Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Виж ,то каква ще е реалността е едно, а какво ще е в главите ни -друго!
Та -да съхраним усмивката си,да не озлобяваме ,да виждаме доброто там ,където е само зрънце!
Красивото остаряване не е толкова визуално,колкото духовно.
Ами ако не бяха измислили памперсите? :hihihi:
Пък аз и с надпис да те видя - ще те взема на мотора!За малко ли красота си ни разказал?! :dovolen:
Срещу нас живее лекар ..вече е над 60..кара мотор ,облечен като рокер..неженен..Има пари, сменя моторите си..Весел даже след преживяна катастрофа..Пак с мотор..Не чух някой да го осъжда.. :daaa:
:D :D :D Някои сменят жените... другите -моторите .. :dovolen:
Последно промяна от Deleted User 2919 на Сеп 14, '17, 21:57, променено общо 1 път.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Между другото гледах филмче, което обясняваше при определени движения и мимики коя част на мозъка и тялото как се активира, какви хормони се отделят и т.нат .и по този начин можело да се забавят някои процеси на стареене, и не само, а дори да се лекуват и някои заболявания, това са елементарни упражнения, от рода сутрин да протегнеш ръце нагоре и да ги разтвориш сякаш изпускаш птица, да се опиташ да се усмихнеш или дори само да направиш мимика, имитираща усмивка, също имало ефект, пък как не помня какво точно стимулираше :ufff: , важното беше, че кара мозъкът да работи по-добре и повишавало настроението , правели се първи опити при болни в начална фаза на Алцхаймер и имало добри резултати.Та така, усмихвайте се и се обичайте, за да не остарявате :D

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Аз, Склери много го уважавам!
На красива старост можете да се нагледате в проспекти за пътувания и застраховки и луксозни домове за възрастни хора.
Там можеш да ги видиш на пристанище или на яхта двама прегърнати около 45-50 годишни с чисто бели коси.
Това са реклами!
С много грим, подготовка и т.н.
Тъкмо медицината, Склери, позволи на Бай Стамат да пие хапчета и да доживее до 85 години.
Медицината не се интересува дали Бай Стамат е щастлив. Брой се ако е жив.
Любимата ми поговорка е
По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен.
А що се отнася до бъдещите реалности, то моята е много по-сложна и неясна. Туй обаче ни най-малко не ме трови.
Аз правя квото трябва.
Винаги съм се борил да имам повече избор.
А остаряването е различно не само за всеки, но и за различните народности. Например индиянците се местят всеки сезон и в един момент възрасните(45-50 г.) решават да не се местят и остават сами или отиват да живеят в гората. В африка отиват в джунглата или пустинята. При Гераците знаем как е.
Аз си мисля, сега, че има един живот, дето не си заслужава.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 60 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

[quote="gospodinov"]
Изображение

Тая снимка ми напомня ония инфантилни реклами дето млада майка се прибира у дома, детето с обувките в леглото цялото омотано в чаршафи оплескани с течен шоколад, а мама се усмихва щастливо на вратата щото знае че има препарат от който прането и става още по бяло и то от първия път. Е няма такава майка колкото и да ми се иска. Е няма такива старци колкото и да ми се иска, а най-лошото на такива рекламни снимки е това че някои хора искайки това което виждат не могат да се зарадват на това което имат. Казано е " Не е щастлив този който има много, а този който е доволен от това което има. "
Ха сега си представете че дядото от снимката има ревматизъм, високо кръвно, и дефектна простата, а на бабата сърцето и хлопа и има шипове във врата които пречат на оросяването на мозъка и, и за това сутрин половин час не може да сети как се казва дядото. / такова е здравословното състояние на повечето старци /. Ха сега си спомнете че вероятно общият сбор от пенсиите на двамата не надхвърля петстотин лева, и две трети от тия петстотин лева отиват само за хапчета и покриване на сметките за ток, вода, парно, телевизия, / а защо не и интернет /. Ха спомнете си за всички тия неща от реалния живот и си представете как точно ще изглежда една реална снимка на тия двамата, а те имат повод все пак да са щастливи защото са имали късмета да са все още заедно. На тая възраст едночленните семейства са повече от двучленните.

