Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1229 пъти
Получил благодарност: 1769 пъти

Re: Кокошки

Мнение от gevkati »

на мен много ми хареса летящата чиния :lol: :lol: :lol:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Клеър »


Правя проба с едно клипче , извинявам се че се чуват най-различни шумове , ще видя как могат да се заглушават .

Специални благодарности на Alien , който беше така добър да ми обясни с най- големи подробности как да кача клипчето .
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2052 пъти
Получил благодарност: 2467 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Тутти »

Щастие е да отглеждаш тези жълти пухчета. Клеър, само колко им е чисто в дневната на мъничките, браво! Да пораснат много и да бъдат все така щастливи.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Клеър »

Тутти , благодаря за милите думи :liubov:

Сега ще кача няколко клипчета от яйце до излюпване на пиленцата . Съжалявам , че клипчетата са шумни , чува се телевизия , малкия бърбори , но всичко съм правила ей така в движение и без мисъл ,че ще ги публикувам . Клипчетата са малко утекчителни защото аз самата не знаех кога какво ще се случи . Все пак , който не е виждал това на живо може да добие някаква представа .

Опит да снимам яйцето и как мърда пиленцето . Много е неясно за съжаление .


Първото пропукано яйце , много глухо , но се чува пиленцето как чука .


Няколко клипчета как се излюпва .




Тук са първите излюпени .


Тук са последните още са мокрички .


Тук всички отново заедно и изсъхнали , последните още имат мокро по главичките . Това клипче се повтаря . ( Пробата)


Тези са най- първите пиленца , явно съм изтрила доста клипчета . Писукат силно защото за първи път са извадени .
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Какви са пухенки, Клеър :liubov: Браво за опита с кашона. Въодушеви ме и аз да опитам.
Това синьото в ъгъла какво е?

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Клеър »

kim написа: Авг 6, '20, 21:46 Какви са пухенки, Клеър :liubov: Браво за опита с кашона. Въодушеви ме и аз да опитам.
Това синьото в ъгъла какво е?

Изображение
Това е ракиена чашка с водичка , а синьото е капачка от минерална вода . Сложих я в чашката за да почуквам с капкомера . Така им се привлича вниманието и те пристигат и гледат . После някое се пристрашава да опита водичка . Щом две три се научиха , останалите гледат от тях и имитират , обаче ги следя дали всички пият и ако има такива дето се кумят им давам с капкомера .
Kim , много се радвам ,че си решила да опиташ . Забавно е и ще стискам палци да се получи и твоя опит .
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Дори се снабдих с един стар инкубатор. Прилича на нощно шкафче :D Обаче това е заради мерака и гъдела. Иначе нямам място къде да отглеждам тези пухкавели и ако се получи нещо ще ги подарявам :liubov:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Не е по темата, но при едно гостуване, върнах в гнездото, това все още не летящо лястовиче. Само ми трябваше една по-висока стълба, която се набави... :dovolen: Видимо беше по-малко от другите в гнездото и ръкавица използвах...за всеки случай :liubov:

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13774
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 244 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Кокошки

Мнение от zeleno »

ах kim
ще чакаме репортажи
и аз обичам пиленца , но какво да ги прави човек , като порастнат , особено петлетата
аз не си представям да заколя каквото и да е животно , камо ли ти - отгледано от мен
и точно там е драмата с пилчоците
а зет ми гледаше патета , те пък колко са сладки ...
та , като ги изклаха и подредиха в буркани - всеки буркан си имаше име , защото племенницата ми ги беше кръстила всичките на герои от латино сериали / много вървяха тогава , сега сигурно на турските сериали щяха да са кръстени ... :mrgreen:
зловещо направо , бррр ...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Така е зеленко, за това само ще ги излюпвам. Имам уговорка за яйца и започвам опита. Това е инкубатора, казаха ми, че трябва няколко пъти на ден да се завъртат ръчно тези дървени пръчки вътре.
Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”