Покана

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Покана

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Браво на теб, Вили! :sbear:
Преди двете полянки ириси, бяха две полянки лалета. Докато бяха 40-50 знаех имената на сортовете. Като станаха над 200 - абсурд. :hihihi: И най-най-най любимото ми лале беше един "парот", т.е. "папагал". Ниско, с огрооомни цветни листенца, лъскави и гладки като сатен, полегнали върху земята. Червени с огнено оранжеви шарки, като шарен папагал, разперил криле да литне.
Беше класика в жанра! Най-папагаления папагал! :omgoo:
Тайно се надявах, че това лале Caribbean Parrot ще прилича на онова, незабравимото. Но няма пълно щастие. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Покана

Мнение от alys »

Много ми харесва Caribbean Parrot. Благодаря, Пепеляш, че го показа! Мерко, ще проверя дали има пъпка лалето. Хич не се сетих днес.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Покана

Мнение от Мария Николова »

При мен има една пъпка, но при теб е много по-студено, alys. Ще закъснее поне две седмици след пъпката на моето лале.
Но непременно ще цъфне още тази пролет! :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Покана

Мнение от Мария Николова »

Докато бях на терасата си спомних песента на една румънска певица преди стотина години. "Червени лалета". Разпознавах само думата лалели - т.е. лалета.
Значи и северните ни комшии като нас казват на красивото пролетно цвете лале.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Покана

Мнение от Мария Николова »

И най-най-най любимото ми лале беше един "парот", т.е. "папагал". Ниско, с огрооомни цветни листенца, лъскави и гладки като сатен, полегнали върху земята. Червени с огнено оранжеви шарки, като шарен папагал, разперил криле да литне.
Открих снимки!!! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
След 12 години, виждам, че цветът не е върху земята.
Ще препиша и текста, с който съм го представила на 26 септември 2010 г.

Лалето на лалетата е най-стария класически папагал! Листенцата му са нежен, гладък сатен, обагрен в яркочервено и слънчево жълто, като цветните петна създават усещане за движение, за полет. Ръбовете им са дълбоко нарязани. Развяти са като пера на папагал. Долните две зелени листа в основата са разцепени, сякаш там има шпори. Толкова е едър цветът, че стеблото му идва слабо и често напомня омекнала свещ. :lol:
И най-забележителното - на метри от лалето на лалетата се разнася невъобразим, прекрасен пролетен аромат!

На вашето внимание класиката в жанра - летящият папагал! :sheart: :sheart: :sheart:

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Покана

Мнение от Мария Николова »

Изображение

И през 2009 г. не съм била по снимките-панорами. :oops: Струва ми се, че тази снимка може да даде представа за тогавашните две лалеени полянки.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Покана

Мнение от alys »

Мерко, разкошно е било лалето ти! Нагледах моето. Крие си пъпката, най-вероятно. Вътрешният лист е така завит, че няма шанс да се надникне вътре. Търпение, всичко ще си кажат и покажат, но след още някой и друг ден.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Покана

Мнение от alys »

Урааа!!! :ieeee: :wooow2: :ieeee: Първото бебе нарцис от Меркините подаръци вече се излюпи! Красавец!
Изображение

И един мой срамежливец
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2866 пъти
Получил благодарност: 1649 пъти

Re: Покана

Мнение от pepelqshka71 »

alys написа: Апр 2, '23, 11:48 Урааа!!! :ieeee: :wooow2: :ieeee: Първото бебе нарцис от Меркините подаръци вече се излюпи! Красавец!
Изображение
...
Алис, това е Jacqueline. Честито. Много дълго държи цвят и колкото повече стоИ толкова повече хубавее. Заглеждай го от време на време да видиш разликата. Оранжевата чашка от вътре се обръща назад към белите листета. Става уникален.

Ето така - снимката е от нета
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Покана

Мнение от alys »

Пепеляш, благодаря!!! :tzeluvka:

Големи мъки да покажа големи снимки. Ама се постарах за Мерка. Може ли някой да ме светне на лични или Вайбър как се прави, че едвам нацелих ходовете. :hmmm:
П.П. Оправих се. Просто се слага директна връзка.
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”