Хайде сега след тия черни глупости дето ви написах легнете и сънувайте щастливите години дето все не идват, и за това се надяваме да дойдат на старини.

Живейте хора, и се радвайте на мига. Тя старостта, искаме или не, ще дойде, и ще я изживеем такава каквато ни е писано. За тия които не вярват в съдбата ще кажа такава каквато си я направим, но имайте в предвид че старостта ни ще е такава каквато си я направим сега, а не тогава когато дойде.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5290
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 119 пъти
Получил благодарност: 122 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Склери :daaa:
Всичко е точно, но най-точно е последното ти изречение :daaa:
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Бе староста е като Рая.
Ти го мислиш едно.
То е съвсем друго.
А и я стане, я не стане.
:mrgreen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

След 40 идва втората младост, време за наслада на физическа форма и опита. Една жена може да бъде красива, само когато започне първо да обича себе си,
да бъде физически активна, по свой начин, дори и това да са прости разходки в парка.

Изображение

След 30 год. започва да се губи мускулна маса /около 5% на всеки 10 години/. Ето защо красивото остаряване изисква упражнения за сила и издръжливост.
Шегувайте се - първо със себе си, а след това и с хората около вас, смехът удължава живота, мощен антистимулант е...

Изображение

Не съжалявайте за изгубените години, всеки период от живота има своите радости и предимства. Очаквайте от всеки нов ден ярки и незабравими моменти,
създавайте си ги и участвайте с в тях. Със сигурност ще премахнете бръчките, които тъгата е образувала.

Изображение

Възрастта не трябва да бъде пречка за красотата. По-добре изпийте чаша вино в добра компания. Изборът е ваш - да седите у дома с омачкани дрехи и
съсухрена душа, или да се отворите към света.

Изображение

Ново проучване показва,че алкохола подпомага имунната система и засилва ефекта от ваксините, и помага на тялото да се пребори по-бързо с инфекциите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Няма значение каква е нашата възраст! Важно е на колко се чувстваме! Но също така е важно и как изглеждаме.

Изображение

7 части на тялото издават нашата истинска възраст. Как да се погрижим за тях?
Колко пъти нанесохте крем в меката увиснала част на ушите и около нея, където кожата там е толкова нежна, колкото около очите, избягвайте обемни и тежки обеци.
Шията е по-отпусната, появяват се бръчки, при по-слаби вратни мускули, кожата губи своята еластичност - изтънява и изсъхва поради недостиг на колаген, правете овлажняваща и стягаща маска, има и специални упражнения за нея.
Красивото, опънато и свежо деколте, гарантира половината успех на една жена - редовен спорт и контрастни душове, лек масаж, една идея по-мазен крем.

Изображение

Или скрийте лактите или ги почиствайте, овлажнявайте и омазнявайте.
Ръцете издават истинската възраст - почистване, често миене, всеки ден обтривайте с чист лимонов сок и крем за ръце, и още по-добре, за лице.
Разширените вени са един сериозен недостатък. Изтъняването на кожата кара вените да изпъкват - специален охладителен крем против подуване и застой на кръвта, не отлагайте да посетите лекар-специалист.
Законите на времето са безмилостни, върху коленете се появяват излишни гънки и мазнини, не се отчайвайте - антицелулитен и вакум масаж, както и мезотерапия, ходене пеша, редовно посещение при масажист, лек овлажняващ крем.

Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

маргото написа:След 40 идва втората младост.........
Това е само при жените. При тях след 50 идва третата младост и т.н.
При мъжете е различно.
Един 60 годишен се оженил за една 20годишна и наборите го подкачали много. Но той им казал, че е в отлична форма и ще се справи. Добре де, но след 10 години ще си на 70, а тя - на 30!: репликирали те. Ми аз се чувствам отлично и май няма да е проблем: бил отговора.
-Хубаво! Но след още 10 години ти ще си на 80, а тя - на 40!
-Бе кой се интересува от жени над 40 ?!?!?
Или е така.
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8219
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Старост

Мнение от дара »

Според мен всяка възраст има своите хубави неща,които не бих искала да изпусна,та дори и сутрешната скованост :D
А иначе,за съжаление, има много млади хора,дори на 20,които са вече душевно стари и така ще са през целия си живот.Който е душевно млад е такъв и на стари години,нищо че тялото физически старее.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”