Житения режим по П.Дънов

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Titi »

Noel написа:
За Тити поръчай нещо мазничко и калорично,че съвсем се стопи това момиче :lol: :lol: :lol:
Че аз хич не отказвам нищо мазничко и калорично от време на време, сладичко пък хептен :D Тайната съм ви я казала, ама вас ви мързи и затова само диети търсите какви ли не - яжте с мярка всичко, пийте си каквото ви се пие /само ако нямате някой здравословен проблем, разбира се/ и изгаряйте изяденото с какъвто спорт/движение ви е кеф. Е в последната част на изречението е тайната :D
Хайде сега бягам от хубавата ви тема, преди да сте ме изгонили за спамерство :tzvetentze: :liubov:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Бързо си се промушила :lol: бягай в темата :На диета съм,че там сме ти дали задачка :svekurva:
Но си абсолютно права :daaa: Не оспорвам :eeeh:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mama_li

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от mama_li »

Я каква хубава тема сме имали!
Тази година и аз съм решила да го пробвам.
Информацията ми е от тук http://www.svoizbor.com/2011/11/wheat-d ... -hospital/
Поръчах си и ми доставиха 1 кг лимец. Очаквам следващата сряда за старт.
Но може да пробвам с покълнал лимец. БлагоДаря, калико!
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от serena »

Житен режим не съм правила, но съм чела за него и съм срещала някои противоречия. Например за водата, в която е киснато житото - някъде пише да се изпие, а другаде - да се изхвърли или да се полеят цветята с нея. Някъде пишат режимът да се прави ако сме в добра кондиция (физически и психически), а другаде - да го правим когато ни е тягостно на душата. Може би второто е по-логично, нали по принцип се препоръчва човек да не яде, когато е тъжен, ядосан и гневен. Важно е продължителното дъвчене на храната и захранването на десетия ден с т. нар. ангелска супа - сварени картофи, вода, магданоз, без сол, можело малко лимон и черен пипер. Два-три дена след десетия ден също се консумира главно такава супа, след това се включват и плодове и зеленчуци, животински храни поне 5-6 дена след захранването. Тази година житният режим почти веднага е следван от Великите пости, които започват от 3 март. Поне едно от двете смятам да направя, но понеже не харесвам ограничаването откъм храна (малко съм лакомийка, макар че става дума за растителна храна), та все още се колебая за житния режим. Постите определено ще ги направя, макар че са много по-дълги, но имам опит.

А за покълването - аз съм голям почитател на кълновете и най-лесно си правя кълнове в пластмасов гевгир - много по-лесно се изплакват и измиват, отколкото с буркани или други съдове. Една вечер киснене и два дена покълване на стайна температура, така се получават при мен. Определено ми е интересно дали примерно такъв режим може да се направи с кълнове от елда вместо от жито. Елдата ми е любима за покълване, няма глутен и има доста добър състав като минерали и микроелементи.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от rumivarna »

И аз се запасих с лимец за покълване и от 19 почвам очистващия режим :daaa: Хвърлям постепенно всякакви лекарства и минавам на хомеопатия, така че този режим ми идва съвсем навреме!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Лимеца определено кълни бързо. Житото което ще ядем по време на режима, трябва да е съвсем малко покълнало, т.е. кълнчето да е подадено от зрънцето около 1-1,5 мм не повече.
Опитайте да го накиснете от вечерта във вода с температура около 20-22 С, сутринта изплаквате, аз лично изхвърлям водата от плакненето.
После буркана под ъгъл 45 гр и да се отцежда в съдинка водата, и се оставя на стайна температура пак около 22-25 С да кълни, но да е покрито за да му е тъмно. Добре е поне три пъти през деня да се изплакне, и сутринта е готово за ядене, може да се прибере в хладилник за да се забави процеса на нарастване на кълновете
Пише, че трябва да не се кисне с чешмяна вода, вероятно и заради хлора, ще трябва да се купува изворна вода, освен това водата която се пие пред деня трябва да е преварена и топла.

Серена, сигурно някакъв диетичен режим може да се направи с какви да е кълнове, те всички са полезни, но това няма да е житения режим по Дънов, и съответно резултатите вероятно няма да са същите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Елдата е прекрасна,заради липсата на глутен.Мисля ,че първите два три дни ще имаме подуване,но това ще отшуми.
Истинската ангелска супа се прави с необелени картофи и една голяма глава чесън.Той не се бели,т.е.махат се само тънките люспички,дебелата обвивка не се маха.Супата вдига от леглото на третия час.препоръча се най вече при отпадналост и настинки и вируси.Изпробвано :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Bi_ »

В кауфланд има лимец,ако някой си търси.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Bi_ написа:В кауфланд има лимец,ако някой си търси.
Житото, или лимеца, трябва да са от био-район, да не са третирани с пестициди. В Бг няма такова жито ,лимец има, но само по специализираните сайтове и магазини

Руми, прочети сайтовете дето съм ги дала- на дъновистите и хора дето са го правили много пъти. Не заливай с гореща вода и никакви термоси, не убивай живите клетки на житото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Bi_ »

Не вярвам на щанд с хранителни продукти да има продукт обработен с пестициди.Все пак това е храна,не семена за сеене
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”