Клематиси 2015!

Публикувай отговор
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8219
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от дара »

Мария, Калико, монтаните са ви прекрасни :daaa: Моята от есента никаква я няма ,явно е твърде студено за нея в нашия климат,нищо ще се възхищавам на вашите и малко ще ви завиждам за топлия климат :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематиси 2015!

Мнение от calico »

дара написа:Мария, Калико, монтаните са ви прекрасни :daaa: Моята от есента никаква я няма ,явно е твърде студено за нея в нашия климат,нищо ще се възхищавам на вашите и малко ще ви завиждам за топлия климат :tzvetentze:
Даре, при засаждането моята първата година умря от клематисовата болест, втората година пак от нея, третата година измръзна до долу.
винаги се възстановява, пуща нови клонки, проблема е, че цъфти на стари клони и цвят ще видиш когто една зима оцелеят клонките й. Като поостарее вече е устойчива
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от pipike »

calico приказка сладка :stongue: :slove: Изображение

Като не мога да видя моите се радвам от сърце на ВАШИТЕ :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31841
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1195 пъти
Получил благодарност: 2967 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от Мария Николова »

Ани, твоята е по-хубава, има ..."повече кръв" и розовее. :liubov2: :ieeee: И е някакво огромнище!!!! :o :o :o Отвън и горе на крушата най-дълго я осветява слънцето и там най-рано ще цъфти. Така имаш винаги много продължителен цъфтеж - кой ти дава такава опция! :mrgreen: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Моята е бледа, сякаш все с капела ходи и слънце не я вижда :lol: малокръвна такава.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 942
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от hrissi2009 »

Момичета страхотни са Ви клематисите. Обилен цъфтеж, красота и да си призная не бях се замисляла за видовете клематиси, а то е имало значение. Моите или по скоро тези на сестра ми са по слабички, по обикновенни. Скакво ги торите, как ги подрязвате. НЕВЕРОЯТНИ СА.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от ToBo »

Много са ви хубави монтаните :liubov2:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематиси 2015!

Мнение от calico »

hrissi2009 написа:Момичета страхотни са Ви клематисите. Обилен цъфтеж, красота и да си призная не бях се замисляла за видовете клематиси, а то е имало значение. Моите или по скоро тези на сестра ми са по слабички, по обикновенни. Скакво ги торите, как ги подрязвате. НЕВЕРОЯТНИ СА.
Хриси, тук има много клематисови експерти, направо феи на клематисите, те знаят всичко.

аз само от най-обща култура знам:
- има три основни групи клематиси, според това как се режат напролет
клематиси III група: режат се ниско над земята, на около педя- т.е. на две двойки добре развити пъпкиь всяка пролет, рано, преди още да са се събудили. Голяма е тази гррупа, тук са витицелите и разни други, много са. Зацъфтяват малко по-късно от другите, но пък цъфтят доста дълго като време, около 2 месеца.

клематиси I-ва група: изобщо не се режат, освен ако не ти пречат. Тук са Монтаните, макропелатите, арманди, алпина. Понеже не се режат, те са доста големи, Монтана Рубенс например може да мине 10 метра, повечето са около 5-6 м Цъфтят рано на пролет, април-май около 1 месец и после само зелено


и клематиси II-ра група- тук са най-красивите едроцветни, кичести и пр., режат се сложно, прочети повече за тази група. Общо взето режеш след цъфтеж наполовина прецъфтелите стебла, те израстват и презимуват така. аз почти нямам от тая група щото са ми сложни за рязане. Цъфтят април-май първи цъфтеж, после правят пауза и пак наново края на лятото

има и такива, които не се увиват по мрежи, като много разпространения Дуранди по градините, разни интегрифолиии и пр.

прочети темата за клематисите отначало, http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=453дето има теория, прочети и темата за рязане на клематиси и ще ...се объркаш по някое време, ама после ще ти просветне.
и запомни- клематис от рязане не може да се умори, може само да стане по-хубав.... :daaa: следващата година

Мери, и моята Монтана Рубенс е бледа. Сега видях че и тя е отворила цветчета. По-розовите са от другата Монтана, оплели са се яко
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от flora »

И аз като Дара ще се радвам на вашите - моите монтани ще цъфнат след месец - два, а къртицата е оставила във въздуха корените на алпината и тя е почти умряла. Но вашите клематиси са страхотни!
Изображение Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8219
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от дара »

calico написа:
дара написа:Мария, Калико, монтаните са ви прекрасни :daaa: Моята от есента никаква я няма ,явно е твърде студено за нея в нашия климат,нищо ще се възхищавам на вашите и малко ще ви завиждам за топлия климат :tzvetentze:
Даре, при засаждането моята първата година умря от клематисовата болест, втората година пак от нея, третата година измръзна до долу.
винаги се възстановява, пуща нови клонки, проблема е, че цъфти на стари клони и цвят ще видиш когто една зима оцелеят клонките й. Като поостарее вече е устойчива
Калико,а дано :stiskam: ,но за сега няма данни ,че е жива монтаната.Освен ,при новите поръчки да пробвам пак,но зимата да я завия с агревало :hmmm:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от ToBo »

При мен удари тази зима -24 със сигурност. Монтаната ми си е жива и рестартирана от кучето :twisted:
Обещаваше много и се беше разпростряла навсякъде, където я исках :lol: То я прегриза ниско долу.
Мисълта ми е, че тя си извади нови стъбла отдолу, независимо от студа. Нещо друго й пречи на твоята монтана, дара. Почива си тази година :D или ще изникне по-късно :hmmm:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”