Официално "здравейте" и от мен!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
РОУЗ

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от РОУЗ »

calico написа:
РОУЗ написа:Добре заварили, успокоително звучите. :D

Сега се уплаших, че не мога да намеря темата за поръчките, половин час я търсих и не я намерих, след това видях, че не съм влязла като потребител, заради това ли я нямаше или съвсем изпуших? :snif:

да, заради това.
след едно поредно мини торнадо из форума, сега вече поръчките са видни само за регистрирани потребители
Много странно аз как попаднах тогава при поръчките.
Четох вчера различни теми за цветя, подрязване на рози, клематиси и такива работи, освен там да се е споменавало за поръчки, защото се регистрирах специално да питам за поръчката, даже първо четох за роза Пашмина.
Както и да е, отивам да чета за подрязването пак.

Мисля, че в твоята градина видях един много висок и гъст клематис, можеш ли да кажеш какъв вид е, искам подобен, не държа да е с едри цветове, а да е пищно самото растение и да покрива мрежата. Ако е от сорт, който се реже малко- още по-добре.
Имаш прекрасна градина!

Благодаря, Гео, граф, много си прав, така ме тегли натам...и искам да е пролет.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от Гео, граф »

РОУЗ написа: Благодаря, Гео, граф, много си прав, така ме тегли натам...и искам да е пролет.
Гео, граф идеално се римува с прав, ама съм момиченце :sblush: . Гея, графиня звучи ужасно тъпо и измества нещата в някаква претенциозна плоскост, затова избрах това име, пък и наистина съм географ по образование. Под ника на всеки потребител има фигурка за пол - розово кръгче с кръстче под него или синьо с щръкнала стрелкичка :swink: ...

Иначе ето ти пролет :arrow:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от calico »

:tzvetoman: Благодаря Роуз

аз обаче не съм експерт по клематисите, даже не съм и калфа там. Вероятно си видяла Монтана Рубенс, той е голям, "висок" или дълъг, клематис, при мен вече е над 6 метра в определени посоки.

ето я монтаната рубенс Изображение

а ето я и при мен, четвърта година, две години поред стартираше от нулата заради оная детска болест, това е 2012
Изображение

Клематисите от вида Монтана са първа група, т.е. те изобщо и никога не се режат. Монтана Рубенс е вид, който стига до 10 метра, има и други Монтани но не всички стигат такива размери

други които не искат особени грижи ,са витицелите- те са трета група, режат се всяка пролет до земята, обаче те пък няма да станат повече от 3-4 метра. Но ако пък ги разположиш правилно повече от едни , виж какъв убийствен ефект дават
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от РОУЗ »

Дано ми простиш, графиньо. :ufff:

Благодаря за пролетта. :tzvetentze:

calico , предупреждавай какво следва, моля те! Получих сърдечни болежки, искам такива клематиси, ама много ги искам. От тези, дето не се режат, че при нас е къс сезонът, докато пораснат и то свършило лятото. ;)
Монтана, със светли цветове...дали е още активна поръчката за Клематиси!

Издържа на студ, нали?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от calico »

Монтаната е малко на кантар, шеста зона, първата година е добре да се защити, после вече ще издържа

при мен втората година измръзна, но пак си прокарва отдолу
просто като измръзне и пролетта нямаш цъфтеж, тя цъфти на стари стебал

а витицелите не ги брой за ниски, и никакво късо лято не може да ги уплаши, те като тръгнат напролет и направо можеш да ги гледаш как растат, не се шегувам. разликата от ден до ден е забележителна, двата метра ще ги стигнат за половин месец и хич няма да се озорят
те не мръзнат и не ги лови онази ужасна клематисова детска болест
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от Tani4ka »

Добре дошла и от мен, Роуз! Аз също съм новобранец! Чета, питам и после пак отначало....
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2243
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1577 пъти
Получил благодарност: 667 пъти

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от daneda »

Добре дошла и от мен! Аз основно чета и чета!За съжаление градината, в коята се опитвам да се развихрям не е лично моя и не ми се получават много нещата и не мога да давам много съвети, но пък не ни пречи да научим нещо от този прекрасен форум и да се наслаждаваме на прекрасните градини на съфорумките! :tzvetentze:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 932
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 310 пъти
Получил благодарност: 349 пъти

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от Skio »

Здравей, Роуз, и добре дошла най-сетне ,тук ти е мястото :lol: :ieeee:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от megie »

Здравей от още един новобранец във форума. :tzvetentze:
Аватар
daneva
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Ное 3, '12, 03:25

Re: Официално "здравейте" и от мен!

Мнение от daneva »

Здравей и от мен! :ieeee: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”