Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4501
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 475 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от jozefin »

clock, много са ти напреднали божурите. МоятLady Alexander Duff се е показал точно половин сантиметър. Надявам се и да е здрав, защото ме съмнява, че под него има мравешки тунели :| .

Искате ли да отворим нова тема за божурите? Заимахме се с доста сортове и силно се надявам да не ви помързва :mrgreen: , а да качвате снимки с цъфтежите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7805
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2721 пъти
Получил благодарност: 1558 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от pepelqshka71 »

clock написа: Апр 13, '21, 22:41 Coral Sunset в момента. Дава добри обещания, а и никога досега не е бил толкова богат и наперен храст. Много му се радвам :liubov2:
Изображение
Леле клокче, какво ги правиш тези божури бе. Като че ли не живеем в един град, даже на един континент :lol: . Моя корал сънсет изкара едно 10 см клонче и кучето мина през него и го отчупи. Няма други подали се, а е от миналата година. Тогава пак изкара едно клонче и не цъфна. Сега като там няма нищо този божур ще го бъде ли - само корен в земята :hmmm:

Само бартцелата е напред с порастването, другите сега пробиват
Изображение

И този бебешок дето няма една педя от земята, но има 3 пъпки
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от clock »

Артистче мило, благодаря ти, че си си направила труда да търсиш в чуждите форуми! :tzeluvka: Няма мулч, няма недостиг на вода, само от резките температурни разлики ще да е. Нали е Лейди все пак :D Ще го наблюдавам и ще кажа как се развива. Още веднъж много, много ти благодаря за трудът и грижата, Артистче! :gush:
jozefin написа: Апр 14, '21, 15:44 clock, много са ти напреднали божурите. МоятLady Alexander Duff се е показал точно половин сантиметър. Надявам се и да е здрав, защото ме съмнява, че под него има мравешки тунели :| .

Искате ли да отворим нова тема за божурите? Заимахме се с доста сортове и силно се надявам да не ви помързва :mrgreen: , а да качвате снимки с цъфтежите.
Жозефин, аз съм съгласна да се отвори нова тема. Старата тема е като бижу - много информация и снимки, които са оцелели. В новата ще споделяме снимки, сортове и нещо ново, което сме научили покрай грижата за божурите.
А Лейди Александер Дъф ще цъфти трети сезон при мен. Всички по - стари божури дръпнаха бързо тази година. Новите се услушват още. Има и по 5см високи за момента, има и по 20-тина см. Но голяма част са хилавки и слабички, още неоформени.

Пепеляш, тези божури са ми от есента на 2017г., вече ги броя за стари кучета. Затова дръпнаха толкова бързо. Това са първите ми маркови божури. А заради многото котки при мен, божурите ги ограждам с нагъсто забити в кръг клечки, ето така
Изображение

Не знам за куче дали биха били някаква пречка, но си е вид защита все пак. Единствената жертва, която имам не е от котка, а от сляпо куче ли, къртица ли :hmmm: Досега никога не сме имали такъв навлек. Направи едни тунели, разходи се насам натам, после явно котките го усетиха или то тях и изчезна. Единствената беля, която ми беше направило е, че ми изчезна Peony Tenuifolia Flore Pleno. Ценител е бил явно бандита :D Твоята е много хубава! Добре си я защитила и тя добре се развива! Много да те радва!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1232 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от gevkati »

Тези подземни гадини налитат на червения цвят!!! При мен откраднаха първо червените лалета, после розови и лилави... И то все по време на цъфтеж! Гледаш някое лале се заклати, потрепери и като го пипнеш- то вече рязан цвят! :evil: Жълти не харесват!
Ама пък божур не бяха крали !
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от cherry_23 »

Да ви се похваля, моя стар нецъфтял божур, който между двете богородици спа под звездите има цели пет цветни пъпки :daaa: .
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31843
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1195 пъти
Получил благодарност: 2968 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Мария Николова »

Много се радвам, че това бабешко ноухау и при теб е дало резултат. :wooow2:
Звездите са голяма работа! :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от cherry_23 »

Мария Николова написа: Апр 26, '21, 16:20 Много се радвам, че това бабешко ноухау и при теб е дало резултат. :wooow2:
Звездите са голяма работа! :srofl:
Мери , добре че прочетох за твоята техника. Нямам търпение да цъфне. Четири години го чакам и дондуркам. Ама като бързах да го съдя преди да прочета как и съм го засадили дълбоко. Откривах , ама той не ще и не ще. Какво му казаха звездите незнам, ама действа :katericka:
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
TonkaYancheva
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 28, '21, 08:51

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от TonkaYancheva »

Здравейте! Нова съм в групата и тръгвам направо с въпрос. Посетих пазар Чаталджа във Варна, но чичо Стефан вече не ходи да продава там. Та, въпроса ми е някой има ли връзка или негов телефон? Много искам да се свържа с него.Благодаря Ви!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31843
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1195 пъти
Получил благодарност: 2968 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Първият ми божур отваря цвят. :zazaazaz:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 461
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 214 пъти
Получил благодарност: 425 пъти
Обратна връзка:

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Kakichka »

Леле Мерко, моят божур е не повече от педя, а твоя вече цъфти. Прекрасен е. :tzvetoman:
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”