Прибиране на цветята за зимата

Публикувай отговор
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от DarinaN »

при мене само един седум е на терасата . после ще вадя пак :hmmm:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от dobis »

AlexaS написа:Всички китки са на балкона. Включително орхидеите, които одеве полях обилно. Която оцелее към края на месеца ще я приютя вътре, която не устиска - прав и път.

те това ми хареса :lol: :lol: :lol: успокоих се , че не съм само аз наопаки , ами има и друг на терсене ... Алекса , заедно шъ ривем , няма да си саминка :lol: :lol: :lol: Еуфорбиите и тръните са на сухо , африканчетата са на слънце , на първа линия , всичко друго може да почака , но и то всикчо е побесняло да расте сега , вие ще приспивате хипита , моите вадят нови листа и са като пазарска репичка през февруари...калите дори не са зажълтели, калпавия картоф не се е скюфкал дори още... само тия дни ще прибирам и сукитата , че са гйол вода , малко да позасъхнат и влизат , не ми се ще да им слугувам и да ги суша после до печката като миналата есен...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Titi »

Аз вече писах в темата за хибитата, че всичко ми е навън и поне в близките десет дена няма да ги прибера. И орхидеите ми са навън, те са стари пушки, видяла са две и двеста, тях най-малко ги мисля от всичките си цветя.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от vili60 »

Боже господи,като Ви чета направо изумявам.Аз моите ги прибрах в неотопляемо помещение.Орхидеите са ми вътре в хола.Денем там е хладно,но вечер го отоплявам.Защо да не се погрижим за цветенцата си,след като толкова пари сме дали за тях и най-важното сме си ги купували с голяма любов.Мисля,че всички сме се отрупали с цветенца и верно е че няма място и трябва да се намалят.Аз мисля,че най-добрия наин да намалим броя на саксиите е като насадим в една саксия по няколко цветенца.Тоест да си направим комбинация от цветя,които имат сходен начин за гледане.Ето какво мисля да направя,например фукциите-имам 6-7 саксии.Мисля да си купя една висяща кошница и да си направя комбинация от тях.Бегониите също са ми 6-7 саксии.Ще ги приспя и ще ги сложа на гардероба отгоре.Така няма да заемат място.Имам 4 вида стрептокактуси.Биха стояли добре ако ги сложа всички в една саксия,голяма и кръгла и ще се получи нещо като пъстролистен букет.Хибитата също биха могли да се комбинират по2-3 вида ако не са големи и т. н.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Titi »

vili60 написа:Боже господи,като Ви чета направо изумявам.Аз моите ги прибрах в неотопляемо помещение.Орхидеите са ми вътре в хола.Денем там е хладно,но вечер го отоплявам.Защо да не се погрижим за цветенцата си,след като толкова пари сме дали за тях и най-важното сме си ги купували с голяма любов.
Ама чакай малко, от какво точно изумяваш? И защо реши, че щом не ги прибираме, ги оставяме да си умрат без грижи :shock: Всеки ден следя температурите - дневни и нощни и за следващите десет дена няма никаква причина за безпокойство в София. Ако за една нощ паднат около или малко под поносимите 5 градуса, това също не е проблем, щом е еднократно и през деня стига към 20 градуса. Тази седмица два пъти имаше нощни по 4 градуса, уверявам ви, изобщо по никакъв начин не се отрази негативно на хибискусите и орхидеите. Напротив - всичко цъфти като за последно. Знаеш ли колко есени и зими сме изкарали заедно с тези хибискуси и орхидеи? За себе си съм сигурна, че имам и опита, и усещането кога да ги прибера. И до сега не съм грешала.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от vodo-leika »

Според мен сега им е рай! През деня е слънчево и топло, нощем - хладно. Ако беше пролет, щяхме да ги изнасяме и да се радваме на хубавото време. ;)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Titi »

vodo-leika написа:Според мен сега им е рай! През деня е слънчево и топло, нощем - хладно. Ако беше пролет, щяхме да ги изнасяме и да се радваме на хубавото време. ;)
и последно да допълна Водолейка - на фаленопсисите точно това време им е необходимо, за да заложат цветоноси. Нужно им е голяма разлика между дневни и нощни температури.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от dobis »

Растенията не са глупави , много добре си знаят че деня намалява и идва зима , сега имат последна възможност да се запасят с това , което им трябва , за да оцелеят през месеците , които предстоят...при тях е естествено заложено това , с какво ние ги храним едва ли ги интересува , те си искат тяхното си и го намират сами..При мен е навик кафето , цигарата, компа и времето...и заради работата през лятото и сега и напролет заради цветята... след една седмица идват 7-8 нощни ...дотогава ще са спокойно навън орхидеите ...притеснява ме, че го дават леко дъждовно и североизточен вятър ...а те са облещени насреща му. За фалчетата много не съм наясно , но моите са видяли и две и двеста , но за цимбитата съм убедена че там на двора им е много по- добре , там им е мястото , поне до сланите , които тук я ги има , я не...А всичкия треволяк е луднал да расте, грях е да ги пресичам и да ги прибирам .
denitsavm

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от denitsavm »

От друга страна, това, което мен ме притеснява е, че от 4-5 градуса нощни температури и висока влажност внезапно ще се окажат на 20 и повече и сух въздух :roll: Тогава ще се почне едно хвърляне на листа, съхнене .... Напролет слънцето за 2 часа сутрин изгори кливията, сега какво следва незнам... Как да ги предпазим от тези резки промени, ако нямаме светло и хладно помещение?
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от dora »

Цветари с нежни души не слушайте Доби :tzeluvka: - тя е от Спарта :hihihi:
Я кажи мила онези с тумбаците / каудекси - адениуми , ятрофи и онези тестонезнам си какви / и те ли са още навън :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”