svekurva: ...
Ааа не, Дени аз говорех за хеухерелата и хеухерата на лалето. Твойте със сигурност са различни и е възможно по-зелената да е Кимоно, но не бих се наел да я определям. :daaa:
Ами аз говоря за нейната зелена, че е по-скоро като тази от Нови искър... но има време ще се научим да ги различаваме :nod: Не е зле да обърнем внимание и на факта, че старите листа на Алабамата стават червени Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от botan »

denitsavm написа: Не е зле да обърнем внимание и на факта, че старите листа на Алабамата стават червени
По-скоро листата, на които им е дошло в повече слънцето. ;)
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Намерих една снимка на моята Алабама/Дени,ти ми я купува от Плантава/
Изображение
А другата,за която казваш,че е Regina,мисля,че е Plum Puding.Пак ти :tzeluvka: ми я беше купувала от Нови Искър
Изображение
Снимката е много лоша,но нямам друга.
А,ето сега намерих и една друга - тя не,че е по-хубава,ама тук е в друга разцветка :dovolen:
Изображение
Ето и още една :D
Изображение
denitsavm

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от denitsavm »

Добре де примирявам се :nod: За Регината или Плъм пудинга - или нещо друго... аз не мога да преценя по снимка щото са ного еднакви понякога и сао ако си им виждал наживо детайлите оже да се различат. Аз имам пудинга, но е много бебе още... а и ми е на по-слънчево и е по-лилава, а регината пък и е по-тъмна... просто не мога да ги различа, ако тази от Нови искър е пудинга, значи е по-вероятно и на Лалето да е тя, щото наистина не съм срещала регина в бг, моята е от есвелд.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от botan »

Имам разни много бегли спомени че на флората освен Палас пърпъл имаше и още една хеухера която се предлагаше и май беше точно Регина.
лалесъм

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от лалесъм »

Голямо разследване пада на тази Регина - Пудинг :dovolen:
Моята е 1:1 с тази на kaleriata от 2 стр. на темата. Тя пише, че я е купила 2009 г. от Плантава,а моята е от Кирков 2010 г. Човекът от пазара само можа да ме информира, че хеухерите са 5 вида - зелени, тъмни, червени, жълти и охра и като си взема и трите вече ще имам всички възможни видове хойхери :lol: Кой ти е мислил тогава, че си имат и имена...... :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от botan »

Ами така е, те са доста труднички за определяне особено по снимки ама ако казваме все че са много трудни и не става - никога няма да се научим.
Прав съм бил, втората хеухера дето се предлагаше беше Регина, Дал е написала в началото на темата. Със сигурност не е Пудинга на него листата са по-заоблени.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от Denis »

Може би вече е писано от съфорумки, но да повторим в подходящата тема за неразбралите, за който не е разбрал и пр. в тази, и в др теми за поръчки...Милият ни плантагого, явно е чул молбите и писанията на наши съфорумки :tzvetentze: и ни е добавил, така че който има финанси и най-вече желание за групиране по интереси, симпатии и желания :eeeh: и най-вече на ЛС. Иначе как беше 44 паунда - за 40 хойхери-елки, тиарелки ипр., може и да има грешка някаква, ама няма да е съществена.
П.С. Сори, ако вече е писано- щото го забелязах преди месец и повече може би :angel2:-статистики не водя , но тъй като нямам възможност да следя нон-стоп интересуващите ме теми във форума :angelche: да пиша какво-кога-когато, пък то най-вероятно вече е писано, но винаги има такива като мен :angelche: , разбрали някога си, пък писали на писаното след време и оно. Та да го повторим :tzvetentze:
Ааайде пак...
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”