Божури/2021

Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5049
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 930 пъти
Получил благодарност: 1734 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от мечтица »

[quote=miltonia post_id=1012166 time=1637179905 user_id=5691]

И до кога ще е безопасно да се пресаждат божури ?


И мен ме интересува дали може по това време да преместя божури?
--------------------------------------------------------------------------------------------

Миленке,миналата година садихме дървовидни божури почти по Коледа,от бърза поръчка на Лили.

--------------------------------------------------------------------------------------
Re: Поръчка на дървовидни божури на преференциални цени
Мнение от Lilly » ср дек 09, 2020 6:46 pm

Всички божури са изпратени.
На Поли - плюс хойхерата и божурите от UK.
Прогнозата е добра за следващите 14 дни, така че приятно занимание в градината.
Весели празници от мен.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Божурите на приятелката ми само леко ги зарових в градината,а в края на февруари ги засадих в големи саксии.
Тя ги засади на постоянно място чак през май,всичките живи и здрави.
От моите,два божура имаха цвят.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1382 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от greeneyed »

Nosegay е нагъчкан до Garden treasure /на преден план на снимката /и реших да го преместя. Майко мила, преди около 5 години е саден и така се е разпрострял, че рискувах да го осакатя и да се лиша от цъфтеж напролет. Ако са ви скоро насадени божурите, можете да се пробвате да местите, но ако са установени вече... хм... по-добре не ги барайте. :nod:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2060 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от Тутти »

В темата за божури да споделя весела случка с безценния ми скъп божур Murad of Hershey Bar Gratwick.
Идва ми на гости най-безценния ми внук Борис и докато му връзвах въженцето на новата шейна, която Дядо Коледа беше оставил под нашата елха, той се разхожда из бордюра с цветята и ми носи победоносно една пръчка. Доста голяма.
“Бабо, хайде да се дуелираме, виж каква пръчка си отчупих”.
Ауууу, какво да видя?! Murad of Hershey Bar Gratwick, самият той е бил пречупен за пръчка.
Обясних леко нервно, показах какво е станало. Междувременно се утеших, че Муратчо има много нови пъпки под земята, та това ми стопи яда. Разсмях се и се разбрахме друг път да пита, защото пръчките в градината на баба са живи растения.
Та такива ми ти работи посред зима с моя безценен и скъп Murad of Hershey Bar Gratwick, и най-безценния ми и скъп внук Борис.
boika73
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Апр 25, '14, 15:55
Дал благодарност: 11 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от boika73 »

Здравейте, аз пак да се включа с един въпрос. Някой от форума има ли божура Rose Heart да даде насоки и впечатления , заглеждам го ,но дали си заслужава да го купя ? В интернет картинки много ,но в действителност дали е толкова голям цвета ,ще съм благодарна да споделите вашите впечатления как се развива при нашият климат.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1232 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от gevkati »

boika73 написа: Дек 29, '21, 20:38 Здравейте, аз пак да се включа с един въпрос. Някой от форума има ли божура Rose Heart да даде насоки и впечатления , заглеждам го ,но дали си заслужава да го купя ? В интернет картинки много ,но в действителност дали е толкова голям цвета ,ще съм благодарна да споделите вашите впечатления как се развива при нашият климат.
Аз също много го искам. Намерила ли си го някъде?
Миналата година peonyshop го продаваха, но само по 1 на поръчка и цената му беше 130 евро.свърши за минути.
boika73
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Апр 25, '14, 15:55
Дал благодарност: 11 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от boika73 »

gevkati написа: Дек 30, '21, 07:54
boika73 написа: Дек 29, '21, 20:38 Здравейте, аз пак да се включа с един въпрос. Някой от форума има ли божура Rose Heart да даде насоки и впечатления , заглеждам го ,но дали си заслужава да го купя ? В интернет картинки много ,но в действителност дали е толкова голям цвета ,ще съм благодарна да споделите вашите впечатления как се развива при нашият климат.
Аз също много го искам. Намерила ли си го някъде?
Миналата година peonyshop го продаваха, но само по 1 на поръчка и цената му беше 130 евро.свърши за минути.

Има го при Warmerdan на 127 евро
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4501
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Божури/2021

Мнение от jozefin »

Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”