Рози за жега, пек и фурна

Публикувай отговор
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от Fiut »

От гореизброените ме радва Белведере. Моето е бебе и не е така трайно, но това е добра новина! Най-издръжливи са ми корданите, но това не се брои :D Другото хубаво, което научавам е че не случайно се преориентирам на френски рози. Еденствената ми Андре Тюрка си е трайна , така е, и си поръчах още 2-3, ще подменям кеки и нецъфтежни.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от calico »

това лято изобщо няма нищо общо с предното, дори още не е станало 40 гр, а август върви
факта че юли беше повечето време около 30, си каза думата и розите са прилично добре. почти всички цъфтяха повторно, потретно, сега и да спрат не е беда.

при нас моля ви се има роса сутрин, това нещо го бях забравила какво е
сутрешните температури миналага година почваха от 27 градуса, сега не е така

но иначе цветовете не са едри и бърдо преминават. Дарби геройски вади нови и нови цветове дето за ден в жегата и се спарват. трябва да ги обирам докато са на пъпка

Скиптаръ и Хайд Хол все едно е майска пролет, цъфтят си, не прегарят, нищо им няма. те може би и в пустиня ще цъфтят, но други такива нямам
може би и Ангела е така
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от bell »

Калико, бях чела за Остин розите и групите им, след като Дал беше качила класификатора им във фрума . Хибрид мускус групата са много по-добри от Леандър групата за топъл климат. Ароматите им се усещат повече и се активират по-добре. Листенца на цвета са по-тънки и са с по-плитки розетки, които по няма да прегарят от слънцето, а и най-важното всички са силни производители на цвят. Scepter'd Isle ти е от Муск хибридите и сега изглежда прекрасно при теб. :liubov2: Аз също потвърждавам за Crocus, Graham Thomas, , Molineux, Queen of Sweden The Shepherdess, The Pilgrim . Само за Heritage не мога да кажа, защото е от есента. А, вие пишете за бърз разпад на цвета. Но разпада им може да бъде компенсиран от количеството вълни на цъфтежи. The Shepherdess и Lady Emma почти не остават без цвят. Wollerton old Hall и за нея рових, защото я наблюдавам при мен и тя е от тази група. От новите Tranquillity я взех, защото също е от тази група, а и виждам, че и тя не остава без цвят, пък и е траен въпреки, че още расте.
Доброто на Муск група е че са машина за цвят и могат да компенсират бързия разпад. :daaa:
Като се замисля, тези които имам от Леандър групата определено не им понасят добре жегите. Не могат да разтворят тези плътни и дебели розетки. Тоест август не очаквам геройства от тях, а евентуално септември в зависимост от времето. Миналата есен Дарби, а и други от тази група направиха завиден цъфтеж.
От този класификатор, който Дал е качила, поне при мен класацията за август в нашия климат е – първо групата на Муск хибридите, после на Старите роза хибриди и последно на Леандър групата. На нея може да се радваме на истински красиви цветове само юни, юли ако е хладен и септември при добро време.
Така че вече поне аз, като избирам Остин рози първо преминавам през групите им и така преценявам освен мястото и вероятно какво да очаквам от тях, като цъфтежи в градината.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от kesten »

при мен Rose Europeana се държи геройски на цял ден пек- жарко слънце- не е спряла да цъфти, до нея Ginger Syllabub- страда и не може горката цвят да отвори. Изпичат се пъпките неотворени. Наесен ще я местя.

Някой има ли опит с тези:
Rimosa, Christophe Colomb, Cyrano de Bergerac, Dee Dee Bridgewater, Pierre de Ronsard
сега ги поръчвам. Готвя ги за изпитание на пустинно слънце /е поливане всеки ден, но това май не компенсира/
elena kirilova

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от elena kirilova »

оооо отчайваща е работата с гореизброените
в жегата няма да устискат
или ти просто ще забравиш за цвят юли -август
ако можеш да го преживееш :mrgreen:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от rumivarna »

Нали уж Елф издържал на слънце? ;)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
elena kirilova

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от elena kirilova »

държи се добре или по точно задоволително
в посочените по горе няма Елф :dovolen:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от nadin »

kesten написа:при мен Rose Europeana се държи геройски на цял ден пек- жарко слънце- не е спряла да цъфти, до нея Ginger Syllabub- страда и не може горката цвят да отвори. Изпичат се пъпките неотворени. Наесен ще я местя.

Някой има ли опит с тези:
Rimosa, Christophe Colomb, Cyrano de Bergerac, Dee Dee Bridgewater, Pierre de Ronsard
сега ги поръчвам. Готвя ги за изпитание на пустинно слънце /е поливане всеки ден, но това май не компенсира/
Аз има Rimosa и Pierre de Ronsard на целодневен пек. Римозата при мен не повтаря или много спорадично с по един два цвята към септември. Pierre de Ronsard сега го чакам да цъфне втори път. Иначе пролетта при майските жеги нищо му нямаше на цвета, сега ще видя как ще се държи. И двете рози са двугодишни все още.Сега в жегите розите се поливат два пъти в седмицата като са садени с тераует в корените. От мойте катерачите които цъфтят на жега и нищо им няма това са Полка и Солей Вертикал.
Последно промяна от nadin на Авг 6, '13, 14:30, променено общо 1 път.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от rumivarna »

elena kirilova написа:държи се добре или по точно задоволително
в посочените по горе няма Елф :dovolen:
Няма, ама аз си мисля за Римоза пък пиша Елф :ufff: :ufff: :ufff:
Не ми е ден днес :cry:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от kesten »

благодаря ви момичета.
Значи ако правилно съм чела на жарко слънце най-издръжливи от катерачите са:
Елф,
Полка,
Солей Вертикал
и до някъде Римоза?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”