Рози - наши, български!

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4912
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 378 пъти
Получил благодарност: 320 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Di_Va »

Господинов, поздравления и от мен за темата, и за това, че не си се отказал след обезкуражаващия първи отговор! :tzvetentze:
Не мога да помогна в разследването, но ще следя с интерес!
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Професорът е бил директор на Опитната станция/преди да стане нещо друго/ към 65 година,така че вече може да нямаме достъп до него.Издател на едната книга /по-новата / е издателство Дионис ,така че и там може да се пита.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15985
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1004 пъти
Получил благодарност: 1955 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Гео, граф »

gospodinov написа: " onclick="window.open(this.href);return false;
Нека всеки, който се интересува да разпространи тази публикация във ФБ за да я видят повече хора.
Пуснах я в профила на Хобито. Господинов, приеми уважението ми за подетата кампания :sbow: :sbow: :daaa: !
Ще помагам с каквото мога :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози - наши, български!

Мнение от renimoss »

Писах на научния секретар на института в Негован, да видим какво/дали ще ми отговори. Щях да се обадя и по телефон, но съм без глас днес и не звуча представително и надеждно. Ако не ми отговори до вторник ще отскоча до там, почти ми е на път за градината.
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от viktoriaivanova »

От 1945г. до 1980г. Васил Стайков е бил ръководител на Опитна станция по розата /тогава така се е наричала/
http://zemedelieto.bg/%D0%B8%D1%81%D1%8 ... %B8%D1%82/" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.iremk.net/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Едва ли професор Стайков е жив, като гледам от кога е начело на станцията.

Приветствам Господинов за тази тема.
Аз вкорених много "бабини" рози, както им казвам аз.
Когато мога ще снимам и ще качвам.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

На въпроса ми към "Института по розата" за координати или някаква информация за някой от членовете на екипа, отговора е:

"Нямаме никаква информация за тях и техни координати. Съжаляваме, че не можем да Ви помогнем."

Коментара е излишен......
Търсех снимка на професор Стайков, аджеба да видим как е изглеждал човека....няма...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5298
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 131 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Daniela Pargu »

Едно време имаше съюз на научните работници в Б-я :hmmm: Сега има ли такова нещо?!Все някъде не може да няма информация за един български учен?!
Ще попитам в нашия университет как да се издири - има ли път .
mama_li

Re: Рози - наши, български!

Мнение от mama_li »

Видях, че ив се е включила вече. Точно щях да пиша, че тя е от този край и дали не може да предприеме нещо за издирването.
Господинов, поздравления за инициативата! Ако успеем да се доберем до нещо, с най-голямо удоволствие бих отглеждала наши рози при мен!
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Рози - наши, български!

Мнение от iv.tarlen »

Професорът е починал, неговата съпруга и дъщеря също.Имал е двама колеги, дори единият е през една къща от нашата, но и те са починали.
Собственикът на розоварната ми даде две имена Слави Славов, който е 39 набор и е бил по-близко до професора от с.Енина и Станко Станев от гр.Крън.
Слави Славов има рози и розоварна на главния път Казанлък - Шипка.Утре ще се срещнем с него и ще разговаряме.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

iv.tarlen написа:Професорът е починал, неговата съпруга и дъщеря също.Имал е двама колеги, дори единият е през една къща от нашата, но и те са починали.
Собственикът на розоварната ми даде две имена Слави Славов, който е 39 набор и е бил по-близко до професора от с.Енина и Станко Станев от гр.Крън.
Слави Славов има рози и розоварна на главния път Казанлък - Шипка.Утре ще се срещнем с него и ще разговаряме.
Ехааа супер iv.tarten, с нетърпение ще чакаме информация от теб, когато успееш да се срещнеш с тези хора.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”