Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ким има един, който ще наблюдавам - Бони-М. За него пише, че е ултра... Ким, не ни каза как се сдоби с тези семена, но сигурно нямаме заслуги. :)

Ще се радвам, ако Маскотка излезе по-ранен домат. За вкуса не знам кой е по-добър, ще следя. :angelche:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4865
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 629 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Бони М нищо не ми говори.... ;) Пак те хващам,че не следиш темата...Играя с едни руснаци онлайн игри...Не ми е идвало на ум ...Що па да не ми пратят,ако им пратя запис..И не може да ме излъжат,щото ще останат без един добър играч... ;) Ще се пробвам тия дни...
Я да ида до извора на белоногата....
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Нямам представа как се праща от Русия. Питала съм за разни неща да ми пратят от онлайн магазини, но засега отказват. През Ибей от Украйна са ми пращали.
Ето съвсем произволен сайт за Бони-М https://pomidorchik.com/sorta-tomatov/p ... oni-m.html - 85 дни след поникване, т.е. около 90, което изглежда зарибяващо.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4865
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 629 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Нали ви казвам,че на последък мисля като професионалист...Сега докато си точнах една чашка винце ме споходи една мисъл..Кой сорт е най-ранния...А....Ми ще ви кажа...Тоя който сте засяли най-рано....

Алис,хич не им вярвам на тия 85 дни,защото ако е от семка е много рано,ако пък трябва да прибавим ония дни,които всички знаем-стават много,и така...Проба му е майката...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

С професионалист не се спори, то е ясно. Обаче има нещо друго, което не е за пропускане. А това е устойчивостта на растението при ниски температури, защото високи едва ли ще има в края на март, когато ги изтъпанчвам в оранжерията да растат. Пробвала съм заедно с Лабрадор и един друг (изгряващо слънце ли беше, не е чак толкова важно), та този, другият, измръзна, опадаха му листата (после се съвзе и върза), а на кучето нищо му нямаше, поне видимо.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4865
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 629 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

С това много ме радваш,защото си имам семена и ще го сея тоя пес...За сега пробата от едно растение много,ама много ми харесва...На шесто същинско листенце съм и няма 10 см...А още няма месец..И е дебелллл,и тлъстичък... :lol:
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от chakal »

Към Ивко и Алис. ekotomato.ru или. Tomat-semka.ru. Мнооого интересни сортове.
Погледнете на нискорастящи те са скороспели.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

ivko69 написа: Дек 19, '18, 22:52 Нали ви казвам,че на последък мисля като професионалист...Сега докато си точнах една чашка винце ме споходи една мисъл..Кой сорт е най-ранния...А....Ми ще ви кажа...Тоя който сте засяли най-рано....

Алис,хич не им вярвам на тия 85 дни,защото ако е от семка е много рано,ако пък трябва да прибавим ония дни,които всички знаем-стават много,и така...Проба му е майката...
Така е едно е да сееш декември друго февруари и трето април,даже да се създадат условия и да се доосветява един и същи сорт ще узрее в различно време. Също така в различни години времето не е едно и също и пак един сорт засят по едно и също време различно узрява. Затова когато се сравняват сортове по ранозрелост трябва да се засеят едновременно.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 274 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

alys написа: Дек 19, '18, 22:28 Ким има един, който ще наблюдавам - Бони-М. За него пише, че е ултра... Ким, не ни каза как се сдоби с тези семена, но сигурно нямаме заслуги. :)
Ами как...купих си ги. Това за заслугите не го разбрах, но тук ни харесва да се шегуваме,
така че го приемам така :dovolen:

Иначе за Бони-М, расте си доматчето, но е далеч от шести същински лист. Може би си иска други условия,
за да покаже потенциала си, но това е само проба. Вероятно ще сея от него и по-късно, за да видя тогава
как ще се представи.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
нина
Кафе с мляко
Мнения: 211
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Това с дните нещо не ми е много ясно! В крайна сметка всичко зависи от условията. При нас рано се стопля и винаги рано започваме да берем(е,някой път и рано свършваме, ама това е друга песен). Тази година съм накиснала семките на 12 февруари,засадила навън на 19 април и първите 8 домати обрахме на 26 юни (защото тогава се върнахме от екскурзия). Тоест 134 дни. Доматите не са в оранжерия и са индетерминантни, ами ако бяха детерминантни, нямаше ли и по-рано да берем. Ами тези дето са по-на юг, не берат ли по-рано?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”