Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Зеленко, и ММ мислеше така (за багера) , но аз нали съм упорито магаре , стана на моята. Седна човека, разрови се по-надълбоко из нета, та....стигнахме до единодушие-керпич ще е :-) .
Deleted User 1445

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от Deleted User 1445 »

Прекрасно се е получило, и къщата, и градината :tzvetentze: В наше село построиха цяла, нова къща от керпич и дърво и се води екологична къща :daaa:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Това е къщата от моите сънища! Камък и дърво -мечта,която вие сте реализирали! :daaa:
Поздравления за идеите ви, за твоята упоритост/не, не казвам магарешки инат :tzeluvka: / и общото ви трудолюбие!
Ще следя темата с интерес! И , ако не е много невъзпитано, би ли дала и вътрешни снимки,
интересува ме градежът как е направен. :tzvetentze: :tzvetentze:
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Лаленце, честно да си кажа, за срещата при Калико, бях буквално опиянена от вълнение, та ми е трудно да направя връзка физиономии/никове . Чудех се на кое по-напред да радвам, запознанства ли , рози ли....Но!!! Няколко човека определено Ви помня ♥♥♥♥♥
За разказването -права си, има какво още да се каже/покаже. Да се отсрамя, че от 2год съм сред Вас, а само надничам из темите, не смея да се обадя. Ама то какво ли мога да кажа, вряли и кипяли сте в градинарството, а аз не знам дали и до "прощъпулник" съм я докарала :-)
Ема, Тутти- за мен The Generous gardener е чудна роза. При мен е от 2013, първата година беше зле. Направи хубав храст, обилна листна маса, но цъфтежа беше под всякаква критика . Но си има обясними причини за това-хванах "последния влак" за поръчка от сайта на Austin-края на април, получих големи, хубави растения със здрав корен, но дойдоха в първата седм на май-бяха сериозни жеги. Изтипосах я и на неподходящо място. После в каталога прочетох, че най-добре се развива на стена с лице на север-е нямам такава. Есента я преместих на настоящото място-от пролет 2014 полудя :-D . Първата вълна е мноого обилна. После прави още два сериозни цъфтежа, но по-бедни от първия. В паузите също не остава без цвят. Задължително орязвам прецъфтелите цветове. Мнооого здрава роза е, както и Munstead Wood-тия двете нищо не ги хваща :-)
Аз и тая година пропуснах, защото съм лакома за цвят, но догодина август няма да орязвам прецъфтелите цветове-правят страхотни , изключително едри шипки-да е красива и зимата :-D
За рязането-общо взето нищо специално, разреждам през целия сезон, скъсявам някой клони, махам тия които пречат, нали е до входната врата :-) .
Имам още една TGG-сега я сложих до оградата с лице на север-догодина ще я видим как ще се държи
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Магдалена, благодаря :-) , изглежда сме имали еднакви сънища :-)
В никакъв случай не е нахално, но отвътре за мое огромно съжаление не е камък. Това стена до съществуваща стена и е само външно. Но навеса е камък от където и да го погледнеш, та съм му намислила аз разни нещица :-)
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Изображение
Първата седмица на Май 2013!!!
Първите- The Generous gardener, Princess Alex of Kent, Munstead Wood, Gertrude Jeckyl , Wollerton old hall-началото на моята зависимост :-) . Нямах никаква идея как се правят нещата, добре че в пакета имаше малко книжле с подробно описание на засаждане, поливане, рязане
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Изображение
И в градината-табелкитееее :-D
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Изображение
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Изображение
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Спомени, превърнати в мечти, мечти превърнати в реалност

Мнение от nesysamy »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”